Müteahhitler Her Gün Haciz Gönderiyor

Remzi Yıldırım Gastepress/ADANA ...... ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin müteahhitlere vadesi gelen 900 milyon TL borcu nedeniyle belediyeye son 10 gündür her gün haciz gönderildiğini belirterek, 'Onları çağırıp konuşacağız. Böyle devam ederse kıpırdayamayız' dedi.

Müteahhitler Her Gün Haciz Gönderiyor

Remzi Yıldırım Gastepress/ADANA ...... ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediyenin müteahhitlere vadesi gelen 900 milyon TL borcu nedeniyle belediyeye son 10 gündür her gün haciz gönderildiğini belirterek, 'Onları çağırıp konuşacağız. Böyle devam ederse kıpırdayamayız' dedi.

Müteahhitler Her Gün Haciz Gönderiyor
20 Nisan 2019 - 11:14

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Nisan ayı ilk oturumuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın başkanlığında, 79 meclis üyesinin katılımıyla devam edildi.  Mali tabloya ilişkin konuşan Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi'nin 4 milyar TL, ASKİ'nin de 923 milyon TL borcu olduğunu ve her ay 60 milyon TL açık verdiğini kaydetti. ASKİ ile Büyükşehir Belediyesi'nin borç üretmeye devam ettiğini belirten Karalar, açıklamalarında şöyle konuştu;

BÖYLE DEVAM EDESE KIPIRDAYAMAYIZ!

“Hepimizin elini taşın altına koyarak en tasarruflu durumda hizmet üretmesi gerekiyor.  Bütçeyi hizmet yapabilir hale getirmeliyiz. Hepimiz, ilçe belediyeleri de tasarruflar yapmalı. Müteahhitlere vadesi gelmiş 900 milyon TL borcumuz var ve arkadaşlar telaş içerisinde, son 10 gündür her gün Adana belediyesine haciz gönderiyorlar. Bunları çağıracağız, konuşacağız. Böyle devam ederse biz kıpırdayamayız, gelen paraya haciz geldiinde bir şey yapamayız. Dolayısıyla eskisi gibi her talep karşılanmayabilir. Her belediye başkanıyla toplantı yapacağız. Bizden talepleri, 'eskiden ne yapılıyordu, şimdi neler yapabiliriz, neleri yapmamak zorundayız" Yapmayacağız demiyorum asla. Hangi pozisyonda yapamayız onları konuşmamız gerekiyor. Zor bir süreç ama aşacağız. Adana dinamik bir kent. Umarım çok kısa sürede gelirleri artırırız. Neyimiz var, neyimiz yok, neyi paraya çevirebiliriz onun envanterini çıkarıyoruz.

Konuşmanın ardından, Meclis Katipleri ve Meclis Birinci-İkinci Başkan Vekili seçimleri yapıldı. Cumhur İttifakı'nın AK Partili adayı Sevil Can ile MHP'li adayı Cemal Demirdağ 50 oy alarak meclis katibi seçildi. Meclis Birinci Başkan Vekilliği seçimlerinde ise Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Mustafa Bayar 50 oy aldı. Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li Meclis İkinci Başkan Vekili adayı Şule Özülkü Jaicks de 50 oy alarak göreve seçildiler. 

SEYHAN’DA ADANA İÇİN TEK PARTİ GİBİ ÇALIŞTIK
Meclis üyelerinin ve ilçe belediye başkanlarının bir bölümüyle geçen dönemde birlikte çalıştıklarını, bir kısmıyla da yeni tanıştıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, “Yeni çalışma dönemimiz hayırlı olsun. Biz geride kalan 5 yıllık süreçte Hüseyin Sözlü Başkan ile, Adana’nın menfaatleri söz konusu olduğunda tek parti gibi çalıştık, Adana’mıza hizmet ettik. Çok az konuda ayrı düştük. Muhalefet etmedik sayılır. Adana’mız sadece Türkiye incisi değil, dünya incisi bir kenttir. Adana ve Adanalı başkadır. Ne yazık ki bir çok konuda hak ettiği düzeyde değildir şehrimiz. Son yıllarda geri vitese takmış bir kentimiz var. İnşallah mevcut hükümetin de desteğini alarak Adana’da yapılması gereken ne varsa hayata geçirmeye çalışarak daha iyi bir noktaya gelmeye çalışacağız. Bu bizim için büyük bir mutluluk olacaktır” dedi.

SEÇİMLERDE ADANA İTTİFAKI YAPILDI

Toplantıya ara verilmesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’ya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet edecek olmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Karalar, seçimlerde daha önce başka siyasi partilere oy vermiş binlerce Adanalının oyunu aldıklarını ve resmen tanımlanmamasına rağmen, Adana İttifakı yapıldığının ortada olduğunu kaydetti.

HALKIMIZ BİZİ SEÇTİ, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Meclis üyeleri, belediye başkanları ve Adana’nın güzel insanlarıyla birlikte zorlukları aşıp Adana’ya hizmet edeceklerini vurgulayan Başkan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi ayda 50 ile 60 milyon lira açık veriyor. Bunu Adanalıların bilmesi gerekiyor. Elbette Hüseyin Sözlü Başkan da Adana’da hizmet için elinden geleni yaptı. Bizim yönetim mantalitemiz çok daha farklı. Parayı iyi kullanacağımızı söylüyoruz ve olmayan parayı harcamayacağımızı söylüyoruz. Belediyenin şu anda karşı karşıya kaldığı durum, belediyeyi çok fazla hareket ettirecek yapıda değil fakat halkımız bizi seçti ve sorunları çözeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Bu haber 233 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Afet yalçın
    4 ay önce
    Yemisler baskanim yemisler sana guveniyoruz ZEYDAN baskanim