Mehmet Ali Erbil aylar sonra ilk kez görüntülendi

Atlattığı kaçış sendromuna yıllar sonra yeniden yakalanan ve uzun süredir sessizliğini koruyan Mehmet Ali Erbil, aylar sonra ilk kez görüntülendi.

Mehmet Ali Erbil aylar sonra ilk kez görüntülendi

Atlattığı kaçış sendromuna yıllar sonra yeniden yakalanan ve uzun süredir sessizliğini koruyan Mehmet Ali Erbil, aylar sonra ilk kez görüntülendi.

Mehmet Ali Erbil aylar sonra ilk kez görüntülendi
11 Haziran 2019 - 13:16

18 Ekim 2018 tarihinde evinin banyosunda düşerek hastaneye kaldırılan ve eski hastalığı kaçış sendromu tekrar nükseden Mehmet Ali Erbil, bir yıla yakın süren tedavisinin ardından önümüzdeki günlerde hastaneden çıkacak.  7 aydır hastanede bulunan Erbil, aylar sonra ilk kez göründü.

İlk kez fotoğrafının çekilmesine izin veren Mehmet Ali Erbil, hastaneye yattığından beri yanından ayrılmayan yakın dostu ve kuaförü olan Ercan Avşar’ın doğum gününü kutladı. Ercan Avşar’da bu keyifli anları sosyal medya hesabından şu şekilde paylaştı;

İşte son hali 

"Benim güzel abim. Türkiye'nin starı Mehmet Ali Erbil'in doğum günümde bana pasta jesti ve dogum günü şarkısı. Yüreği kalbi güzel abim seni seviyorum halk seni çok özledi tüm dualarımız seninle."Hastanede son günleri 

Önceki gün bir AVM’de görüntülenen 23 yaşındaki Yasmin Erbil ise, babasının zor günleri geride bıraktığını söyleyip  "Babam hastanedeki son günlerini geçiriyor. Önümüzdeki günlerde nasipse artık evde olacak. Durumu çok çok iyi.” demişti.Peki Mehmet Ali Erbil'e ne olmuştu?

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, 18 Ekim'de evinin banyosunda düşerek hastaneye kaldırılmıştı.

Her geçen gün daha iyiye gitti 

Hastaneye kaldırıldıktan sonra eski hastalığı kaçış sendromu tekrar nükseden Erbil'in menajeri Stelyo Pipis, şovmenin sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini söylemişti.

Peki Mehmet Ali Erbil kimdir? 

Tiyatro ve sinema sanatçısı Saadettin Erbil'in oğlu olarak 8 Şubat 1957'de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı. 

Tek kanallı yayın döneminde TRT’de ‘Metronom’ adlı eğlence programında önce Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. 

1985'te İlyas Salman ile birlikte oynadığı Uyanıklar Dünyası adlı filmle büyük beğeni topladı. Daha önce Emel Sayın'la birlikte Aşkım Aşkım adlı dizide oynamıştır. Kanal D’de yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrardan beyazperdeye geçti. 

Son dönemlerde, Sinan Çetin'in Bay E, Gani Müjde’nin Kahpe Bizans, Ömer Uğur’un yönettiği Hemşo adlı filmlerde rol aldı. Uzun bir hastalık döneminden sonra tekrar izleyiciler karşısına geçen Erbil, TRT’de yayınlanan Bir Başka Gece adlı programın sunuculuğunu yaptı. 

Kanal 1'de yayınlanan Çarkıfelek adlı programı sundu. Ramazan geldikten sonra Fox'a Ece ve Çarkıfelek ile birlikte geçmiştir. Kanal 1'de Aşkım Aşkım dizisinin tekrar çekimlerinde yer aldı fakat kanal değişikliği yüzünden dizi sona erdi. Fox TV'de Ece sona erdi, fakat Çarkıfelek ile birlikte 50 Sarışın programı başladı. 

Dünyada sadece 100 kişide görülen Kaçış Sendromu hastası olan Erbil, bekar ve 3 çocuk babasıdır.

Bu haber 229 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum