Geçmiş Olsun İzmir!
Sultan ÖZ

Sultan ÖZ

Geçmiş Olsun İzmir!

31 Ekim 2020 - 16:03

Bu yazımı İzmir ve çevresinde ki bir çok vatandaşımızın geceyi korku ve panik içinde sokakta geçirirken kaleme alıyorum.Dün öğle saatlerinde İzmir Seferihisar açıklarında 6.6 şiddettinde deprem meydana geldi. Deprem Ege ve Marmara bölgesinde İstanbul dahil hissedildi. Son duruma göre çok sayıda bina yıkıldı, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 25 yaralılarımızın sayısı 804 olarak belirlendi.

Deprem anının kameralara yansıdığı görüntüler ise gerçekten korkunç. O anki çaresizlik, yaşanan ruh hali, yükselen haykırışlar,ölüm korkusu...Hepsini yüreğimin derinliklerinde hissettim.

Gerçektende çok sıkıntılı bir sene geçirdik ve geçirmeye devam etmekteyiz. Dünya tarihinde eşine az rastlanan hayatımızı tamamen değiştiren Covid-19 salgını, Elazığ depremi, Van'da yaşanan çığ felakati, bozulan ekonomik derken son olarakda İzmir'de canımız yandı.

2020 yılının son aylarını yaşarken hem ülkemiz hem dünya için bu yılda yaşadığımız olumsuzluklara bir yenisinin eklenmemesini de temenni ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yaralılarımızada acil şifalar dilyorum.

Gün birlik olma günüdür.

Acın acımızdır, yaran yaramızdır.
Binlerce defa geçmiş olsun.
Sevgiyle kalın...

Bu yazı 16135 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Duygu soydemir
  1 ay önce
  Sizinde dediğiniz gibi 2020 cok üzdü bizi sevdiklerimizi aldı bizden.2 gündür de izmir lilere ağlıyoruz , acınızı yürekten paylaşıyoruz çok geçmiş olsun izmir.
 • Leman çelebi
  1 ay önce
  İzmir 'e yandik bem televizyon izleyemiyorum yüreğim kaldırmıyor cok geçmiş olsun izmir.
 • Selin
  1 ay önce
  Nerede bir can "ah" dese oralı olur yüreğim. Memleket bizim, can bizim, İzmir bizim.. Dediğiniz gibi gün birlik olma günüdür. Çok geçmiş İzmir, diyor. Acını içimizde yaşıyoruz. Kaleminize sağlık.