Reklam
Reklam

Başkanlardan Öğretmenler Günü mesajları!

Başkanlar '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla mesaj yayımladılar.

Başkanlardan Öğretmenler Günü mesajları!

Başkanlar '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla mesaj yayımladılar.

Başkanlardan Öğretmenler Günü mesajları!
24 Kasım 2020 - 12:20

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin'in Öğretmenler Günü mesajı;

Milli ve manevi değerlere bağlı idealist bir nesil yetiştirmek için, okulu mabet yeri verdiği eğitimiyse ibadet sayan, yeri geldiğinde öğrencilerine bir öğretmenden de öte onlara hem anne hem baba hem de bir yol arkadaşı olan, öğrencilerinin hakikat peşinde koşması için onlara aklı selim, kalbi selim düşünmelerini sağlayarak geleceğe hazırlayan başta Aziz Öğretmen Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocamız olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 kasım Öğretmenler günü kutluyoruz.

Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde öğretim yapamamanın derdini içinde taşıyan vefakar öğretmenlerimiz ülkemizin gelecek nesillerine şekil verecek olan değerlerimizdir. İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim döneminde covid belasından kurtulmuş oluruz ve okullarımız eski canlılığına kavuşur. Pandemi sürecinde hayatını kaybetmiş olan bütün eğitim çalışanlarımıza Allahtan rahmet hasta olanlara ise şifa diliyorum.


*************************************************************************

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Gürkan mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanı verildiği gün olan 24 Kasım 1981’den beri her 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle bütün öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Rahmeti, Rahman’a kavuşmuş öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk muhasır medeniyetin üzerine çıkma hedefini gösterirken, aynı zamanda “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir ve “Cumhuriyet, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” demiştir. İşte bu öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirirken, fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirerek, muhasır medeniyete uygun, teknolojik gelişmeleri benimsemiş ve onlarla iştigal etmiş, eğitim-öğretim formatına geçmiş ve kendisini geleceğe hazırlamış nesillerin yetiştirilmesi, geleceğimizin o kadar güvenli ve teminat altında bulunması demektir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve öğrencilerimiz öğretmenlerimize emanetimizdir. Bu anlamda da öğretmenlerimiz bir mum gibi erirken ve etrafını aydınlatırken, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi, çocuklarımızı da mücehhez bilgilerle yetiştirmelerini temenni ediyorum. Bütün Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

*************************************************************************

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar'dan Öğretmenler Günü mesajı,

Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi için gece, gündüz demeden çalışan tüm öğretmenlerimize minnettarız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, tarihimize ve milli kültüre bağlı, evrensel değerlere açık, aklı hür vicdanı hür kişiler olarak yetişmeleri için bin bir fedakarlıkla çalışan, öğretmenlerimize şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu zorlu pandemi sürecinde de, öğretmenlerimiz çocuklarımızın eğitimden geri kalmaması için sürekli çaba sarf etmekte. Her koşulda, çocuklarımızın geleceğini düşünen fedakar öğretmenlerimizin, Develi Belediyesi olarak her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli olan ve görevine devam eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.
    
*************************************************************************

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bugün 24 Kasım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği görevini kabul ettiği tarih. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugüne kadar yeni nesillerin eğitimleri için emek vermiş ve vermekte olan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. "Öğretmen" olmak, bana göre bir ayrıcalıktır. Çünkü öğretmen insanı inşa eden, ailesiyle birlikte bir çocuğun yetişmesinde en önemli yere sahip olan kişidir. Öyle ki, ilkokul öğretmenini, ortaokul, lise öğretmenlerini hatırlamayan insan yoktur. Onlar, ülkenin geleceğini belirleyen en önemli meslek gruplarından birine mensupturlar.

Hem insanın, hem de ülkenin gelişiminde ve geleceğinde bu kadar önemli olan öğretmenlerimiz, günümüzde ne yazık ki, çok çeşitli sıkıntılarla boğuşuyorlar. Bu sıkıntılar onları öylesine bunaltıyor ki, çoğu zaman mesleklerini idealleri uğruna değil, yalnızca kendilerinin ve ailelerinin geçimini sağlamak için yapmak zorunda kalıyorlar. 500 binin üzerinde Eğitim Fakültesi mezunu, atama bekleyen öğretmenimiz var. Bunun verdiği stresle baş edemeyip canına kıyan öğretmenler var. Korkarım, Eğitim Fakülteleri bu hızla mezun vermeye devam ederlerse, Cumhuriyet'in 100'ncü yılı olan 2023'te, atama bekleyen öğretmen sayısı 1 milyona ulaşacak.

Pandemi dönemi ise, öğretmenlerimiz için başka bir sorun. Belki de sağlık çalışanlarının ardından en önemli risk grubundalar. Yine de her biri, canla başla çalışmaya, görevlerini yapmaya devam ediyorlar.

Gönül isterdi ki, bugün onlarla ilgili güzel şeyler söyleyebilelim, onlar da bu anlamlı günlerini mutluluk, sağlık ve neşe içinde geçirsinler...

Ancak yine de geleceğe olan umudumuzu hiç bir zaman yitirmeyeceğiz. Hayat devam ettikçe, dünya var oldukça umut da var olmaya devam edecektir.

Bu düşünce ve temennilerle, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü bir kez daha kutluyor, bugüne değin emek vermiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.

*************************************************************************

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gülsoy mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yetiştirdiği öğrenciler ile ülke geleceğinde iz bırakan isimsiz kahramanlar olan öğretmenlerimiz, insanlık tarihinin en anlamlı mesleklerinden birini icra etmektedir. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı yetiştirmek için özveri ve sevgiyle görev yapan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarım.

Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerinizden uzak ve buruk bir şekilde kutluyorsunuz. Covid-19 pandemisi ne yazık ki ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi eğitimi de olumsuz etkiledi. Ancak bu zorlu süreçte dahi gerek uzaktan, gerekse yüz yüze eğitim vererek özveriyle çalıştınız.

Eğitim, yalnızca belirli bir alanda değil, toplumumuzun, sosyo-ekonomik yaşantımızın her alanında ciddi bir öneme sahiptir. Eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin geleceği adına yapılan en büyük yatırımdır. Çünkü eğitim ve öğretime gerekli önemi vermeyen toplumlar, hiç bir kazanımlarını ellerinde tutamazlar. Dolaysıyla daha güzel yarınlar için her bakımdan güçlü yeni nesillere ihtiyacımız var. Bu kapsamda fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesinde emeklerini esirgemeyen kıymetli öğretmenlerimize şükran borçluyuz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır' sözüyle de ifade ettiği gibi yeni nesiller sizlerin ellerinde şekillenecek.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, beni yetiştiren ve bugünlere gelmeme vesile olan öğretmenlerim başta olmak üzere sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

*************************************************************************

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin şekillenmesinde en önemli paya sahiptir.” dedi.

Öğretmenlerin daha güzel ortamlarda eğitim verebilmeleri, öğrencilerin ise daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için birçok projeye imza atan  Başkan Çolakbayrakdar, Öğretmenler Günü mesajında şu ifadeleri kullandı: “İslam’ın ilk emri ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ olan dinin mensupları olarak, milli ve manevi değerlerimizin bilinciyle yetiştirilmesi konusunda çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin en önemli şekillendiricileridir. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimiz, tarihimiz boyunca bilginin, eğitimin sembolü ve gençlerimize ışık tutan örnek insanlar olmuştur. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşması noktasında bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim ve öğretime destek olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, tüm Milli Eğitim camiasına eğitim ve öğretim çalışmalarında başarılar diliyorum.”

*************************************************************************

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Öğretmenliğin ayrıcalıklı bir meslek olduğunu belirten Başkan Yalçın, mesleğin ruhunda fedakarlığın yattığına dikkat çekti.

Başkan Yalçın öğretmenlerin, bireylere yol gösteren birer rehber olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenlik ayrıcalıklı bir meslektir. Bu mesleğe sahip olanların emeklerine, çaba ve gayretlerine karşılık biz ne yapsak azdır. Bu nedenle her gün öğretmenler günü olsa bile öğretmenin hakkını yerine getirmiş olamayız. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ahirete göçenlere rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Hepimize rol model olan öğretmenlerimize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

*************************************************************************

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı;

Kıymetli Öğretmenlerimiz,


Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı yetiştirmek için özveri ve sevgiyle görev yapan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.

Bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerinizden uzak ve buruk bir şekilde kutluyorsunuz. Covid-19 pandemisi ne yazık ki ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi eğitimi de olumsuz etkiledi. Ancak bu zorlu süreçte dahi gerek uzaktan, gerekse yüz yüze eğitim vererek özveriyle çalıştınız.
İlke ve inkılaplarıyla bize önderlik etmeye devam eden Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmadan, her koşulda eğitim neferi olmaya devam eden siz kıymetli öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır’ sözüyle de ifade ettiği gibi yeni nesiller sizlerin ellerinde şekillenecek.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, beni yetiştiren ve bugünlere gelmeme vesile olan öğretmenlerim başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü bir kez daha kutluyorum. Eğitime yıllarını veren emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun yıllar diliyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

*************************************************************************

Sivas Belediye Başkanı Bilgin mesajında; “Öğretmenlerimiz kalpleri insan sevgisi ile dolu, mesleğini en iyi şekilde yapma gayreti içinde, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak için nesiller yetiştirmeyi amaç edinmiş fedakâr kişilerdir. Çocuklarımızı her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Her zaman sevgi ve saygıyla andığımız değerli öğretmenlerimizin en büyük mutluluk ve onur kaynağı, yetiştirdikleri öğrencileridir. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği büyüktür.

Yüzleri hep ileriye dönük, çalışma azmini yitirmemiş öğretmenlerimiz, toplumumuza her zaman umut aşılamış, toplum bağlarını güçlendirmiş, toplumsal değerlerin yaşatılmasına katkı da bulunmuş, düşünce dünyamızı zenginleştirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, karşılığı ödenmez bir görevi ifa eden öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”

*************************************************************************

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Öğretmenler Günü mesajı!

Fedakar öğretmenlerimize minnettarız.

Öğretmenlerimiz hayatlarını Cumhuriyetimizin geleceği olan çocuklarımızı yetiştirmek için harcarken, zor şartlarda özveriyle çalışarak yarınları inşa etmektedirler.

Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlıklar seviyesine kaliteli eğitimle yükselecektir. Eğitimin istenilen seviyede olması ise ancak ve ancak iyi yetişmiş, fedakar öğretmenlerimizin gayreti ile gerçekleşecektir.

Mustafa Kemal Atatürk, “Yeni kuşak en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır” diyerek, öğretmenlerimizin ne denli kutsal bir görev yerine getirdiğini milletimize anlatmıştır.

Ulus olarak öğretmenlerimize gereken önemi vermeli, onların önündeki engelleri ortadan kaldırmalı, dünya standartlarında eğitim verebilmeleri için öğretmenlerimizin olanaklarını genişletmeliyiz.

Ben de bir öğretmen eşiyim ve bu onurlu görevi cansiperane icra eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin mübarek ellerinden öpüyorum.

*************************************************************************

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştirmek için ülkemizin her köşesinde fedakarca çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

İlk emri ‘oku’ olan bir dinin mensupları olarak bizim için; öğrenmenin, öğretmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Hepimizin hayatında iz bırakan öğretmenlerimiz çocuklarımızı milli ve manevi değerlerle iç içe; donanımlı, milli ve manevi değerlere sahip, vatanını-milletini seven, ailesine, büyüklerine saygılı insanlar olarak yetiştirerek geleceğe hazırlıyor.

Tüm dünyada görülen koronavirüs salgını nedeniyle insanlık olarak büyük sıkıntılar yaşadığımız bugünlerde de öğretmenlerimizin fedakarlıklarına şahit oluyoruz. Hayatımızın her alanını derinden etkileyen salgın, maalesef eğitimimizi de çok fazla etkiledi. Bu süreçte öğretmenlerimiz uzaktan eğitimlerle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamaya ve onlarla yakından ilgilenmeye devam ediyorlar.

Her zaman emekle, sabırla, şefkatle bu ulvi görevi gerçekleştiren başta kendi öğretmenlerim olmak üzere tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Yarınların mimarı olan, ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

*************************************************************************

Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, bütün öğretmenlerin gününü kutladı.

