HER ŞEY YOLUNDA MI?
Ahmet SARIKUŞ

Ahmet SARIKUŞ

HER ŞEY YOLUNDA MI?

12 Haziran 2019 - 08:42

Sokakta, otobüste, bankada hatta camide insanların yüzünde umut, mutluluk ve huzura dair hiçbir şey kalmamış. İnsanımız gülmeyi unutmuş. Nedir bizi bu hale getirecek derece olumsuz yaşanan olaylar… Kadın cinayetleri, çocuk istismarları, maddi kaygılar, gelecek kaygısı ve daha niceleri… Para, arkadaş ya da sağlık bile huzuru elden kaybetmemize engel olamıyor. Son yıllarda görünen o ki insanları hiçbir şey mutlu etmiyor. Gülmeyi unuttuk evet. Yaşamayı, nefes almayı, huzur bulmayı, keyif almayı, zamanın tadını çıkarmayı unuttuk. En başta da insanlığımızı unuttuk bence. Yardım etmeyi unuttuk, sevmeyi unuttuk, sohbet etmeyi-konuşmayı unuttuk. Bilgisayarlar girdi hayatımıza, daha sonra cep telefonları, tabletler, sosyal medya girdi.

Sosyal medyada partizanlığı öğrendik. Nefret etmeyi öğrendik. Sosyal medya hesaplarınıza bir girin ve ana sayfanızı gezin, kin ve nefretin olmadığı kaç tane paylaşım görüyorsunuz? Hepsi birer birer kopardı bizi sevdiklerimizden ve yaşamdan. Zamanımızı hep kine ve nefrete ayırdık. Ayrıştık ya da ayrıştırıldık. Hiçbir şey mutlu etmemeye başladı bizi. Herkesten çok bilir olduk. ‘En iyi ben bilirim’ dedik. Her gördüğümüze de inandık aslında. Nefrete yönelmemizin en büyük sebeplerinden biri de buydu. Bilmediğimiz konularda yorum yaptık. Bildiklerimizi ise kendi içimizde kabul etmediğimiz zaman örtbas ettik. Sahi neydi bizi bu duruma getiren… Sosyal medya mı, ekonomik sıkıntılar mı, eğitim yetersizliği mi yoksa yaşamın global bazda daha zor hale gelmesi mi? Mutlu olmak için yanlış adımlar atıp hayal kırıklığı mı yaşadık? Hepimiz mi hata yaptık? Neydi bizi mutsuz eden unsurlar? Beklentilerimizin yüksek olması mı yoksa azla yetinmeyi bilmemek mi?

Siz de kendinize bir sorun.

Her şey yolunda mı hayatınızda?

Ahmet SARIKUŞ

Bu yazı 266 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bir dost
  2 ay önce
  Bizi mutsuz eden tüm haber sitelerinde bu tip yazıların arkasında cinayet haberleri görmek oldu. Şu güzelim yazıyı okuyunca gerçekten niye mutsuzum diye düşünürken sayfayı hafif aşağıya kaydırınca cevabı buluyoruz. Cinayet şiddet ve daha niceleri
 • Ahmet sarıkuş
  2 ay önce
  Yorumunuz için teşekkür ederim