Sırra kadem basan başkanlar ve Abdullah Gül
Kurşun Kalem

Kurşun Kalem

Sırra kadem basan başkanlar ve Abdullah Gül

13 Temmuz 2019 - 21:46

Türkiye gündeminde son bir ay ismi en çok konuşulan 2 kişisi var. Bunlardan biri Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan diğeri de hemşehrimiz olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül...

2 ismin çok fazla zikredilme nedeni olası bir yeni bir parti hazırlığı. Sonbahar da kurulması beklenen bu partide Babacan'ın ismi Genel Başkanlık için geçerken, Abdullah Gül'ün ismi de zikrediliyor.  Yeni partiyle ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşlerini açık açık belirtti. Milletvekillerini de düzenlediği toplantıda bilgilendirdi.

Cuma günü 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ismini taşıyan Üniversitenin mezuniyet  törenine katılmak üzere Kayseri'ye geldi. Gül'ü Erkilet Havalimanında karşılayanların kim olacağı ve mezuniyet törenine kimlerin katılacağı merak konusu idi.

Ve beklenen oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü karşılayanlar arasında hiçbir belediye Başkanı yoktu. Başkanlık düzeyinde sadece Büyükşehir Belediye Başkan vekili Bekir Yıldız vardı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, planlı mı bilinmez ama Ankara'da idi. Diğer belediye başkanları ise ortada yoktu.  Bir zamanlar gerek Cumhurbaşkanı iken gerekse de görevi Sayın Erdoğan'a bıraktıktan sonra Kayseri'ye gelen Abdullah Gül'ü karşılamaya Belediye Başkanlarının hemen hepsi katılırdı. El sıkışmak fotoğrafmak vermek için basın ekiplerini havaalanına yığarlardı.  Görülen o ki, Belediye Başkanları Abdullah Gül ile yan yana gözükmemek için uydurma programlarla sırra kadem basmıştı.

Abdullah Gül 1 gün Kayseri'de kaldıktan sonra İstanbul'a döndü. Gül uçakta iken Kayseri'nin kayıp belediye başkanları ortaya çıkmış, Büyükşehir Belediyesi önünde birlik beraberlik görüntüsü vermişlerdi.

Kayseri 'de Ahde Vefa'nın yok olduğu görmek artık kaçınılmaz. Milletin oyu ile seçilen, gönül belediyeciliği zikreden başkanlar, Abdullah Gül'den köşe bucak kaçtılar. Halbuki, Gül mezuniyet töreni öncesi Büyükşehir Belediyesine ' Hayırlı Olsun' ziyareti gerçekleştirecekti. Ancak, Başkan Ankara'da olunca bu ziyaret programı iptal oldu.

Koltuk korkusu ağır basmış olacak ki, başkanların hiçbiri Abdullah Gül karşılamaya mezuniyet törenine katılmaya cesaret edemedi. Şimdi bu başkanlarımız Kayseri'ye ne yatırım yaparlarsa yapsınlar, ister Deniz getirsin, ister logar kokan Kayseri girişini lavanta kokutsunlar birçok vatandaşın gözünde koltuk korkusu taşıyanlar olarak zikredileceklerdir.

Kim bu ülke için taş üstüne taş koyuyorsa Allah razı olsun. Sayın Gül'de ne derseniz deyin, bu ülke için az-çok çalışmalar yapmıştır.  Oldu ya bir cenaze, düğün nedeniyle Abdullah Gül ile karşılaştığınızda yüzüne nasıl bakacaksınız? Ey Belediye Başkanları...

Seçim öncesi sayısız proje açıklayan başkanlar, bence sizin asıl yapmanız gereken ahde vefa ve samimiyettir. Bunu Gül'e karşı değil, herkese karşı yapmanızdır.

Abdullah Gül parti kurmuş, kurmamış bu önemli değil. Önemli olan bu şehrin evladına sahip çıkmaktır. Bu saatten sonra ekranlarda ne konuşursanız konuşun benim adıma açıklamalarınız yok hükmündedir.

Şu film karesini anlatmadan da geçemeyeceğim.  Rahmetli Kemal Sunal bir filminde dolmuşa biner. Dolmuş tıklım tıklım. Oturduğu yerden altılı ganyan oynarken muavin, polis diye bağırır. Ayaktakiler yere çöker. Polisi geçince yeniden ayağa kalkarlar. Sonra muavin yeniden 'Polis' der yolcular yeniden çöker. Bu durumu gören Şaban, hiç polis yokken 'Polis' der. yolcular yeniden çöker. Sonra kandırdım kalkın der. Şimdi Abdullah Gül yeniden geliyorum dese ne olacak?Abdullah Gül uçakta iken...

Bu yazı 617 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Paşa
    10 ay önce
    Herkes ettiğini çeker Abdullah Gül'de Erbakan hocaya ettiğini çekecek yani ettiği kadar ahde vefa görecek... Hele siyaset arenasına bir çıksın ahde vefayi o zaman görecek... Ayrıca karşılaması gerekenler zaten karşılaşmışlar... Bakalım siyaseti Ak Partide bırakacağını söyleyenler ne yapacaklar...