Pınarbaşı ilçesinde yaşayan vatandaşların su ihtiyacını karşılamak için önemli bir kaynak olan açık sulama kanallarındaki sıkıntıları dile getiren Özdemir, Tarım ve Orman Bakanlığı'na hitaben şu soruları yöneltti:
- Pınarbaşı ilçesi Çaybaşı, Cabe ve Çalıklar mahallelerinde kullanılan açık sulama kanalının suyunun Bünyan ilçesi Samağır mahallesinden gelmesi sebebiyle özellikle mahsül sulama dönemlerinde sulama suyu ihtiyacının karşılanmasında yaşanan aksaklıklar hakkında bakanlığınıza ulaşmış bir bilgi var mıdır?
- Bahsi geçen mahallelerin sulama suyu ihtiyacının Pınarbaşı ilçesinde bulunan Bahçecik barajından sağlanması için bir çalışma planlanmakta mıdır?
- Bahsi geçen mahalleler ile ilgili kapalı sistem sulama planlaması bulunmakta mıdır?
- Bahsi geçen yol ayrımında bulunan alt geçidin kullanım açısından verimsiz hale geldiği, trafiği tehlikeye atabilecek hadiselere sebep olduğu ve bir kavşağa ihtiyaç duyulduğu hakkında bakanlığınıza ulaşmış bir bilgi var mıdır?
- Bahsi geçen alt geçitte iyileştirme çalışması yapılacak mıdır?
- Bölgede ihtiyaç duyulan kavşak için herhangi bir planlama yapılmış mıdır?
![](https://www.gastepress.com/images/files/2024/05/66563d9251c58.jpeg)