Başkan Özdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir toplumun geleceğinin biçimlenmesinde en büyük rolü öğretmenlerimizin omuzlarında olduğunu unutmamamız gerekir. " Günümüzde eğitimin önemini gün geçtikçe daha da iyi anlıyoruz diyen Başkan Özdoğan şöyle devam etti: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ünde belirttiği gibi, dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve en muhterem unsurlarıdır. Öğretmenlerimiz, tarihimiz boyunca bilginin, eğitimin sembolü ve geleceğimiz olan gençlerimize ışık tutan örnek insanlar olmuştur. Donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği yeni nesiller, toplumu medeniyet yarışında en ileriye götürecek gücümüzdür. Gelecek nesilleri en iyi şekilde ve çağdaş bir donanımla yetiştirmek adına umut bağladığımız gerçek güç olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakârlıkla çalıştıklarını görmekteyiz.

Bu vesile ile Geleceğe ışık tutan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarım"

*************************************************************************

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında hayatını eğitime ve öğrencilerine adayan tüm eğitimcilerin gününü kutladı.

Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin bilinçli, kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabileceğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, eğitimcilerin, Türk Milleti’nin geleceğinin teminatı olduğunu söyledi. Dünyada her şeye değer biçmenin mümkün olduğunu, fakat öğretmenin eserine değer biçilemeyeceğini ifade eden Başkan Tok; “Yetiştirilen her öğrenci kıyamete kadar devam edecek olan bilgi ve eğitim zincirinin bir halkasıdır. Bu özelliği ile bir eğitimci ebediyete hükmeden insandır. Bir milleti bağımsız ve gelişmiş bir toplum olarak yaşatan da köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere ihtiyaç vardır. Toplumdaki her mesleğin oluşması ve gelişmesi öğretmenlerin elinden geçmektedir. Askerlik, adalet, ekonomi, hukuk, muhasebe, ziraat, hayvancılık, esnaflık, serbest meslek, zanaat ve sanat gibi ana meslek konularından oluşan bütün meslek dalları öğretmenler eliyle oluşur ve gelişir. Bu da demek oluyor ki Türk Milleti öğretmenler eliyle gelişecek ve yükselecektir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Gelecek gençlerin, gençler de öğretmenlerin eseridir. Bu vesile ile bir kez daha Türk Milleti’nin kıymetli öğretmenlerinin bu şerefli ve kutsal gününü tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

*************************************************************************

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Sema Karaoğlu, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Karaoğlu, "Bu mesleğin temeli sevgi ve fedakârlıktır. Fatihler, Yavuzlar, Mustafa Kemaller gibi birçok emsalsiz tarihi şahsiyetleri yetiştirenler ve yol gösterenler hep öğretmenler olmuştur.” dedi.

Karaoğlu mesajında  toplumların bilgili ve kültürlü nesiller olarak yetişmesinde öğretmenlerin önemine dikkat çekti.

Öğretmenlerin toplumların mimarı olduklarını belirten Karaoğlu, "Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir. Ülkemizin her noktasında, her kademede büyük bir özveri ile görev yapan öğretmenlerimiz, ulaşacağımız aydınlık yarınların mimarı olacaktır" dedi.

"24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür" diyen Karaoğlu, "Başöğretmenin bize gösterdiği hedeflere ulaşabilmek için onun ilke ve inkilaplarını içselleştirmek ve geleceğe onun gösterdiği yoldan ilerlemek lazım. Onun gösterdiği ilkeleri hayatımıza yol haritası olarak katmak gerekir" şeklinde konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün öğretmenlerimizi hatırlamak ve onlara ne denli değer verdiğimizi ortaya koymak açısından önemli bir fırsat olduğunu belirten Karaoğlu, "Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, toplum olarak onlara duymuş olduğumuz minnet borcunu ifade ederek başarı ve mutluluk dolu yarınlar diliyorum" dedi.

Karaoğlu, sözlerini "Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize yol gösteren, bu uğurda hayatını feda eden, ebediyete göçmüş, şehit olmuş tüm  öğretmenleri rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum. Hayatta olan ve bizim geleceğimize yön veren eğitimleri sunan öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlarım" diyerek sonlandırdı.

*************************************************************************

 

Bu haber 3163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum