Bir Çift Lafım Var..!
Reklam
Metehan Aykut KARTALKAYASI

Metehan Aykut KARTALKAYASI

Bir Çift Lafım Var..!

09 Haziran 2019 - 19:37

Bir çift lafım var meydan meydan gezen provakasyon ağalarına;cesurca gösteremeyen TV haberlerine.

Saygın gazeteciyim, korkusuzca yazarım diyip, yazamayanlara...

Bir Çift lafım var:

Seçim boyunca Rumluğu, Pontusluğu mu kalmadı, PKK - FETO ile birlikte ülke mi yönetmedi, valiye "it" mi demedi...

Hepsinin altından alnının akıyla çıktı Ekrem İmamoğlu. Çıktı çıkmasına da her şey bitti şimdi her şey çok güzel olacak mı sandınız. Daha da karışacak ortalık.

İlk önce bir çift laf söylemekten çekinen saygın ve korkusuz (!) gazeteci Uğur Dündar'a parantez açıyorum. Gerçekten kendisi çok büyük bir gazeteci. Türk medyasının devi. Bugüne kadar Gazeteciliğin babası, idolüydü kendisi. Ama bugüne kadar. Her iki lafından birisi "Ben hiçbir şeyden korkmam, yazarım" diğeri de 50 yıllık tecrübem. Yahu, sormak istiyorum Sayın Dündar'a madem 50 yıllık kariyerinizi tarafsızlık ve ahlak anlayışıyla korkusuzca sürdürdünüz, İstanbul seçiminin sonucunu tayin edecek olan bu programa hangi "demokratik" gerekçelerle moderatörlük yapmayacağınızı söylüyorsunuz?

-Talimat mı aldınız?

-Banttan yayın iddiaları doğru mu?

-Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sizi telefonla aradı mı?

Ve son sorum şu; Başta 16 milyon İstanbullu olmak üzere, 82 milyon Türkiye'yi haber alma hakkından neden mahrum bırakıyorsunuz?

Açıklamanızda "Demokrasimize zarar verebilecek türden hazırlıklar yapıldığı iddiaları" üzerinden moderatörlük yapmayacağım dediniz. Kusura bakmayın Sayın Dündar ama bu söz benim için en az "İmamoğlu hakkında bildiklerimi size söylersem bu adama oy falan vermezsiniz" diyen Süleyman Soylu'nun sözü kadar hükümsüzdür. Benim için bu sözle farklı gemilerin aynı yolcuları olursunuz.

Sayın Dündar'a söyleyeceklerim bu kadar. Asıl konuya geçmek istiyorum.

Nasıl İmamoğlu'nun her sözünden (montaj dahi olsa) bir algı gerçeği çıkabilir? Bu algı oyunlarının altında kim var? Şimdi sizlerle bunu paylaşacağım, aman dikkat algıya kapılmayın derim. "Yekvücut" adında bir hesap. Hesabı incelediğinizde "Bir Bosphorous Global Projesidir" ibaresiyle karşılaşıyoruz. Bosphorus Global ne mi? Pelikancılar denilen ve seçim boyunca yalan haberlerle ülkeyi karıştırarak provokasyon ortamı yaratmaya çalışan grubun merkezi. Bu grubu AKP'nin sosyal medya algılarını yönetmek için kurduğu ve Beşir Atalay'ın bu grubun yöneticileriyle çok sıkı ilişkileri olduğu biliniyor. (7 Haziran 2015 yılında külliyede bir görüşme yapılıyor) Bu grup aslında 7 Haziran 2015 seçimleri için kurulmuş Beşir Atalay ve dönemin AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın müthiş bir destek veriyor bu ekibe. Ve ertesi gün gazetelerde "İşte AK Partinin sosyal medya ekibi" diye manşet manşet dolanıyor.

Sizlere tavsiyem dikkatli olun ve araştırın. Bir çift laf söylemekten korkanlara inat söyleyecek bir çift lafınız olsun.

 

Bu yazı 1184 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Aydın Sunay Yüksel
  11 ay önce
  Kalemine sağlık kardesim, farkli açılara dokunan güzel bir yazı olmuş.
 • Peace Oz-
  11 ay önce
  Cok iyi yazmışsınız
 • Paşa
  11 ay önce
  Bir çift birşeyler söylemeye çalışmışsın eline sağlık... Fakat imamogluna bir oy istemediğin kalmış genç çocuk... Daha dengeli ve araştırarak yazarsan olacak... Başarılar
 • SUAT TİRİL
  11 ay önce
  Çok güzel bir yazı olmuş Metehan kalemine yüreğine sağlık kardeşim duygularımızın tercümanı olmuşsun
 • Metehan Aykut Kartalkayası
  11 ay önce
  Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim abicim.
 • sercan billyG
  11 ay önce
  çok iyi yazmışsın helal olsun
 • Metehan Aykut Kartalkayası
  11 ay önce
  Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim.