Nöroimmünoloji alanında spesifik düzeyde çalışan nörologların katıldığı ECOMS2023 (Educational Cases of Multiple Sclerosis - Multipl Sklerozun Eğitici Vakaları 2023) toplantısı, 22-24 Aralık 2023 tarihlerinde Radisson Blu Otel, Kayseri'de yapıldı.Kongrenin başkanlığını Yetkin ve Duman yaptı
ERÜ Tıp Fakültesi Nöroloji AD. Öğretim Üyesi ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Fatih Yetkin ve Prof. Dr. Taşkın Duman’ın başkanlıklarını yaptıkları kongrede multipl skleroz (MS) ve diğer demiyelinizan hastalıklar açısından özellik taşıyan olgu örnekleri tartışıldı.
Kongrede Alanında uzman doktorlar bilgi paylaşımı yaptı
Kayseri Multipl Skleroz derneği bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikte Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Terzi başta olmak üzere ülke çapında MS alanında uzman nörologların yanı sıra, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Romatoloji bilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Şahin ve Acıbadem Ankara Hastanesi Nöroradyoloji Biriminden Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut hocalar da değerli bilgilerini paylaştılar.
Eğitici nitelikteki konularda deneyimler paylaşıldı
Toplantıda davetli katılımcı olarak yer alan deneyimli hocaların yanı sıra, nöroradyoloji ve romatoloji alanlarından uzmanlar da sunmuş oldukları eğitici nitelikteki olgular ile demiyelinizan hastalıklarda tanı, ayırıcı tanı, tedavi ve prognoza ilişkin konularda deneyimlerini paylaştılar."![](https://www.gastepress.com/images/files/2023/12/658beeb834779.jpg)
DOÇ. DR. FATİH YETKİN MS İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Kayseri Multipl skleroz derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Yetkin, kongre ile ilgili yaptığı açıklamada, Multipl Skleroz (MS) hastalığının, merkezi sinir sistemi yani beyin ve omuriliğin otoimmun kökenli iltihabi bir hastalığı olduğunu söyledi.![](https://www.gastepress.com/images/files/2023/12/658beefbe3953.jpg)
Alanında oldukça başarılı olan Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Yetkin konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
ERÜ Tıp Fakültesi Nöroloji AD. Öğretim Üyesi ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Fatih Yetkin ve Prof. Dr. Taşkın Duman’ın başkanlıklarını yaptıkları kongrede multipl skleroz (MS) ve diğer demiyelinizan hastalıklar açısından özellik taşıyan olgu örnekleri tartışıldı.
![](https://www.gastepress.com/images/files/2023/12/658beee74ddb4.jpg)
Kayseri Multipl Skleroz derneği bünyesinde gerçekleştirilen etkinlikte Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Terzi başta olmak üzere ülke çapında MS alanında uzman nörologların yanı sıra, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Romatoloji bilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Şahin ve Acıbadem Ankara Hastanesi Nöroradyoloji Biriminden Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut hocalar da değerli bilgilerini paylaştılar.
Eğitici nitelikteki konularda deneyimler paylaşıldı
Toplantıda davetli katılımcı olarak yer alan deneyimli hocaların yanı sıra, nöroradyoloji ve romatoloji alanlarından uzmanlar da sunmuş oldukları eğitici nitelikteki olgular ile demiyelinizan hastalıklarda tanı, ayırıcı tanı, tedavi ve prognoza ilişkin konularda deneyimlerini paylaştılar."
![](https://www.gastepress.com/images/files/2023/12/658beeb834779.jpg)
DOÇ. DR. FATİH YETKİN MS İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Kayseri Multipl skleroz derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Yetkin, kongre ile ilgili yaptığı açıklamada, Multipl Skleroz (MS) hastalığının, merkezi sinir sistemi yani beyin ve omuriliğin otoimmun kökenli iltihabi bir hastalığı olduğunu söyledi.
![](https://www.gastepress.com/images/files/2023/12/658beefbe3953.jpg)
Alanında oldukça başarılı olan Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Yetkin konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: