Dokunmayın bu hayat benim!
Reklam
Reklam
Esma Özboz BAKIR

Esma Özboz BAKIR

Dokunmayın bu hayat benim!

05 Ocak 2021 - 12:30

 Gelmek istiyormusun? yaşamak ister misin? diye sorulmayan, ağlayarak gözlerimizi açtığımız bu dünyada istesekde, istemesek de yaşamaya devam etmemiz gerektiğini öğrendik.

O halde yaşıyorsak  hakkını vermemiz gerek. Bu hayat kimsenin değil bizim. Bizim hayatımız yanlışıyla doğrusuyla kimseyi ilgilendirmeyen tek  seferlik bir yaşam, demek oluyor ki bu hayat benim hayatım. Nasıl istersem doğrularım ve yanlışlarımla yola devam ederim, başkalarını mutlu etmek için, onların egoları olmak için, ya da onların doğrularını yaşamak için gelmedim ben ben olduğum sürece varım ve olmaya devam edeceğim, başkalarının doğruları ile değil, onun doğrusu benim yanlışımdır, kim bilir, onların mükemmel oluşu, benim aptal oluşum benim gözümde belki mükemmeldir.

Bunlar beni ilgilendirir hiç kimseyi ilgilendirmez, ilgilendirmemeli. Tek seferlik hayatımızı başkaları için değil, kendimiz için yaşamış  olsak eminim çok daha mutlu bireyler oluruz. Kimseyi gözetmeden, hayatını sorgulamadan yapmış yapmamış, gelmiş gelmemiş, almış almamış, aa açıkmış, oo kapalıymış vay  Efendim dindarmış, Allah islah etsin dinsiz miş yaw  size ne herkes kendine baksın kendi olsun başkalarının hayatı ile  ilgilenirken kendi hayatımız elden gidiyor, elalemi bırakın, yolunuza bakın kısacık geldiğimiz hayat yolculuğunun  tadını çıkartın. Kimseye hesap vermeden o bu şu ne der demeden yaşayın Bu hayat benim hayatım dokunmayın diyebilelim diyebilelimki  yaşadığınız hayat sizin olsun, olsun ki tadını alabilelim. Yaşadığımız hayatın yüzde kacı bizim? Hayat bizimse kalem bizde olmalı "yazımızı beğenmeyeni silgimizle silmeyi bilmeliyiz"

Öyle ya da böyle hayatımızın  sonuna geldiğiniz zaman keşkeler pişmanlıklar olmasın, boyun büküp onların doğrularıyla sonlandıracağımız hayatta pişmanlık sadece  bize kalacak onlara değil, bizim için yaşadı ah vah benim icin yaşadı cok fenakardı demeyecekler, üstüne bir de yaşamayı bilmedi derler güler geçerler benden size tavsiye, "Dokunmayın bu hayat benim" sloganınız olsun sizin hayatınızı yada hayallerinizi başkalarının yaşamasına izin vermeyin hayatınıza kimsenin yön vermesine musade etmeyin, oldunuz gibi kabullendirin kendinizi insanlara onların yaşam tarzına şekil olmayın, hiçbir şey için geç değil deneyin mutluluk buymuş dersiniz

Bu yazı 3669 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Fatma isaoglu
  2 hafta önce
  Şimdiye kadar bu hayat onun bunun şunundu bundan sonra bari diyebiliriz inşallah
 • Kıyas Güvenman
  2 hafta önce
  Vede oldukları gibi
 • Mukadder Okutman
  2 hafta önce
  Ahhh aşkım ne güzel yazmışsın ama asla beceremedim kendi hayatımı yaşamayı kalem hep etrafımdakilerde canımı verdiğim insanlarda sen onlara canını verirken onlar kendi doğrularıyla almışlar kalemi yazıp çiziyorlar ama ben çok sıkıldım bu durumdan fakat yinede elimden biďey gelmiyor çünkü üzülen yine ben oluyorum ahhh hayat şikâyetim kendime
 • Aliye Yılmaz
  2 hafta önce
  Mükemmel, yazzılanları yapabilenlenler ise muhteşem
 • Ali Peker.
  2 hafta önce
  Çok güzel ve anlamlı bir makale olmuş,. Esma hanım, teşekkürler, kaleminize sağlık efendim.