Reklam
Reklam

Kayseri "MÜZİĞE SES VER"di!

Etkinlik Kayseri Kurucusu Oğuzhan Abdi Oğuz tarafından başlatılan Müziğe Ses Ver adlı etkinlik ile, Kayseri’de pandemi dönemi boyunca ekonomik anlamda zor günler geçiren müzisyenlere can suyu oluyor.

Kayseri "MÜZİĞE SES VER"di!

Etkinlik Kayseri Kurucusu Oğuzhan Abdi Oğuz tarafından başlatılan Müziğe Ses Ver adlı etkinlik ile, Kayseri’de pandemi dönemi boyunca ekonomik anlamda zor günler geçiren müzisyenlere can suyu oluyor.

Kayseri
24 Ocak 2021 - 22:00

Pandemi döneminde hiç kuşkusuz en çok etkilenen sektörlerden biri de müzik sektörü oldu. Özellikle ses sanatçıları kadelerin, restorantların ve sahne aldıkları yerlerin kapanmasıyla ekonomik anlamda zor günler geçirmeye başladı. Konserler, Etkinlik Kayseri ve Panrecordz Stüdyosu ortaklığında gerçekleştiriliyor. Etkinlik Kayseri’nin kurucusu Oğuzhan Abdi Oğuz, bu dönemde konser veremeyen müzisyenlere can suyu olacak bir proje geliştirdi. Müziğe Ses Ver adı verilen projede müzisyenler internet üzerinden konser veriyor. Biletlerden kazanılan paralar ise bu platformdaki müzisyenlere dağıtılıyor. Bir internet sitesi kurarak kendi ödeme sistemlerini geliştirdiklerini ve bu sayede satılan biletlerin komisyon kaybına uğramadan müzisyenlerin cebine gittiğini söyleyen Oğuzhan Abdi Oğuz: ” Pandemi döneminde müzik piyasasından geçimini sağlayan dostlarımız işsiz kaldı. Devletin açıkladıkları desteklerden de yararlanamadılar. Farklı bir mesleği olmayanlar çok ciddi mağduriyetler yaşadı. İş arayanlar vardı içlerinde. Onlar da pandemiden dolayı bir iş bulamadı. Biz de Etkinlik Kayseri olarak öncelikle Kayserili müzisyen dostlarımızla bir proje yapalım dedi ve Müziği Ses Ver projesini başlattık. www.muzigesesver.com adından bir site kurarak online konser bileti alınabilecek bir sistem geliştirdik. İlk 3 konserimizi sosyal medya üzerinden ücretsiz vererek tanıtımımızı sağladık. Sonrasında ise konseri izlemek isteyenler, 5-10-20-30-50-100 Lira gibi bilet kategorilerinden kendi bütçelerine uygun olanı seçip biletle müzisyenlere destek olacaklar. Toplanan para havuzda toplanacak ve her ay sonunda eşit ve adil şekilde ihtiyacı olan kişilere dağıtılacak” dedi.

Projede yer alanların tamamen gönüllülük esasıyla hareket ettiğini söyleyen Oğuz: “Buradaki herkes gönüllülük esasıyla çalışıyor. Amacımız seslerimizi vatandaşlarımıza unutturmamak. Pandemiyi kenetlenerek hep birlikte aşmak. Kendi ödeme sistemimizi kurduk çünkü komisyonlara bir melağ ödemek istemiyoruz. Bu sayede paranın hepsi havuzda toplanıyor. Eşit bir şekilde ihtiyacı olanlara dağıtılıyor. Sponsor olmak isteyen firmalar olursa buna da kapımız açık. Masrafları karşılayarak müzisyenlere destek olabilirler. Stüdyo içinde Panrecordz Stüdyosu ile ortak çalışıyoruz. Konserler orada kayda giriyor ve izleyecilerle buluşuyor.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 472 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum