Tekden Koleji öğrencileri Türkiye'nin en büyük kampında buluştu!

Tekden Eğitim Kurumları Türkiye’nin en uzun ve en büyük eğitim kampının 13.sünü gerçekleştirdi.

Tekden Koleji öğrencileri Türkiye'nin en büyük kampında buluştu!

Tekden Eğitim Kurumları Türkiye’nin en uzun ve en büyük eğitim kampının 13.sünü gerçekleştirdi.

Tekden Koleji öğrencileri Türkiye'nin en büyük kampında buluştu!
24 Ocak 2020 - 19:33

Tekden Eğitim Kurumları, her yıl geleneksel olarak yarı yıl tatilinin ilk haftasında Dil, Bilgiyi Yapılandırma ve Motivasyon kampları düzenliyor. Bu yıl ki kampı ise Tekden Ortaokulu Mersin’ de, Fen ve Anadolu Lisesi Kapadokya’da, Küçükyalı Tekden koleji ise Alanya’da gerçekleştirdi.

 
Yarı yıl tatilinin ilk gününde velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler okul yönetimi tarafından organize edilen otobüslere valizlerini yerleştirerek heyecanlı bir kamp yolculuğuna başlamış oldu.  Küçükyalı Tekden koleji öğrencileri uçak ile yolculuk ettikleri için karnelerini 11.000 fitte aldı. Yaklaşık 1000 öğrenci aynı gün otellerine yerleşerek kampa başlamış oldu.


 
Bir çok öğrencinin katılmasıyla Türkiye’nin en uzun ve en büyük eğitim kampının 13.sünü gerçekleştiren Tekden Eğitim Kurumlarının kampta ki amacı öğrencileri her yönüyle geliştirmeyi hedefliyor. Kampta öğrencilere bir dönem öğrendikleri bilgileri tekrar ve pekiştirme imkanının yanında ailelerinden uzakta bir hafta kalarak yaşam becerisi tecrübesi ediniyorlar. Ayrıca sportif etkinlikler, bireysel rehberliğin olduğu 24 saate sığmayan hevesli, istekli, enerjik, dopdolu bir program gerçekleştiriyor. Her günün sonunda bilgilendirme toplantıları da düzenliyor. Öğrenciler deniz ve orman havasın da hem ders çalışıyor hem de tatil yapıyor. Dolu dolu geçen kampın son günündeki kamp ateşi ve veda gecesi ile bir sonraki yılın kamp heyecanı şimdiden alevlenmiş oluyor.
 
Eğitimin ancak onun sevdalısı olmakla başarıya ulaşacağını belirten Tekden Eğitim Kurumları İcra Kurul Başkanı Sayın Hüseyin Akar da yaptığı açıklamada “Tekden Okulları bilgiyi kullanan, hayat becerisi haline getiren mükemmel bireyler yetiştirme çabasındadır. Bunun için başarı emek, yürek ve fedakarlık istiyor. Biz de güzel Türkiye’mizin geleceği için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizlere emanet edilen yavrularımızı tecrübeli eğitim liderlerimizle buluşturup  farklı metot ve stratejilerle yetiştiriyoruz. Bu kamplar da öğrencilerimiz için ders çalışma açısından harika bir fırsat oluyor. Yabancı dil aktivitelerinden tutun da spor faaliyetlere ders tekrarları ve soru çözümlerinden fikir alışverişine kadar her şey bir aile ortamında gerçekleşiyor. Ayrıca öğrencilerimiz YKS VE LGS de eksiklerini tamamlıyorlar, dinlenerek ve eğelenerek aldıkları eğitimle de büyük motivasyon depoluyorlar.  Bu güzel kampı daha güzel hale getiren yöneticilerimize, eğitim liderlerimize, öğrencilerimize ve çocuklarını bizlere emanet edip gönderen velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi…

Bu haber 1208 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum