Bu seçimin kazananı sen oldun
Reklam
Kurşun Kalem

Kurşun Kalem

Bu seçimin kazananı sen oldun

09 Temmuz 2021 - 00:26

Öncelikle söze başlarken yorumlara sebebiyet vermeden görüşümü açıklayayım. Ben çiftçinin tarafındayım. İki başkanını birini diğerinden ayırt etmem mümkün değil. İkisi de iyi işler yaptı ama kötü işleri her şeyden daha fazla idi. İkisi de bazı gazetecileri ve kurumları ihya etti. Villa sahibi, lüks otomobil sahibi yaptı.

Bugünde kapısından ayrılmayanları gördük.

Kayseri'de 80 bine yakın üyesi bulunan Pancar Ekicileri Kooperatifinin Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Hüseyin Akay ve  Eski Başkanı Vedat Ali Özışık'ın listeleri yarıştı. Son derece gergin bir havada yapılan, yumrukların, bıçakların konuştuğu seçimde kazanan arkasına tüm siyasi partilerin Genel Merkez, İl, İlçe, Mahalle başkanlarının desteğini alan hatta Hüseyin Akay oldu... Yani başkası olmazdı, olamazdı.

Ortaya çıkan kesin sonuçlar dikkate alındığı Eski Başkan Vedat Ali Özışık Grubu hiç beklenmedik şekilde 5 bine yakın oy aldı. Bu rakamı Hüseyin Akay, hatta onu koruyanlar bile tahmin edemezdi. Ancak ben tahmin ettim.

Nasıl mı?

Hüseyin Akay'ı dışarıdan takım elbise giydirilip gerekirse vur diyecek tipler korurken, Vedat Ali Özışık ise çiftçiler koruyordu.  

Kooperatif seçiminde esas olan ve kazanan zor şartlarda eken, diken, üreten çiftçi olması gerekir. Bugün her iki adayda tribünlere oynadı. Kayseri Şeker'in borcunun olduğu herkesin malumu. Başkan Akay hakkında da ortaya bir çok iddia atıldı.  Bunlardan en önemlisi FETÖ'cü şeklindeki kendisine yöneltilen suçlamalar. Başkan bunlara basın toplantısı düzenleyerek cevap verme gereği duymadı. Gerekli açıklamaları, cevapları kendisinin rutin olarak çıktığı malum medya kuruluşundan verdi. Hatta o malum medya kuruluşu genel kurulu da canlı olarak verdi. Ne kadar fatura kesilir Allah Bilir. Allah bilmesine bilirde, çiftçi de bilsin. O nedenle seçimin kazananı o malum medya kuruluşunun patronu oldu.  Çiftçilerin helal paralarının fabrika yönetim anlayışı ile har vurulup harman savrulması ile villalara bir yenisi daha ekler.

Ben bu seçimin kazananı Hüseyin Akay'ın aldığı oy miktarı dikkate alındığı çok memnun olduğunu düşünmüyorum. Şehrin gayrisiz hemen hemen birçok vekili Kayseri Şeker'e giderek Akay'a destek verdi. Sonra partilerin il başkanları, her gün sayısız topluluk Akay'a destek verip bağlılıklarını bildirdi.
Vedat Ali Özışık ise uzun süren tutukluluk süresinin ardından yeniden delege olma hakkını kazandı. Mahkeme kararlarıyla aklandı. Kendisi başkanlık döneminde birçok yatırıma imza attı ama o da bir takım çevreleri ihya etti. Kayseri Şeker'i borç batağına sürükledi. Gereksiz yatırımlarda bulundu.

Bu seçimde dikkat çeken noktalardan birisi de Hüseyin Akay'ı koruyan kişiler. Muhtemelen koruma için özel ekip oluşturuldu. Bu kişilerin birçoğu Vedat Ali Özışık döneminde Şeker Fabrikasında işe başladığı gibi geçmiş fotoğraflar incelendiğinde Özışık'ı koruyan kişiler.  Şaşırdık mı Hayır... Diyeceğim o ki ey para, ey koltuk sen nelere kadirsin.

Yani yırtılan yine köylünün yakası oldu...

Traktör üstünde ekim yapan pancar çiftçisi, lüks klimalı arabalarda gezecek, canı isteyince o malum medya kuruluşuna çıkarak açıklama yapacak başkanını seçti.

Akay'ın yönetiminde hakkında birçok dedikodunun dolaştığı kişi de varmış. Hani bir dönem para takma konusunda meşhur olan....

Neyse umarım çiftçi için iyi olur.

Hayırlı olur...
 
 

Bu yazı 2860 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum