Reklam
Reklam

Emar Grup Ceo'su Arıkan; ''Faize Değil, Takasa Davet Ediyoruz''

EMAR Grup CEO’su Emrah Arıkan, daralan ekonomide vatandaşların mevcut yatırımlarının değerlendirilmesi noktasında önerilerde bulundu. CEO Arıkan, yatırım konusunda vatandaşlara ‘gayrimenkul yatırımı’ vurgusu yaptı.

Emar Grup Ceo'su Arıkan; ''Faize Değil, Takasa Davet Ediyoruz''

EMAR Grup CEO’su Emrah Arıkan, daralan ekonomide vatandaşların mevcut yatırımlarının değerlendirilmesi noktasında önerilerde bulundu. CEO Arıkan, yatırım konusunda vatandaşlara ‘gayrimenkul yatırımı’ vurgusu yaptı.

Emar Grup Ceo'su Arıkan; ''Faize Değil, Takasa Davet Ediyoruz''
16 Şubat 2021 - 12:01

Pandemi dönemiyle birlikte daralan ekonomide, yatırım yapmayı düşünen vatandaşlar alım-satıma biraz temkinli yaklaşıyor. Uzmanlar ise vatandaşların paralarını değerlendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Her krizin bir fırsat eşiği olduğunu ve bu pandemi döneminin de ekonomik yıkıntılarının bir fırsata çevrilmesi gerektiğini söyleyen EMAR Grup CEO’su Emrah Arıkan: “Gayrimenkul alımı için şu an en uygun zaman diyebiliriz. Vatandaşlarımızın gayrimenkule olan taleplerini azaltması, fiyatları düşürdü. Kredi faizleri yüksek de olsa, konut fiyatlarındaki düşüş gözle görülür bir düzeyde. Yatırımı değerlendirmek için belki de en doğru vakitteyiz. Emlak sektöründe, zor zamanlarda cesurca yatırım yapanlar her zaman kazanmıştır. Her kriz bir fırsatı doğurur. Pandeminin yarattığı ekonomik yıkıntıları toparlamanın en doğru yöntemi gayrimenkul yatırımıdır. Gayrimenkul alımı derken sadece krediyle, nakitle bir alım düşünülmesin. Bu süreçte ‘takas’ yöntemi bizlerin yatırımcılarına en çok önerdiği model oldu. Mevcut yatırımlarımızı doğru takas yöntemleriyle pandemi sonrasında bizlere ciddi kâr marjı bırakacak yatırımlara dönüştürebiliriz. Bizler; sizleri faize değil, takasa davet ediyoruz. EMAR Grup olarak da, vatandaşlarımızın gayrimenkullerini takasta değerlendiriyoruz. Bu konuyla alakalı da ofislerimizi ziyaret edip, avantajlı yatırımlardan faydalanabilirler” dedi.

İnşaat malzemelerine yapılan zamların henüz gayrimenkul fiyatlarına yansımadığına dikkat çeken Arıkan: “Baktığımız zaman yeni yıl her zaman ‘zam’ algısıyla hayatımıza giriş yapar. 2021 Yılı’nda da farklı iş kollarındaki zamlar hayatımıza girdi. İnşaat sektöründe de malzemelere zam uygulandı. Fakat malzemeye yapılan bu zamlar, henüz konut fiyatlarına yansımadı. Bu durum aslında şu an da gayrimenkulün ne kadar avantajlı bir yatırım aracı olduğunu bizlere gösteriyor. Bir vatandaşımızın herhangi bir yatırımdan zararı var ise, yine bu zararı da çıkartacağı tek yer hiç kuşkusuz gayrimenkul yatırımıdır. Ofislerimize gelin, hayallerinizdeki eve, yatırımına kavuşmasını sağlayalım. Bizler şirket olarak yıllardır gayrimenkul, alım-satım ve harita-kadastro alanlarında hizmet veriyoruz. Sektörde öncü bir firmayız. Vatandaşlarımız bizlere güveniyor ve yıllardır sağladığımız bu güveni daha sonraki yıllarda da koruyacağız. Vatandaşlarımızın gülümsemesi, tebessümü, mutluluğu bizlerin çalışma azmini oluşturuyor. Herkesi bir şekilde doğru yatırıma kanalize etmek ve mutlu olduklarını görmek bizleri hedeflerine ulaştırıyor diyebiliriz. Buradan şunun da garantisini vermek istiyorum, vatandaşlarımızın gayrimenkullerini anlaştığımız tarihte ve hedeflediğimiz fiyatlara satabiliyoruz. Doğru zamanlama, uzman kadro ve yerinde tespitlerle EMAR Grup yatırımlar için doğru adres” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2164 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum