Ali Babacan'ın Kayseri Yönetimi hazır!
Habibullah Efendigil

Habibullah Efendigil

Ali Babacan'ın Kayseri Yönetimi hazır!

16 Eylül 2019 - 15:46

Kayseri'de AK Parti'den ayrılarak yeni oluşuma katılacaklar genelikle küskünlerden oluşacak derken yanılmışım. Ali Babacan'ın kuracağı partiye mevcut üyelerin de ilgi gösterdiğini gözlemliyorum. Yeni partinin kurulmasına uzun bir süreçte kalmadı. Babacan verdiği bir röportajda bu yılın sonuna kadar yeni partinin tüzel kişiliğini kurmayı amaçladıklarını söylemişti. Bu yeni oluşumun Kayseri ayağına baktığımızda çok ciddi manada hareketlilik olduğunu ve yönetici kadrolara dahi isimler belirlenmeye başladığını söylemeliyim. 

Öğrendiğim kadarı ile Ali Babacan ve çalışma arkadaşları adına Kayseri'de yeni parti çalışmalarını yürüten bazı siyasiler, esnaf ziyaretleri yapmaya isim listesi hazırlamaya başlamış. İsim listesi hazırlanırken teklif değil, yeni parti ve Ali Babacan ile ilgili düşünceler dile getirilerek yoklama alınıyor. İşin dikkat çeken tarafı "Bende yeni oluşuma katkı verebilir miyim" diye soranlara yönetimin şekillendiği bilgisinin verilmiş olması. Yani Ali Babacan'ın kuracağı partinin yönetimi şimdiden hazır diyebiliriz. Yeni partinin AK Parti'ye etkileri neler olacak diye baktığımızda ilk akla gelen "küskünleri" olacak gibi bir kanı oluşmuştu bende. Bu düşüncemde azda olsa yanılmışım. Mevcut yönetimin ne düşündüğünü bilemem ama esnaf ziyaretleri ve taban oluşturma çalışmalarına baktığımızda hedeflenenin sadece küskün kesim olmadığı ortaya çıkıyor. Yeni oluşturulacak partinin AK Partide yapmak istediklerini ortaya koyamayan, hizmet etmek için bekleyen ve görev beklentisiyle yanıp tutuşanları da  kıskacına alacağı aşikar. 

Şaban Çopuroğlu aday olacak mı?

Kongre sürecine yavaş yavaş giren AK Parti'de İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nu zor bir süreç bekliyor. Yeni oluşumlar ve yeni parti kuruluyor derken İl Başkanlığı için Çopuroğlu'nun partisi tarafından aday gösterileceğini söylemek bilineni tekrardan öteye geçmez. Kendini bekleyen zor bir dönemi bilen Çopuroğlu, ise tekrar aday olur mu onu bilemiyorum. Zor zamanların adamıyım derse "adayım" der ve atandığı görevi AK Parti Kayseri İl Başkanlığı için gelenek haline dönüşen atanmışın seçimle yönetime gelmesi sürecine oda dahil olur. Yeni Yönetimi de yeni isimlerden mi oluşur onuda bekleyip görmek lazım. Bugünlük bu kadar erken AK Parti İl Başkanlığı için aday olmayı düşünenlerin de olduğunu ifade ederek ilerleyen günlerde bu konuda da bir kaç kelam yazacağımı söyleyeyim.  

Bu yazı 1052 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Akp yi bilen bir kayserili
    8 ay önce
    Bence Parti içinde adı ekranlara,haberlere ihalelere havaalanında taksi gibi işlere karışan Kendi yakınlarını işe yerşeştirme gayretinde birilerinin eline ses kaydı düşenler Beş yıl on yıl sonrasını hesap edip Arsa,tarla arazileri peşkeş çekenlerden Seçim zamanı bir yüzüne vursa öbür yüzünü tevazuyla çevirir havasına girip Seçim sonu Yanından yakınından geçemediğiniz yöneticilerden şaibeli yönetimden kurtulması gerekir