TÜRKİYEDİR PAKİZE ANA...
Metehan Aykut Kartalkayası

Metehan Aykut Kartalkayası

TÜRKİYEDİR PAKİZE ANA...

05 Temmuz 2019 - 01:31

Pakize Alp Akbaba... Yaşadığı acılara rağmen hayata tutunuşuna hayran kaldığım,  Cumhuriyet kadını bir şehit annesi...Nam-ı değer Pakize Ana. 5 Aralık 2017’de Eşitlik, Adalet ve Kadın Buluşması’nda yaptığı konuşma ile konuşamayanların sesi, suskun kalanların cesareti Türkiye’nin Pakize Ana’sı olmuştu. Kendisi aynı zamanda Şehit Anaları Derneği başkanıdır. Bundan 2 yıl önceki konuşmasında;

*”...PKK bitti, şimdi Fetö çıktı başımıza. Fetö’yü niye banka kapılarında arıyorsun, Fetö mecliste, önce meclisi temizle meclisi...”

*”...Ne dediler artık şehit gelmeyecek dediler. Analar ağlamayacak dediler. Ne için şehit geliyor diyorum,  gücünüz yetmiyorsa bırakın o görevinizi...”

*”...Siz her şeyi elinize aldığınızı sanıyorsunuz. Bu analar ölmeden Cumhuriyeti yıkamayacaksınız, adaleti asla yok edemeyeceksiniz...”

*”...Fetönün oyunu dediniz, Ne oyunu, her gün her biriniz ayrı ayrı methediyordunuz, beraber yürüdük biz bu yollarda diyordunuz, beraber ıslandık diyordunuz... Ne oldu şimdi...”

Bir de ayakkabı kutusu dedi Pakize Ana o gün. Kürsüsünden eğilip bir ayakkabı kutusu çıkarttı. İçinde şehit olan oğlunun altı çürümüş  ayakkabısı vardı.” Bununla gurur duyuyorum, onur duyuyorum. Bakın altı çürümüş ama benim yüreğim kale gibi” demişti.

Yüreği kale gibi...

Gelelim bugüne..!

Öncelikle şunu söylemek istiyorum; söylediği her bir sözün her bir cümlenin altına -noktasına virgülüne kadar- hiç düşünmeden imzamı atarım. Çünkü dün Apo piçinden medet umanlar, bugün korkusuz, mert, yüreği kale gibi Pakize Ana’ya dava açıyorlar.Dün 40 bin askerimizin katili Osman Öcalan’a devletin resmi kurumlarında propaganda yaptıranlar bugün şehit anası Pakize Akbaba’yı yargılamak istiyorlar.

Pakize Ana’nın o gün söylediklerini çok dinledim, çok okudum. Ama içinde bir tane bile cumhur başkanına hakaret bulamadım.

PAKİZE ANNE TÜRKİYEDİR..! TÜRKİYE’NİN SESİDİR.

Onu savunacak olanlar da avukatlar değil, TÜRKİYEDİR.


Metehan Aykut KARTALKAYASI


 

Bu yazı 502 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum