Reklam
Reklam

Regaip Kandili mesajları!

Regaip Kandili dolayısıyla başkanlardan gelen kandil kutlama mesajları.

Regaip Kandili mesajları!

Regaip Kandili dolayısıyla başkanlardan gelen kandil kutlama mesajları.

Regaip Kandili mesajları!
18 Şubat 2021 - 12:30

BAŞKAN BİLGİN’DEN REGAİP KANDİLİ MESAJI…

SİVAS BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ BİLGİN, REGAİP KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

Başkan Bilgin mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran ve üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilini iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti.

Bilgin, "Üç ayların başlangıcını müjdeleyen ve rahmeti bereketi bol olan bu mübarek günün; sevgi, barış ve kardeşlik duygularımızı arttırmasını diliyorum. İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimi olan üç ayların toplumumuzdaki iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, kahraman Türk ordumuz başta olmak üzere ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam Âlemi ve tüm insanlık için etmeliyiz."

“Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, kulluk ve ibadet şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenmeli, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde dostluk ve kardeşliğimizi  daha da pekiştirmeliyiz.”

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereketten nasiplenmeyi Cenâb-ı Allah’tan temenni ediyorum.*********************************************************************************************************

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY, REGAİP KANDİLİ MESAJI YAYIMLADI


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Regaip Kandili ve üç aylar dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı tüm sıkıntılardan arınıp dünya üzerinde kardeşliğin ve iyiliğin yaygınlaşmasına; birlik ve beraberliğimizin pekiştirmesine vesile olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Regaip Kandili mesajı şöyle:

Rahmeti ve bereketiyle mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizleri, sağlıkla, huzurla bu mübarek günlere kavuşturan Rabbimize hamdolsun.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Recep ayı girdiğinde; “Allah’ım, Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur” şeklinde dua etmiş ve bu kutlu zamanların önemine dikkat çekmiştir.

Regaip Kandiliyle başlayan; Miraç ve Berat kandilleriyle devam ederek Kadir Gecesi ve Ramazan ayı ile doruğa ulaşacak mübarek üç ayların insanlığın yaşadığı tüm sıkıntılardan arınıp dünya üzerinde kardeşliğin ve iyiliğin yaygınlaşmasına; birlik ve beraberliğimizin pekiştirmesine vesile olmasını diliyorum.

İçinde bulunduğumuz rahmet ve bereket gecelerinde; milletimiz ve mukaddesatımız yolunda, hak, hakikat uğrunda, ülkemizin ve insanlığın barış ve huzuru için canları pahasına gece gündüz mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize dua edelim. Bu mübarek gecelerde edeceğimiz dualarda, sıkıntı çeken kardeşlerimizi ve mazlum milletleri de unutmayalım.

Mübarek Regaip Kandili’nin şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine rahmet, bereket ve esenlik getirmesini diliyorum. Cenab-ı Allah, daha güzel ve sağlıklı günlerde bu mübarek geceleri coşkuyla, bir arada kutlamayı hepimize nasip etsin. Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun.”*********************************************************************************************************

KAYSERİ MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU’NDAN REGAİP KANDİLİ MESAJI


Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yayınladığı mesajla tüm İslam âleminin Regaip Kandili'ni kutladı.

Mübarek aylar ve gecelerin insanların kalplerini yaklaştırdığını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Koskoca bir yıl geride kaldı. Yine üç ayların başlangıcındayız. Recep, Şaban ve Ramazan ayları mübarek, maneviyatın yükseldiği aylardır. Mübarek aylar ve geceler bizler için fırsat günleridir. Cenab-ı Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Nice Regaip'lere, nice Ramazan'lara, nice üç aylara nice Ramazan'lara huzur içinde muhabbet içinde bizleri ulaştırsın. Dualarınızda bizleri de eksik etmeyin. Regaip Kandiliyle başlayan, bin aydan hayırlı Kadir Gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran bu gecenin İslam âlemine en önemlisi sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum. Saygı, hürmet muhabbetlerimle." dedi.*********************************************************************************************************

KAYSERİ BÜNYAN BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ALTUN'UN REGAİP KANDİLİ MESAJI


Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Altun mesajında Regaip Kandili’nin birlik, beraberlik, sağlık ve kardeşlik duygularının güçlenmesine ve mübarek gece hürmetine tüm insanlığın salgın hastalık ve doğal felaketlerden kurtulmasına vesile olmasını diledi.
 
Başkan Özkan Altun, "Aziz milletimiz ve bütün İslam âleminin mübarek Regaip Kandili’ni kutluyor, üç ayların başlangıcını müjdeleyen bu mübarek günün ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Regaib Kandilimiz mübarek olsun."dedi. *********************************************************************************************************

KAYSERİ KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI


Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar, mesajında  “Regaip Kandili’nin tüm İslam Alemi'ne hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, yaptığı açıklamada; Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran ve üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’ni iyi değerlendirmek gerektiğine dikkat çekti. Yapılan ibadetlerin yanı sıra edilen duaların da büyük önem taşıdığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Üç ayların başlangıcını müjdeleyen ve rahmeti bereketi bol olan bu mübarek günün; sevgi, barış ve kardeşlik duygularımızı arttırmasını diliyorum. İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimi olan üç ayların toplumumuzdaki iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Bu vesileyle dualarımızı; yalnız şahsımız için değil, kahraman Türk ordumuz başta olmak üzere ailemiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Regaip Kandili’nin tüm İslam Dünyası'na ve insanlığa; sağlık, iyilik, barış ve hoşgörü getirmesine vesile olmasını dilerken sözlerini “Gönüllerden süzülüp Arş’a yükselen dualarda buluşmak dileğiyle Mübarek Regaip kandilini ve Mübarek üç ayları tebrik ediyorum” şeklinde tamamladı.*********************************************************************************************************

KAYSERİ TALAS BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA YALÇIN’DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI


Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Regaib Kandili’nin üç ayları benliğimizde hissetmemize vesile olan ilk mübarek gece olduğunu söyledi.

Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Yalçın, kutlu zaman dilimlerine girdiklerini belirterek, “Geçtiğimiz cumartesi günü üç ayların ilki olan Recep ayına girmiştik. Şimdi de Regaib Kandili’ni idrak ediyoruz. Başta Talaslı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Cenab-ı Hakk bu gece hürmetine başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa bolluk bereket, huzur afiyet ve sağlıklı günler nasip etsin.” ifadelerini kullandı.*********************************************************************************************************

KAYSERİ ÖZVATAN BELEDİYE BAŞKANI HALİT DEMİR’İN REGAİP KANDİLİ MESAJI


Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Zamanın, gönül alemine nazar kılmanın ve içe doğru yolculuk yapmanın zamanı olduğunu ifade eden Başkan Demir, Türk- İslam aleminin kandilini tebrik etti.

İslam alemi olarak mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, bu mübarek geceyi fırsat bilerek, yüce yaradanın hikmetiyle buluşma ve hayatımıza tatbik etme adına gayretli olunması gerektiğini vurguladı. Türk Milleti’nin, İslam toplumlarının ve tüm insanlığın bu mübarek gecede aziz hatıra ve emanetlerini özümseyerek aradığı ve ihtiyaç duyduğu mutlak toparlanmayı sağlayacağını ümit ettiğini söyleyen Başkan Demir; “Bu kutlu günlerde içinde bulunduğumuz ağır şartların ve sorunların sağlıklı bir muhasebesinin yapılmasında çok yarar bulunmaktadır. Manevi dirilişe, manevi arınmaya ve huzur ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin ve bütün Müslümanların mübarek Regaip Kandili’ni dualarımla birlikte kutluyorum. Regaip Kandili’nin birliğimize ve beraberliğimize katkı vermesini, Müslümanların yaşadığı hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Bu duygularla, bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ederken; Özvatanlı hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.*********************************************************************************************************

MHP KAYSERİ İL BAŞKANI SERKAN TOK, TÜRK-İSLAM ALEMİNİN REGAİP KANDİLİ’Nİ KUTLADI


Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mübarek aylara kavuşmanın manevi dirilişe, manevi arınmaya, kardeşliğe ve terörün yok olacağı bir ortamın tesis edilmesine vesile olmasını dileyen Başkan Tok, Türk- İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutladı.

Manevi hayatta ayrıcalıklı bir yeri ve önemi bulunan mübarek üç aylara kavuşmanın gönül huzurunu yaşadıklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, üç ayların rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olmasını inananlar adına eşsiz bir fırsat olduğunu söyledi. Regaip Kandili’nin birlik ve beraberliğe katkı sağlamasını dileyen Başkan Tok; “Üç aylık mübarek dönemin, sosyal, toplumsal ve siyasal beklentilerimize umut olması en samimi dileğimdir. Manevi dirilişe, manevi arınmaya, kardeşliğe ve terörün yok olacağı bir ortamının tesis edilmesine vesile olması dileklerimle, Türk-İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili´ni kutluyorum. Regaip Kandil´inin birliğimize ve beraberliğimize katkı sağlamasını, Müslümanların yaşadığı sarsıcı ve hüzün verici hadiselerin sonlanması için bir dönüm noktası olmasını Cenab-ı Allah´tan niyaz ediyorum. Rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının açık olduğu günleri bir kere daha yaşıyoruz. Aziz milletimizin, Türk-İslam aleminin mübarek ‘Üç Aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyorum” dedi.*********************************************************************************************************

MMO KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL: “BU GECE, PEK ÇOK İHSANIN MÜJDESİDİR”


Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inandığını söyleyen Başkan Varol, Türk-İslam aleminin Regaip Kandili’ni kutladı.

Mübarek Regaip Kandili’nin idrak edildiği bu gecenin güzelliklere vesile olmasını ve manevi toparlanma ihtiyacının güçlenmesine ortam açmasını dileyen Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, bu gecenin pek çok ihsanın müjdesi olduğunu vurguladı. Regaip Kandili’nin manen temizlenmenin, vicdanen arınmanın fırsatı ve fazilet kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Varol; “Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in, ‘Allah’ım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazan’a kavuştur’ şeklindeki duasıyla üç ayların ne kadar değerli olduğu aşikardır. Mübarek Regaip Kandili’nin, kanayan, derinleşen ve kangrene dönüşen sosyal, toplumsal ve siyasal yaralarımıza şifa ve umut olması en samimi beklentimizdir. Yüce Allah’a kulluk bilincinin bir gereği olarak yaptığımız ibadetlerin; manen arınmak ve aklanmak, kırgınlıkların, küskünlüklerin ve anlamsız çekişmelerin son bulması için de iyi bir fırsat olacağı şüphesizdir. Bu duygu ve düşüncelerle idrak edeceğimiz Regaip Kandilimizi tebrik ediyor; huzur, güzellik, birlik ve beraberliğe vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum” dedi. 

Bu haber 3994 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum