UEFA Koronavirüs nedeniyle EURO 2020'yi ertelediğini açıkladı!

UEFA, EURO 2020'yi 1 sene erteleme teklifini sundu. Bu teklif üye ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği ve futbolcuları temsilen katılan FIFPro tarafından kabul edildi.

UEFA Koronavirüs nedeniyle EURO 2020'yi ertelediğini açıkladı!

UEFA, EURO 2020'yi 1 sene erteleme teklifini sundu. Bu teklif üye ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği ve futbolcuları temsilen katılan FIFPro tarafından kabul edildi.

UEFA Koronavirüs nedeniyle EURO 2020'yi ertelediğini açıkladı!
17 Mart 2020 - 16:23

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın birçok yerine yayılan korona virüs, hayatın her alanını olduğu gibi spor dünyasını da olumsuz etkiledi.
 

UEFA bugün yapılan toplantısında EURO 2020'nin ertelenmesine karar verdi. Turnuvanın 2021'de aynı tarihler arasında yapılması planlanıyor.

 

20211'e ertelendi
Kararı ilk açıklayan Norveç Futbol Federasyonu oldu! 2021 yılına ertelenen EURO 2020, 11 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında oynanacak.

 

"UEFA, Avrupa Şampiyonası'nı 2021 yılına ertelemeyi kabul etti''
İtalyan gazeteci Tancredi Palmeri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "UEFA, Avrupa Şampiyonası'nı 2021 yılına ertelemeyi kabul etti." dedi.

 

Basketbolda kura çekimi ertelendi
Öte yandan FIBA, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nın basketbol kura çekiminin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

 

CEV tüm organizasyonları erteledi
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), dünya genelinde ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgını sebebiyle düzenlenecek tüm organizasyonlarının ikinci duyuruya kadar ertelendiğini açıkladı.


Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi de askıya alındı

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi karşılaşmalarını corona virüs tehdidi geçene kadar askıya aldı. Marca'nın iddiasına göre Şampiyonlar Ligi Finali 27 Haziran'da UEFA Avrupa Ligi finali ise 24 Haziran'da oynanacak.


Devler Ligi finali ne olacak?

Türkiye Futbol Federasyonu'nun gündemindeki ilk konu ise 30 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali. TFF, organizasyonla ilgili çekincelerini UEFA'ya aktarırken, bu maçlarla ilgili kararın, telekonferansla yapılacak olan toplantının ardından UEFA'nın kendi içinde yapacağı toplantıda belli olacağı öğrenildi.

 

Copa America da 2021'e ertelendi

Öte yandan EURO 2020'nin ardından, bu yaz Kolombiya ve Arjantin'in ev sahipliği yapacağı Copa America da 2021 yılına ertelendi.

 

Şenes Erzik: Yapılacak tek şey ertelemekti

UEFA Onursal Yönetim Kurulu Üyesi Şenes Erzik, yaptığı açıklamada "UEFA, ligleri zorla ertelemek ve federasyonların özerkliğine el sürmek istemez. Liglerin ertelenmesi, çareler aranıp bulunduğunda, yaz tatilinden de fedakarlık yaparak haziran temmuz aylarında başlanarak bitirilmesi. Yapılacak tek bir şey vardı. EURO 2020'nin ertelenmesiydi. Bunu hep beraber konuştuğumuzda, böyle olacağını hepimiz biliyorduk yani. Bu yeni bir şey değil. Bundan sonrası önemli." dedi.


Bu haber 1193 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum