Güzel Gel 2021!
Reklam
Reklam
Sultan ÖZ

Sultan ÖZ

Güzel Gel 2021!

28 Aralık 2020 - 22:24

Tüm dünyanın üzerinden adete bir silindir gibi geçen 2020 yılının sonuna geldik. Depremler, çığ felaketleri, ekonomik kayıplar, hepimizin hayatını kökten bir değişikliğe sürükleyen pandemi derken bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Bundan 1 yıl öncesinde birisi gelip bize " Tüm dünyayı etkisi altına alacak bir virüs çıkacak, bu virüs çok hızlı bir şekilde yayılacak, okullar, liseler, üniversiteler, iş yerleri kapatılacak, spor müsabakaları seyircisiz olacak, sokağa çıkma yasakları gelecek, insanlar bir cerrah misali maskeyle sokaklarda dolaşacak" dese bir çoğumuzun tepkisi " hadi ordan kardeşim fazla hayalperest olma bu bilimin, teknolojinin, tıbbin bu denli geliştiği bu yüzyılda böyle şeyler mi olur" diye tepki verirdik ancak malesef aklımıza bile gelmeyecek şeyler başımıza geldi bu yıl.

Tüm bunların sonucu olarak ; insan çevresine,topluma, akrabalarına ve doğaya yabancılaştı.  

İnsanlık gerek eğitim hayatında, gerekse iş hayatında adeta online bir dijital yaşama geçiş yaptı.

Netice itibariyle 2020 yılının son günlerinde geriye dönüp baktığımızda hangi açıdan bakarsak bakalım hiç iç acıcı bir tablo ile karşılaşmıyoruz.

Bu  hem ülke, hem devlet, hem birey hem de milletimiz açısından, halk tabiri ile, enseyi kararttığımız, insanlık adına  umutlarımızı tükettiğimiz anlamına gelmiyor.

Biz inaniyoruz ki beklenen ve özlenen yıl olan 2021 de bunları geride bırakmış olacağız.

Hiç bu kadar yeni yılın gelmesini istememiştik.

Dünyaca bunaldığımız bu zamanlarda yeni yılın hem ülkemiz hem dünya için 2020 nin izlerini sildiği, huzurlu ve mutlulukla dolu bir yıl geçirmemize temenni ediyorum.

Sevgiyle kalın

Bu yazı 14698 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Dilek Turna
  3 hafta önce
  İnşallah bu kötü günleri en kısa zamanda atlatırız. Hoş gel 2021
 • Deniz Kalkanoğlu
  3 hafta önce
  Elinize sağlık Sultan Hanım yine güzel bir yazı olmuş yeni yılınızı kutlar sağlık içinde geçirmenizi dilerim
 • Selin
  3 hafta önce
  Dediğiniz gibi aklımıza gelmeyecekler şeyler başımıza geldi. Yeni yıldan tüm beklentimiz bu kötü günlerin bir an önce sona ermesi. Mutlu seneler dilerim herkese
 • Elif baylan
  3 hafta önce
  Sultan hanim ben sizin yazılrınızın takipçisiyim yormunuz çok güzel keyifle okuyorum ınşallah bütün üzüntüler son bulur bu yılla birlikte.
 • Fayriye venhar
  3 hafta önce
  Çok güzel özet geçmişiniz dediğiniz gibi bu yıl üstümüzden silindir gibi geçti ınşaallah 2021 e taşimaz geride bırakırız.
 • Hale barış
  3 hafta önce
  İnşaallah güzel gelir sultan hanım dediğiniz gibi 2021 bütün dünyaya sağlık getirir.