Esma Özboz BAKIR

Esma Özboz BAKIR

İzmir

13 Kasım 2020 - 14:10

2020 yılı acılarla dolu bir yıl covid, depremler. Bizlere yaşattığı sadece acı en büyüğünden hem de, kimi zaman üzüntülerimizin  önüne geçen korkular, kimi zaman yüreğimizi yakan ölüm haberleri.

1 yıl oldu nerdeyse bu sürec dahada devam edicek. En son İzmir depremi onca insan can verdi bunca kayıplarımız yetmez gibi. Covid dedik Çin'i suçlandılar, İzmir dedik zina bölgesi yazdılar o da olmadı doğanın gercekleri olan depremede zina dendi hatda chp yide sucladılar olan bunca felaketlere  üzülmek, cözüm bulmak yerine insanlar birbirine  çamur  atma peşinde düştü. Can pazarı yaşanan bugünlerde  aklanma peşinde yazılarıyla gündeme düşmek herşeyden siyasete  bağlamak, dini ortaya atmak hangi insanlığa sığar bu günlerde el ele, yürek yüreğe, omuz omuza olması gerekirken. İzmir yüreğimizi yaktı Elifimizin, Umutumuzun, Günayımızın feryatları içimizi sızlattı hem de covid le mücadele ederken. Zina bölgesiymiş!! Hangi İzmirliden adaletsizlik, şerefsizlik gördüler acaba. Bırakın bu oyunları kötü günde kendinize pay çıkaracak kadar aşalanmayı, reklam yapmayın insanların acılarıyla ticaret olmaz ağzınızı açınca Müslümanlı,  seccadeyi kimseye vermezsiniz, aslında zinadan beterini uygulayan sizlersiniz. Unutmayın ki bir canlının ölümünden pay çıkaran asıl bizden değil.

Türkiye'min hatda  dünyamın nerede, nasıl, acısı varsa o acı bizimdir demek insanlık. Bilmeden, düşünmeden konuşmayın İzmir zina bölgesi deprem oldu peki, Allah onlara ders verdi diyelim, doğanın kanunu demeyelim, peki sizin, bulunduğunuz yerde deprem olunca ne diyelim İzmir'in ahımı , ahmı  aldınız diyelim. Bence siz  bir kendinize gelin Allah'ım beni seccade'den ayırma diye dua ederken bana akıl, fikir kalp güzelliği ver Müslümanlığımı, dinimin gerektirdiği gibi yaşayım diye dua etmeyi unutmayın. Namaz kılmakla, baş örtmekle  Müslüman olunmaz önce içindeki şeytanı öldür sonra  insanım ben çok şükür de. Ha siz şimdi burdan baş örtüsünü  müslümanlı başka boyutlara cekersiniz yada ne bileyim zinayı onaylıyor dersiniz, yaparmızınız? Yaparsınız umrumuzda değilsiniz  bunu da bilesiniz. Senin zina bölgesi dediğin yerde merhamet var, yürek var, insanlık var kalp güzelliği var, dinin arkasına saklanıp da insanların duygularıyla oynayan yalancı Müslümanlık yok. Ben inanıyorum ki İzmir'in güzel insanları bu zor günleri cok cabuk atlatıcak ve size sadece gülücek cahilliğinizde boğulun dercesine...

Tekrar geçmiş olsun izmir ölenlere Allah'tan rahmet ailelerine sabırlar dileriz, yaralı dostlarımızın da en kısa zamanda yaralarının sarılmasını temenni ederiz. Kalbimiz, yüreğimiz, dualarımız sizinle.

Geçmiş olsun İzmir.

Bu yazı 1830 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum