Kayseri'de Cumhuriyet Konseri
Reklam
Kurşun Kalem

Kurşun Kalem

Kayseri'de Cumhuriyet Konseri

31 Ekim 2019 - 00:06

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç, 20 yılı aşkın zamandır Melikgazi Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Sayısız başarılı işe imza attı.  Memduh Başkan ilçe halkı ile esnafı ile hep iç içe oldu. Atom karınca ifadesini gerçekten hak ediyor.

Çok doğru bulmasam da, ibadeti siyasete karıştırdığını düşünsem de ilçe başkanını yanına alıp her cuma namazında cami cami gezip, cami çıkışında belediye kesesinden yani milletin emlak temizlik vergisiyle aşure dağıtsa da ne yalan söyleyeyim seviyorum başkanı.

İlçe sınırları içindeki birçok tarihi mekanı restore ettirdi. Belediyenin alt yapı ve temizlik çalışmalarını başarıyla yerine getirdi.

Ancak, 20 yıl boyunca Melikgazi Belediyesinde başkanlık yaptığı hiçbir dönemde, hiçbir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Cumhuriyet konseri düzenlemedi.  Bırakın 29 Ekimi hiçbir zaman milli bayramda konser düzenlemedi. İlçe sınırları içindeki en büyük etkinlikler açılışlarda  ve temel atma törenlerinde dağıtılan dondurma, aşure ve dinletilen mehter gösterisi oldu.

Bunların hepsi haftalık Allahın emriymiş gibi çıktığı televizyonun arşivlerinde var. Açsın baksın... Hak verecektir.

Memduh Başkan 31 Mart seçimlerinde halkın ve acizane şahsımın oyu ile başkan seçildi.
Allah var. Tam bir proje ve gönül adamı...

8-9 aydır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyor, daha bir projesini göremedim derken, beni ve birçok kişiyi şaşırtarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Cumhuriyet konseri düzenlendi.

Bu Kayseri'de son 20 yıl içinde bir ilk...

Hangi sanatçı gelmiş olursa olsun, önemli olan böyle bir düşünce...

İnsanlara Cumhuriyet Bayramı coşkusunu gün boyu çeşitli etkinliklerle yaşatmış olmak.

Merakım şu ki!

 Neden 20 yıl beklediniz de şimdi bir Cumhuriyet konseri düzenlediniz.

Bu konserin fikir babası kim?

Ben size söyleyeyim, 31 Mart seçimlerinde CHP Türkiye'deki Kayseri, Konya ve Bursa hariç bütüne yakın Büyükşehirleri aldı. O şehirlerde Cumhuriyet Bayramı için o  kadar organize bir hazırlık yapıldı ki anlatamam. İşte bu şehirlerin gerisinde kalmamak için böyle bir konser düzenlendi.

Şimdi kadrolu tatavacılar diyecek ki haksızlık etme, başkan kale kültür merkezini, alt geçitleri yaptı diyecek... Bu projeler kimin zamanında hayata geçirildi hatırlatırım. Ayrıca kale hakkında hadi bir memnuniyet anketi yapalım. Şehrin yüzde kaçı kalenin yeni halini beğenmiş.

Kendi adıma cevabım, Kale kültür ve sanat merkezi içinde yer alan modern bir müzeyi bizlere kazandırdıkları için teşekkür ederim. Ama geri kalan alanlar için aynı memnuniyetten söz etmem zor.
İnşallah Kayseri'yi daha sosyal etkinliklerde görürüz.

Bu şehirde sosyalleşme adına büyük eksikliklerin hissedildiği şu günlerde Cumhuriyet konseri düzenlemek şehirde yaşayan bizler için büyük bir nimet.

Eksik olmayın.
 

Bu yazı 363 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum