Fahrettin Koca & Önlem
Reklam
Kurşun Kalem

Kurşun Kalem

Fahrettin Koca & Önlem

19 Mart 2020 - 10:22

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını yaptı.
Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı, Medipol Hastanesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi'nin kurucusu...
Bunlar, ismi bakan olarak açıklandığında herkes tarafından ilk konuşulanlar...

Şimdi ise Adam, Adam gibi Adam, Adamın kralı gibi sıfatlar yükleniyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya...
Kendi görüşümü açıklamam gerekirse; Bakan Fahrettin Koca, gerçekten adam.

Allah ondan defalarca razı olsun.  Evine gitmeden,  cefakarca bir mücadele örneği gösterdi ve halen gösteriyor.  Ne gündüzü kaldı, ne gecesi... Sürekli görevini yerine getirme gayreti içerisinde. Son derece şeffaf... Ne oldu, ne bitti İnsanların bilinçlendirmek, uyarmak, bilgilendirmek adına elinden geleni yapıyor.  Saat kaç olursa olsun,  ekrana çıkıp vaka ve ölü sayısı söylüyor.

Gözleri kimi zaman kan çanağı olmuş, ama o yine bu lanet virüsü yenmek, sağlıklı insanları uzak tutmak için gayret gösteriyor. Şu ana kadar kaybettiği iki hastanın üzüntüsünü derinlerde hissediyor.

Bu virüs ülkemize girmeden daha önce hazırlıklara başlamıştı. Araştırmalar, görüşmelerle  her şeye Türkiye'yi hazırladı. Bence ülkemizde bu kadar can kaybının olmama nedeni de Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'nın aldığı başarılı tedbirler.

İnsanları babacan bir şefkatle uyarmaya önlem almaya devam ediyor. İnşallah ülkemizde daha fazla can kaybı olmaz ve inşallah Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hep böyle şeffaf, babacan ve sevecen kalmaya devam eder.

Önlem

Çin'in Wuhan kentinde görülen ve tüm dünyada etkisi gösteren Kovid 19 yani koronavirüs ülkemizde de görülmeye başladı. Şu ana kadar ölü sayısı iki vaka sayısı 191.  Devletimiz çok ciddi tedbirler alarak dünyada binlerce insanın ölümüne neden olan virüsün ülkemizde en az şekilde zarar vermesini sağlıyor. Devlet tedbir alıyor almasına da, biz insanlar...

Bu hastalık 65 yaş üstünü öldürüyor diyoruz, evden çıkılmasın deniyor  65 yaş üstü eve girmiyor...
Bu hastalıkta hijyen, temizlik deniliyor, kimse suya sabuna dokunmak istemiyor...
Toplu yakın durma sıkıntılı, virüsün artmasına neden olunur denilerek toplu namazlar iptal edildi deniliyor, vay efendim niye iptal edildi.

Belediye bu 65 yaş üstünün biletini geçici olarak  iptal etsin de bak çıkıyor mu dışarı... Hele ki pastırması, sucuğu ve beleşçisi meşhur Kayseri'de.
 

Bu yazı 5835 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum