YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) maratonu, sabah saatlerinde kentte başladı. Öğrencilerin sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullara gelirken; bazı öğrencilerde geç kaldı. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de; sınava geç kalacak öğrencilerin imdadına yetişti. Polis otoları ve motosikletler ile öğrencileri alan ekipler; öğrencileri sınava girecekleri okula götürdü.Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü olarak 8-9 Haziran 2024 tarihlerindeki YKS sınavına giren gençlerimizin sınava geç kalmamaları için tüm ekiplerimizle yanlarındayız. Gençlerimize başarılar dileriz" denildi.
![](https://www.gastepress.com/images/files/2024/06/66644c4914861.jpg)