Reklam

İrem Sak'ın paylaştığı Kayserili şarkıcının söylediği şarkı çalıntı mı?

İrem Sak sayesinde ünlenen 'Çok Sevdim Yalan Oldu' şarkısının çalıntı olduğu iddialarına Kayserili sanatçı Fatih Bulut katıldığı televizyon programında cevap verdi.

İrem Sak'ın paylaştığı Kayserili şarkıcının söylediği şarkı çalıntı mı?

İrem Sak sayesinde ünlenen 'Çok Sevdim Yalan Oldu' şarkısının çalıntı olduğu iddialarına Kayserili sanatçı Fatih Bulut katıldığı televizyon programında cevap verdi.

İrem Sak'ın paylaştığı Kayserili şarkıcının söylediği şarkı çalıntı mı?
09 Eylül 2019 - 16:56

Bir Tv kanalında magazin programına çıkan Fatih Bulut, İrem Sak'ın sosyal medya hesabı Instagram'daki paylaşımlarıyla ünlenen şarkısı 'Çok Sevdim Yalan Oldu' için ortaya atılan çalıntı olduğu iddialarına açıklık getirdi. 

Fatih Bulut'un seslendirdiği 'Çok Sevdim Yalan Oldu' şarkısının bestesinin Mersin'de yaşayan besteci Hüseyin Akan'ın kendisine ait olduğu iddiası ortalığı karıştırdı. Snob Magazin'in özel haberine göre, Mersin'de yaşayan besteci Aşık Hüseyin Akan, bestenin kendisine ait olduğunu söyledi. Bulut'un sadece nakarat kısmını değiştirdiğini belirten Akan, şarkıcıya ve yapım şirketine dava açmaya hazırlanıyor.Hüseyin Akan'ın avukatı konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Fatih Bulut'un okuduğu eser 1987 yılında müvekkilimiz Aşık Hüseyin Akan tarafından bestelenmiştir. Söz-müzik müvekkilimize aittir. Eserin orijinal ismi 'Zalim Geceler'dir. Birçok kez farklı yerlerde müvekkilimiz tarafından seslendirilmiştir.

En son 2010 yılında yayınlanan Pusula Film tarafından yapımcılığı üstlendiği ve TRT ile Kültür Bakanlığı'nın desteğiyle yayınlanan, 'Cono Ahmet'in Çocukları' isimli belgeselde eser yer almış ve müvekkilimize ait olduğu belirtilmiştir. Eserin kendisine ait olduğunu iddia eden Fatih Bulut ve yapım şirketine dava açmaya hazırlanıyoruz."

Fatih Bulut, şarkısının çalıntı olduğu yönündeki iddialar için şunları söyledi: "Sevenimiz de olacak sevmeyenimiz de. Gören ve bilen Allah var her şeyden önce. Biz zaten bunu yürekten hissettirebildiysek bunu zaten halk bilir. 

Buna takipçilerimiz cevabını verecekler. Sözünü ben kendim düzenlendim kendim yaptım. Kalıba sokmak düzenlemek, onu yontmak. Bizde zaten patlayan kısım nakarat oldu. 

Oralar bana ait. Bunu zaten belgesi var. Kel ölüyor sırma saçlı oluyor kör ölüyor badem gözlü oluyor. Aşık Hüseyin Amca, ona da selam olsun. Beraber yaptığımız bir eseri kendi gönül rızasıyla. Çalma, çırpma yok." 

Peki, Fatih Bulut kimdir?

Kayserili düğün şarkıcısı Fatih Bulut, söz ve müziği kendine ait olan “Çok Sevdim Yalan Oldu” adlı şarkısıyla tanındı. Köydeki düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Fatih Bulut’un 10 kardeşi var.

Babasını kanserden, abisini ise kalp krizinden kaybetti. Baba olmak için 7 yıl bekleyen Fatih Bulut’un bir kız ve erkek olmak üzere 2 çocuğu var.

Fatih Bulut'un 'Çok Sevdim Yalan Oldu' şarkısı 12 milyonu aşkın izlenme aldı. Şarkı Türkiye Youtube trendlerinde en popüler şarkı olurken dünya listelerine de girdi. Sanatçılığın çocukluk hayali olduğunu söyleyen Fatih Bulut, ilham kaynağının düğünlerde karşılaştığı insanlar olduğunu ifade etti.

 


Bu haber 924 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum