Kalbimiz Kudüsle!
Reklam
Sultan ÖZ

Sultan ÖZ

Kalbimiz Kudüsle!

11 Mayıs 2021 - 12:20

Acı diyorum efendim , o da evrensel olmalı, bir çocuğun eline diken batsa bütün dünya yanmalı. Kaç çocuk gitti kaç gündür haberimiz var mı?

Kudüs... Mescidi Aksa... İlk kıblemiz. Kahrolasi İsrail yine vurdu Mescidi Aksa'yı. Onlarca Müslümanı masum insanı katletti. Yürekler dayanmıyor sessiz çığlıklara.

Kardeşimiz orda yüreğinden vurulurken gözümüze nasıl uyku girer? Nasıl susarız, nasıl yaşarız. Binlerce çocuk katlediliyor. Bütün dünya nerde? Niye ayaklanmıyor kimse? Kim hesabını verecek o çocukların hayallerinin öldürülmesini, annenin evladından ayrılmasını, çocukların annesiz babasız kalmasının hesabını kim verecek? Ne diyeceğiz öteki dünyada? Sizi koruyamadık, hepiniz yaşamdan birer birer düştünüz mu diyeceğiz? Onlarca yaşamın hesabını nasıl vereceğiz?

Neden söz konusu Müslüman bir ülke olunca kimseden ses çıkmıyor. Nerde bu dünyaya baş koyan devletler. Nerde gücün asıl sahipleri?. Söz de güçlü devletiz her şeyi yeneriz diyen devletler nerde? Devlet bile denmeyecek İsrail onlarca insanı katlederken nasıl öylece izleyebiliyorlar? Benim aklım almıyor. Sizinki alıyor mu? Dayanıyor mu vicdanınız bu zulme?

Ne demiş Hz Ali "Bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun." Duysun dünya sesimizi. Duysun Mescidi Aksay'ı, Kudüs'ü, onlarca masum insanı.

Tüm gözyaşlarımız Kudüs'e gitsin.

Peki biz böyle kendi aramızda ayrım yapmaya devam ederken biter mi Kudüs katliamları sanıyorsunuz?
Bitmez. Biz kendi içimizde şu şuraya üye bu şu partiden demeye devam edersek bitmez zulüm. Kendi içinde bir olamayan diğer kardeşlerini kurtarır mi?  Müslüman kardeşlerimizin arkasından konuşmaya, insanları ötekileştirmeye devam edersek daha çok Kudüsümüz gider.

Ey insanoğlu! Kendine gel. Gör bize ne yapmak istediklerini. Bölme bölünme. Birlik ol her daim, kardeşine sarıl sımsıkı. Sen ben o hepimiz aynıyız. Biz biriz. Duyur zulmü herkese. Yansın dünya.
Çok dua edelim. Allah zulme karşı çıkanlarla beraberdir. Ramazan hürmetine bayramın hürmetine duy sesimizi Allah'ım. Kardeşlerimizin kalleşçe katledilmesine izin verme. Yok et onlara kalkan elleri. Sıkmak istedikleri kurşunu kendi yüreklerine isabet ettir. Kudüsü kıblemizi koru Allah'ım

Şimdi birlik olma vaktidir. Şimdi ayağa kalkma vaktidir. Susma Türkiye! SUSMA!

Mescidi Aksa'ya ses ol..

Dualarımız onlarla. Allah'a emanet...

Bu yazı 11519 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Dilek Turna
  1 ay önce
  Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil. Susma ey dünya. Susma..
 • Sultan Öz
  1 ay önce
  Susma dünya demekten biz yorulduk, umarım bir gün de onlar susmaktan yorulur. İlginize teşekkür ederim.
 • Deniz Kalkanoğlu
  1 ay önce
  Çocukların öldüğü bir dünyada kimse masum olamaz. Acımız büyük yüreğimiz Mescidi Aksa ile. Kaleminize sağlık
 • Sultan Öz
  1 ay önce
  Evet acımız çok büyük ne yazık ki. Dilerim bir an önce son bulur bu zulüm. İlginiz için teşekkürler.
 • Sinem Yüce
  1 ay önce
  Acının; dili, dini, ırkı olmaz! Neden susuyor dünya? Çocukların gülmesi için bombalar susmalı, insanlık değil..
 • Sultan Öz
  1 ay önce
  İnsanlık kelimesi gün geçtikçe anlamını yitiriyor. Artık bir şeylerin farkına varmamız lazım. İlginiz için teşekkür ediyorum.
 • Dilek yaman
  1 ay önce
  Her zaman ki gibi bana değmeyen bin yıl şasın mantığındayız allah' ın cezası ağır olacak kahrolsun israil.yüregimiz sizin ıçin yaniyor.kudüs
 • Sultan Öz
  1 ay önce
  Aynen öyle Dilek Hanım. Bayram günü tüm dualarımız Kudüs'le.
 • Hanife çelebi
  1 ay önce
  Cok guzel bir anlatimla anlatmışsıniz.kaleminize sağlık ama her zaman ki,gibi gene duymuyoruz görmüyoruz adeta yapılan zülüme sağır olduk haksizlik karşisında susan dilsiz şeytan sözünü hatırlatmak isterim.
 • Sultan Öz
  1 ay önce
  Teşekkür ediyorum. Aynen artık kimsenin susmaması lazım haklısınız.
 • Selin
  1 ay önce
  Bayramlık giyecek yaşta kefen giydirdiğiniz çocukların ahı bir ömür bırakmasın yakanızı. Kudüs'te okunan ezan İsrailin selasi olsun. Duysun dünya zulmü. Yansın dünya..
 • Sultan Öz
  1 ay önce
  Umarım bu zulüm karşısında yanar dünya. Biter artık dökülen kanlar, dökülen gözyaşları.