Muhalif Olmak Bunu Gerektirir
Reklam
Reklam
Ahmet SARIKUŞ

Ahmet SARIKUŞ

Muhalif Olmak Bunu Gerektirir

24 Nisan 2019 - 21:16

31 Mart'ta yapılan yerel seçimler öncesi 21 Mart'ta kaleme aldığım köşe yazımda, partilerin belediye başkanlıklarına aday gösterilen isimlerin, uyuşturucu ile mücadele kapsamında herhangi bir projesinin olmadığından yakınmıştım. 

Bugün gördüğüm bir hadise ise, beni hem üzdü hem düşündürdü hem de ülkemizin geleceği açısından oldukça endişelendirdi.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleşen meclis toplantısında CHP'li belediye meclis üyelerinin 'UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU' kurulma teklifi, 'muhalif' parti üyeleri olan AKP ve MHP'li meclis üyeleri tarafından reddedildi. 

Sosyal medya başta olmak üzere ülke gündemine oturan bu olay görenler tarafından şaşkınlıkla karşılanırken, geçmişte CHP'nin soyunduğu muhalif anlayış metodunu AKP ve MHP'li meclis üyelerinin aratmadığı şeklinde yorumlandı. Nitekim benim görüşüm de bu şekilde.

Görünen o ki ülkede yapılan siyaset, bilhassa muhalefet; sırf karşı partilerin tekliflerinin onaydan geçmemesi adına yapılıyor. Vatandaşların ya da ülkenin menfaatleri geri plana atılıyor ve görmezden geliniyor. 
Aksi takdirde bir belediye meclis toplantısında muhalif grup neden uyuşturucu ile mücadele komisyonunun kurulmasına karşı çıksın ki?

Neden ülkede artan uyuşturucu satışı ve kullanımı hakkında kurulacak komisyonun, bu artışın sebeplerini ve çözüm noktalarını bulma çabaları engellensin?

Neden uyuşturucu yüzünden kararacak hayatlar görmezden gelinsin?

Yapılacak çalışmalar neticesinde neden uyuşturucu baronlarının gelir kaynakları kesilmesin ve hatta bu baronlar deşifre edilmesin?

Buların tek bir nedeni olabilir. O da 'MUHALİF OLMAK BUNU GEREKTİRİR' anlayışı..

Bu yazı 692 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum