Reklam

Malatya'da Chp'li Olmak Kolay Değil

Malatya CHP İl Başkan Yardımcısı İş Adamı Şair ve Yazar, Hüseyin Ergün, Gastepress’e yaptığı açıklamasında parti içi birlik ve beraberliğin önemine değindi. Birleştirici gücün her zaman parti içerisinde partililer açısından çok önem arz ettiğini belirtti.

Malatya'da Chp'li Olmak Kolay Değil

Malatya CHP İl Başkan Yardımcısı İş Adamı Şair ve Yazar, Hüseyin Ergün, Gastepress’e yaptığı açıklamasında parti içi birlik ve beraberliğin önemine değindi. Birleştirici gücün her zaman parti içerisinde partililer açısından çok önem arz ettiğini belirtti.

Malatya'da Chp'li Olmak Kolay Değil
10 Kasım 2019 - 21:00

Ergün, İstanbul, Ankara, İzmir’de CHP’nin parti binası milletvekillerinin fazla olmasına karşın bulunmadığını ancak Malatya’da 5 katlı binanın 1 Milletvekili olmasına karşın CHP’nin öz malı olduğunu söyledi. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve il başkanı Enver Kiraz’ın büyük katkısı olduğuna işaret etti.

BİZ YERELDE İKTİDAR OLDUK


Birleştici gücün önemine değinen Malatya CHP İl Başkan Yardımcısı İş Adamı Şair ve Yazar, Hüseyin Ergün; “ İlk genel seçimlerde İktidar olma yolumuz CHP Genel Başkanımızın çalışmalarıyla önü açıldı. Partimiz İktidar yolunda önemli kilometre yol kat etmiş oldu. Bunu parti içinde birleştirici gücün rolü çok büyüktü. Bu birleştiricilik işi kolay kıldı ve yerelde başarı sağlanmış oldu.  Partiye emek verenlerin dışında bir insanı görev verirseniz bu olmaz. Buna herkes karşı çıkar. Parti içinde birleştirtici güç olmak olmak her zaman partilileri kazandırır. Bizlerde bunu yapıyoruz. Önemli olan parti içinde birlik beraberliği sağlamak olduğuna inanıyorum. Eskiden şeriat gelecek laiklik elden gidecek diye bir endişe vardı baktık ki böyle bir şey yok. Bu söylemden vaz geçince insanlar CHP’ye inanmaya başladı. Sanatçımız Edip Akbayram 'ın dediği gibi motorları maviliklere süreceğiz, diye söylemişti yıllardır süremedik. Umarım beyaz sayfa açıldıktan sonra süreriz diye düşünüyorum. “

MALATYA İL BAŞKANIMIZ BAŞARILI

Malatya ‘da CHP’li olmak kolay iş olmadığını vurgulayan Malatya CHP İl Başkan Yardımcısı İş Adamı Şair ve Yazar, Hüseyin Ergün; “Yönetici olmak İzmir kadar kolay iş değil. İzmir’de CHP’li olmak gerçekten kolay. Ancak Malatya’da bu kolaylığı yaşayamazsınız. Parti içinde siyaset yapmak İzmir’e göre Malatya’da daha kolay. Örnek verecek olursak, Malatya’nın bugün 50 bin üzerinde işsizleri var. Malatya’nın 1 CHP’li Milletvekili var İzmir’in ise 14 tane var. İstanbul’un 28 Milletvekili var. Ankara’da 12 Milletvekili var. Malatya’nın 1 Milletvekili 50 bin işsize iş bulsa, yine de Malatya da CHP de siyaset yapmak zor. Biz zoru severiz, Neyse İşte İstanbul, Ankara, İzmir Milletvekilleri sayısı ortada Malatya’ ya baktığımız da 1 Milletvekili var ve CHP’nin 5 katlı İl binası var. Fakat Ankara’da İstanbul’da İzmir’de bu yok. İl Başkanı olmak dahi Malatya’da kolay değil. 8 yıldır mesaisini partide yapıyor, emek veriyor. Malatya’da 5 Katlı bir CHP binanız var. 30 yıldır İzmir’de iktidarız bir binası yok. İl Başkanımız ve Milletvekilimizin başarısıdır bu. Elbette bunu Malatya halkı Bunu görüyor aslında ama iş aş derdi olunca sanki hiç bir şey yok gibi davranıyor Parti’de başarılı olanların bir yerlere gelmesi taraftarıyım “ dedi.

EMEK KUTSALDIR
 
CHP diğer partilere benzemediğini ifade eden İş Adamı Yazar Hüseyin Ergün “ CHP’nin bir vicdanı var. O vicdan tecelli eder emek verenler emek verdiği yerlere gelir. Şimdi yılları Malatya halkının hizmetine adamış olan ve 8 yıldır İl Başkanlığını sürdüren başkanım Enver kiraz Malatya’dan ilk genel seçimlerde milletvekili seçilerek Malatya’ya daha çok hizmet gelmesi benim arzumdur. Çünkü emek gerçekten kutsaldır. İşini gücünü bırakıp Malatya’da siyaset yaparak günlerini yaşayana emeğinin ödülünü vermek lazım. 8 Kasım itibari ile başlayacak olan delege seçimlerin de parti içi demokrasinin işlemesi ve bir şölen içinde geçmesi umudunu taşıyorum. Ebetteki parti içinde bir birimize rakip olabiliriz listelerimizin rengi farklı olabilir Partimiz iktidar olması gerekli, gönlüm parti içinde emek veren insanlar in mutlaka gözetilmesi gerektiğini belirli kademelere gelmesi taraftarıyım. Artık CHP için iktidar umudu doğmuştur yıllar sonra Ankara ve İstanbullun ikinci secimde büyük farkla kazanması hepimize bir umut oldu bizde buna katkı sağlamalıyız, Kavga değil barış içinde bir delege secimi olması gereklidir “ Açıklamalarında bulundu.

 
HABER-FOTOĞRAFLAR-REMZİ YILDIRIM

Bu haber 455 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum