Virüs, Korona, Kuş Gribi, Salgın
Reklam
Remzi YILDIRIM

Remzi YILDIRIM

Deklanşör

Virüs, Korona, Kuş Gribi, Salgın

21 Şubat 2020 - 12:47

Dünya da insanlar gün geçmiyor ki yeni bir virüs, yeni bir domuz yada kuş gribi, yeni bir hastalık ismi ile karşılaşmasın…

Çocukluğumuz çok ilkel koşullarda geçmesine rağmen yataklara düşüp grip hastalığını aşardık. Burunlarımız akar  burunlarımızdan akanları kollarımıza silerdik..!

Kocaman 40 yılı bu şekilde yaşadı Türkiye insanları. Arkasından birilerinin para kazanması için Tereyağı yenilmez öldürür! Zeytinyağı süründürür! Sıvı yağı kullanmayın! Her yeriniz dökülür! Söyleyerek  Vita yağları, Margarin Yağları tüketmek moda haline getirildi..!

Evlerin sofralarında margarinsiz kahvaltılar olmaz olur hale geldi! Zeytinyağı, sıvı yağı en kötü yağ oluvermişti! Üstelik hayvansal yağlar bizlerin düşmanı oluvermişti! 

Üzerinden tam 40 yıl geçti bu defa dediler ki, ‘Aman tereyağı tüketin’ ‘Aman ev yoğurdu tüketin’ Aman keçi sütü anne sütüne en yakın süt için yiyin’ Etten bol bol tüketin bir şey olmaz ‘ denildi. Birileri de bu arada paraları bu şekilde götürdü..!

Nasılmı?  Katı yağlar o dönemde üretimi en kolay ancak en pahalı yağlardı… Bu şekilde cukkayı götürdüler! Nasıl olsa bol bol tüketilen  bu zararlı ürünler metabolizmayı çökertecek insanlar hasta olacak, İlaçlar, vitaminler, tabletler, şuruplar, sonunda hastaneler..!   

Derken Hastaneler en çok para kazanılan iş yerleri haline geldi..! Anneler Babalar parayı bastırıp çocuklarını yurt dışında da olsa okutup doktor olmasını sağladı, şimdi en çok para kazanılan meslek doktorluk oldu..! Çocuğunuz doktor olsun, size karada ölüm yok, para çok mantığı güdüldü..! 

Öte yandan işin içinde ilaç sektörü olduğu sürece çok değerli okuyucularımız; Daha çok Korona virüsü türer…! Daha çok domuz gribi, Kuş gribi ürer..! Adını koyamayacağımız Korona Para virüsü icat edilir..! Virüs imal edilir, Panzehiri icat edilir..! Öncelikle virüs ya en kalabalık ülkeden, yada en fakir ülkede tercih edilir… Virüs hortlatılır panzehiri olan ilaç daha pahalı satılsın diye… Binlerce insan ölmesi beklenir belki de ilaçlar para etsin diye…! 

Bunlara karşı koyacak tek yöntem ne kadar zor olsa da doğal natürel beslenme, köy sütü tercih edilmeli, peynir yoğurdu, tereyağı, zeytinyağı tercih edilmeli. Köy buğdayı, bulguru, mısırı, tüketilmesine dikkat edilmeli. Böylece sağlıklı kalın, bu şekilde sağlıkla kalın, Kalın sağlıcakla vesselam.

Bu yazı 11873 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum