YILDIRIM, seçim sürecinde yaşanan bazı olumsuzluklara dikkat çekerek, "İlçede dönen oyunların birçoğunu biliyoruz. Tehdit, şantaj, darp gibi yöntemlerle oy toplamaya çalışıyorsunuz. En üzücü olanı ise ayrıştırma ve kutuplaştırmaya yönelik çabalarınızı seçim döneminde sahaya yansıtarak oy almaya çalışmanızdır." dedi.Pınarbaşı halkının mert ve cesur olduğunu vurgulayan YILDIRIM, "Bu topraklarda Avşarı, Çerkezi, Alevisi, Kürdü, Türkü yüzlerce yıldır birlik beraberlik içerisinde yaşamaktadır. Ancak bugün geldiğimiz noktada, rantlar ve koltuklar için ilçemizi ayrımcılık yaparak bölmek isteyenler olduğunu görüyoruz." şeklinde konuştu.Milliyetçilik adı altında yapılan çalışmalara da değinen YILDIRIM, "Vatandaşlarımız artık bizleri ve partimizi tanıyor. Bizim milliyetçiliğimizi, haksızlıklara dur diyen Sinan Ateş'in kıymetli yavrusu Zeynep'e, Kıbrıs'ın Beşparmak dağlarına bakıp görebilirler." ifadelerini kullandı.Son olarak YILDIRIM, "Artık yeter! Vatandaşlarımız, yalanlarınıza çevirdiğiniz oyunlara inanmıyor. 2 Haziran'da yapılacak olan seçimde Pınarbaşı halkı, bu zamana kadar yapılanların ve zulümlerin hesabını sandıkta soracaktır." diyerek sözlerini tamamladı.
SİYASET
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 13:58
Güncelleme: 13 Mayıs 2024 - 14:17
CHP Kayseri Melikgazi İlçe Başkanı Serhat YILDIRIM'dan Pınarbaşı Seçimleriyle İlgili Açıklama!
CHP Kayseri Melikgazi İlçe Başkanı Serhat YILDIRIM, Pınarbaşı ilçesindeki seçim süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
SİYASET
13 Mayıs 2024 - 13:58
Güncelleme: 13 Mayıs 2024 - 14:17
Bu haber 756 defa okunmuştur.
İlginizi Çekebilir