İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, göreve geldiklerinden beri belediyenin harcama kalemlerini detaylı bir şekilde incelediklerini belirtti. İlmek, "En fazla harcama kaleminin sanayide verilen ustalık masrafı olduğunu gördük. Buna engel olmak için kendi kademe binamızın yanına Teknik Hizmet Atölyesi kurdum. Burada özel bir sanayi servisinde olan her imkanı hazırladık. Şimdi araçlarımızın bakım ve onarımları kendi personelimizin marifeti ile çok daha ucuza ve kısa sürede yapılarak halkın hizmetine sunuluyor." dedi.İlmek ayrıca, elde ettikleri tasarruf gelirlerini halka hizmet olarak sağladıklarını ve bu sayede halkın belediyelere ödediği vergilerde işlerini kolaylaştırdıklarını vurguladı. "Önümüzde yeni süreçte de israfsız, temkinli ve yerinde yatırımlarla yolumuza devam edeceğiz." diyen İlmek, gelecek projelerine ilişkin de bilgi verdi.İncesu Belediyesi'nin tasarrufu hizmete dönüştürme adımları, hem yerel yönetimde verimliliği artırıyor hem de halka daha kaliteli hizmet sunulmasını sağlıyor.
GÜNDEM
Yayınlanma: 24 Mayıs 2024 - 17:09
İncesu Belediyesi, Tasarrufu Hizmete Dönüştürüyor!
İncesu Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki araçların bakım ve onarımlarını sağlamak için 2023 yılında kurulan Teknik Hizmet Atölyesi ile önemli bir tasarruf elde etti. Kendi personeliyle ustalık masrafı vermeden araçların motor, şanzıman, diferansiyel gibi maddi kalemlerdeki yüksek harcamaları kendi iş gücüyle karşılayarak yaklaşık 3 milyon TL tasarruf eden belediye, bu geliri halka hizmet ve yeni yatırımlar olarak sunuyor.
GÜNDEM
24 Mayıs 2024 - 17:09