Hayati Amca...
Koray TOPÇU

Koray TOPÇU

Hayati Amca...

26 Şubat 2020 - 23:40

Babası sigarasını ağızlığa taktı. Birkaç nefes aldı. “Hoş geldiniz uzun zamandır tanışmak istiyordum ne iyi ettiniz geldiniz”dedi. Döndü bana “Koray hocam hem okul hem tiyatro maşallahın var. Baban, annen ne kadar gurur duysa az.  Malatyalıymışsın bilirim oraları. Güzel memlekettir insanları okumuştur.” Dedi.

Çok şaşırmadım Çetin anlatmıştır diye düşündüm. Ardından Yıldırımı anlattı benim gibi. Çetin’in annesi yaklaştı yanımıza. “Masa hazır hadi buyurun” dedi. Kanatları açılan bir masaya oturduk. Başta Çetin’in babası sağında solunda ben ve Yıldırım, Çetin’in Kardeşi annesi. Sofrada önce bir tavuk çorbası ardından mantı en son Kayseri usulü tatlı. Her şey o kadar lezzetliydi ki hiç konuşmadan yedik yemeklerimizi. Çay için sedirlere geçtik tekrar. Çetin’in kardeşi elinde bir oyuncak sürekli onu tamir etmeye çalışıyor.

Babası uzun uzun konuştu o gece bizimle. Elinden sigarası hiç eksik olmadı. Cumhuriyetin nimetleri ile başlayan, Atatürk, Adnan Menderes ile devam eden bir sohbetti. Derin bilgisi vardı. Bildiğimiz tarih dışında başka şeyler anlattı. Türkiye’nin derin devletini ilk kez o akşam daha anlaşılır kıldı bize. Milletini sevmenin yetmeyeceğini, mücadele etmeyi, tek görüşte kalmamayı anlattı. Çok okumanın ve farklı düşünceleri dinlemenin faydalarını anlattı. İtirazlarımızı sakince dinledi bazı şeyleri anlatamadığı için bazen durdu soluklandı sonra başka bir yolla anlattı. Gece geç saatte bu uzun sohbetin sonuna gelmiştik. “Koraycığım yıldırımcığım” diye başladı konuşmaya. “Bu akşam evimize şeref verdiniz. Artık burası sizin eviniz ne zaman ihtiyacınız varsa bize biz yanınızdayız. Çetin kötü arkadaşlar yaptı ama artık gerçeği gördü. Sizden öğreneceği çok şey var. Sizin desteğiniz ile bu millet için çok faydalı olacak. Sizden ricam onu da aranıza almanızdır. Ona güvenebilirsiniz. Yanlışı olursa affedin siz öğreteceksiniz o öğrenecek. Biz her zaman destekçiniz olacağız.” Dedi.

“HAYATİ AMCAYI BÜYÜK DOSTUMU ÖZEL ADAMI KAYBETTİK. ONU RAHMETLE ANIYORUM. ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN BAŞIMIZ SAĞ OLSUN “
 

Bu yazı 19251 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sevda kıran
    4 ay önce
    Mekanı cennet olsun inşallah

Son Yazılar