Rıdvan Dilmen'den Hakem Alper Ulusoy tepki: "Yorumculuğu bırakacağım!"

Galatasaray'da kaleci Okan Kocuk'un, topu elinde fazla tuttuğu için verilen karar yüzünden spor yazarları ve Fatih Terim'den, hakem Alper Ulusoy'a eleştiri geldi.

Rıdvan Dilmen'den Hakem Alper Ulusoy tepki: "Yorumculuğu bırakacağım!"

Galatasaray'da kaleci Okan Kocuk'un, topu elinde fazla tuttuğu için verilen karar yüzünden spor yazarları ve Fatih Terim'den, hakem Alper Ulusoy'a eleştiri geldi.

Rıdvan Dilmen'den Hakem Alper Ulusoy tepki:
22 Haziran 2020 - 10:43

Süper Lig’in 28. haftasında Galatasaray, sahasında karşılaştığı Gaziantep FK ile 3-3 berabere kaldı. Hakem Alper Ulusoy'un verdiği kararlar Galatasaray cephesinden büyük tepki gördü. Maçın son dakikalarında yaşanan pozisyonlar geceye damga vurdu.


6 saniye kuralını ihlal ettti

90+4. dakikada Gaziantep FK üçüncü golü buldu. Ancak pozisyon başlangıcındaki faul nedeniyle gol iptal edildi. Pozisyonu VAR'dan tekrar inceleyen Hakem Alper Ulusoy gol kararını iptal etti. Bu pozisyonun hemen ardından Okan Kocuk, topu oyuna sokmakta geç kaldı ve 6 saniye kuralını ihlal ettti. BeINSports'a göre; Okan Kocuk ceza sahası içerisinde 18.48 saniye topu elinde tuttu.


Rıdvan Dilmen: Alper Ulusoy'un bundan önce son yönettiği maçta eğer en az 5 pozisyonda 6 saniye kuralı ihlal edilmediyse ben yorumculuğu bırakacağım. 4 olursa kabul etmiyorum, 5 tane.

Deniz Çoban: Gaziantep'in golünden önce Okan'ın topu 6 saniyeden fazla tuttuğu için çalmış olduğu endirekt kararı kurallara göre doğru. Ancak ne dünyada ne de Türkiye’de yakın zamanda verilmiş böyle bir karar hatırlamıyorum.

Osman Şenher: Hakikaten Galatasaray’a yazık oluyor. Futbolcular geriliyor, taraftarlar geriliyor, bu nasıl hakemlik? Anladığım kadarıyla Galatasaray’ı kafalarına takmışlar. Bu şartlar altında sarı-kırmızılıların şampiyonluk yarışını götürebilmesi mümkün değil.

Ahmet Çakar: Dün gece Türk hakemliğinin iflası ve Galatasaray'ın bir hakem tarafından nasıl boğulduğunun gösterisi oldu. Alper Ulusoy maalesef Türk hakemliğine büyük bir utanç gecesi yaşattı.

Erman Toroğlu: Maç bitiyor, işte tecrübeli kaleciyle tecrübesiz kaleci farkı. Muslera bu topu bu kadar fazla vakit geçirmeden, hakemin ve rakibin psikolojisini de tartarak çok güzel şekilde oyuna sokardı. Bütün bunlar yaşanmazdı Galatasaray açısından. Çünkü endirekt vuruştan sonra hakemin verdiği penaltı kararı doğru."Futbolun dengesiyle oynamakla olmaz"

Fatih Terim, maçın ardından hakem Alper Ulusoy'u eleştirdi ve şu ifadeleri kullandı; ''Top kalecimizin elinde. Kenan ona doğru gidiyor, tedirgin ediyor. Hakem de duran top veriyor, kaleciyi cezalandırıyor. Cüneyt Bey de içeride bunu izliyor. Sadece kulübün hesaplarından kınamanın çok ötesine geçmek gerekiyor. Bununla olacak şeyler değil. En çok bağıran haklı duruma geçiyor. Dünyada çalınmıyor, Türkiye'de en son ne zaman çalındı bilmiyorum. Belki 10 sene oldu. Futbolun dengesiyle oynamakla olmaz. Galatasaray kaybeder, kazanır, bunlar hiç önemli değil. Şampiyonluk gider gelir peki bunları nasıl düzelteceğiz? Sadece kınamayla olmuyor.


"Geçen sene iki namuslu adama düdük astırdılar"

Ne Rize maçında, ne bu maçta ne de başka bir maçta ne sakatlar için ne de cezalar için ağzımı açmadım. Bizim sıkıntımız onlardan değil ki! Bizim sıkıntımız bunlardan, çok açık. Bize iki haftada yapacaklarını yaptılar. Geçen sene iki namuslu adama düdük astırdılar. Şimdi hani nerede? Ben başkalarının yaptığını yapsam 100 maç ceza yerim. Bu fırsatı vermek istemiyorum. Artık güler misin ağlar mısın?

Bu haber 3120 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum