Göçmenlerin gönderilmesi!
Kurşun Kalem

Kurşun Kalem

Göçmenlerin gönderilmesi!

02 Mart 2020 - 22:53

Suriye'nin kahraman Mehmetçiğimize yönelik yaptığı hava saldırısında 33 askerimiz şehadet şerbeti içti.

Tüm ülke olarak kahrolduk. Operasyonun yapıldığı gece Cumhurbaşkanı kurmayları ile yaptığı toplantıda ülkedeki tüm göçmenlerin kara ve deniz yolu ile Avrupa ülkelerine gitmesi için kapıların açılması kararını verdi.

Cumhurbaşkanının bu açıklamasının ardından tasını tarağını toplayan Afgan, Pakistanlı, Suriyeli, Iraklı sınır kapılarına doğru hücum etti.  Hatta bazı belediyeler ve işletmeler göçmenlerin biran önce Türkiye'den ayrılması için ücretsiz servis imkanı sağlanacağını duyurdu.

Sözünün eri olan bazı belediyeler gerçekten Türkiye'den ayrılmak isteyen göçmenleri taşımaya başladı bile. Millet 3 gündür sınıra adam taşırken Kayseri'de bazı belediyeler daha dün göçmenleri taşımak için hizmet sağlanacağını belirtti.

Belirtti belirtmesine de kimi Belediyeler atmış olduğunu sosyal medya paylaşımını geri çekerken, kimisi de yoğun talep var, düzenleme yapıyoruz falan diyerek yeni bir tweet attı. Şimdi tüm yapılan yorumlara açıklamalara baktığımızda aklıma şu sorular geliyor?

Biz, ülke olarak mazlum coğrafyaların göz yaşlarını silen bir milletiz. Cumhurbaşkanımız açıklama yapan kadar göçmenlere yaptıkları iyilik övünen fotoğraf çektirip haber yaptıranla şimdi göçmenleri sınıra taşıma için girişimi başlattı. 

Suriyeli göçmenler Kayseri'den gitmek istemez....

İsterse en çok bizim buradaki iş dünyasının bazı temsilcileri üzülür...

Neden mi?

Nereden bulacak aylık bin liraya 10-12  saat sigortasız çalıştıracak adamı...

Yıllık izin yok, sosyal hak yok...

Suriyeli göçmenlerin Kayseri'den ayrılmasını birçok ev sahibi de istemez...

Neden mi?

Nereden bulacak 300 liralık evi 700 liraya tutacak enayiyi...

Siz bakmayın birilerinin esip gürlediğine, Belediyeler servis kaldırana kadar göçmenlerin açmış olduğu iş yerlerindeki Arapça levhalarını söksün... Vergi denetimi yapsın... İş yeri gıda denetimi yapsın....
 

Bu yazı 1610 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum