Reklam
Reklam
Şükran Okutman ÖKE

Şükran Okutman ÖKE

Kuralsızlık

10 Temmuz 2020 - 12:32

Apartmanda oturmak bazı incelikleri kuralları da beraberinde getirir. Bir binada sürekli sorunlar yaşanıyorsa, oturan sakinlerin apartman kurallarına uymadığından, umursamadığından, çocuklarını iyi eğitemediğinden hatta ve hatta kendini eğitemediğinden kaynaklanıyordur.

Sürekli uyarılmaya rağmen aynı şeylerin tekrar ediyor olması da fazlaca düşündürücü.
21. y.y da hala balkonlardan sofra bezi çırpılıyor ise, apartman giriş kapıları yeni taşınanlarca sürekli ters açılıp zarar görüyorsa, yine sürekli uyarılmaya rağmen yanlış zillere basılıyorsa, asansörler uygun kullanılmadığı için sürekli arızaya geçiyorsa, büyük koliler yeni taşınanlarca çöp yerine bahçe duvarından atılıyorsa kendimizi sorgulamamız gerekiyor. Demek ki bizler henüz apartmanda oturma seviyesine gelememişiz.

İnsanlık her yerde aynı insanlık, sevgi saygı her yerde aynı. Her nedense bizim toplumumuzda kurallara uymama alışkanlık haline gelmiş. En basit örneği sıraya girilmesi gereken yerlerdeki karmaşıklık. Asla düzgün bir sıra göremezsiniz, herkes birbirinin önüne geçme gayretindedir. Yol boşken kırmızı ışıkta bekleyen bir yaya asla göremezsiniz, nasılsa yol boş diye geçer. Kazaların çoğu kuralsızlıktan olmuyor mu?

Kurallara uyan , birbirine saygılı bireylerin olduğu bir toplumda yaşamak dileğiyle

Bu yazı 21485 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum