Okullar Kapanırken - Yaşam Güvenliği
Reklam
Mehmet KAVAFOĞLU

Mehmet KAVAFOĞLU

YAŞAM GÜVENLİĞİ

Okullar Kapanırken - Yaşam Güvenliği

14 Haziran 2019 - 14:22

Eğitim öğretim yılının sonuna geldik.

Öğrenciler ve öğreticiler için tatil başlıyor.

Geçen hafta bir öğretmen arkadaşımızın ricası üzerine Başak pınar ilkokulunda dördüncü sınıf öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği (YAŞAM GÜVENLİĞİ ) anlatmaya çalıştım.

Çok keyifliydi.

Çocuk dediğimiz büyük yürekler çok heyecanlıydılar.

Şunu söylemek istiyorum.

O kocaman yürekli öğrencileri doğru yönlendirdiğimizde eminim ki çok güzel işlere imza atacaklardır. Özellikle yangınlardan bahsettik, evde daha çok çocuklar olacak yaz tatilinde ve sıkılacak birçoğu değişik şeyler deneyecekler tedbirli ve uyanık olmamız gerek. Ev, sokak bahçe derken kendilerine ve çevreye zarar verici uğraşlara yönlenebilirler. O nedenle uyarılarda bulunmalı ve tedbirler almalıyız. 

Özellikle çakmak ocak kibrit gibi yangını başlatıcı eşyaları ortada bırakmamalı ve çocuklarımızı yangınla alakalı uyarmalıyız.

Çevredeki yabancı kişilere karşı uyanık olmalı gerekli uyarı ve kurallar koymalıyız.(zamanımız için önemli ama keşke eskisi gibi göndersek sokağa ve bir daha düşünmesek ne yapıyorlar diye) Koskoca bir yaz tatili ve bu tatilde çocuklarımız ve tehlikeler (yangınlar yaralanmalar boğulmalar böcek ısırmaları ve kötü niyetli kişiler v.b)

Keyifli ve faydalı bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Bu arada  

BAŞAKPINAR ŞEHİT ONUR SÖNMEZ İLKOKULU MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA NURAL BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 

Sağlığınız sizin içinde önemli olmalı 

Sağlıkla kalın  
 

Bu yazı 451 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum