Pandemide Değişen Bir Şey Yok!
Reklam
Reklam
Sultan ÖZ

Sultan ÖZ

Pandemide Değişen Bir Şey Yok!

24 Şubat 2021 - 14:25

2019 Yılı sonlarına doğru dünyada ki küresel güçlerin önceden planladıkları şekilde yeni bir dünya düzenine geçmek için ve gündemi tamamen değiştirmek amacıyla korona virüs çıkartılmıştır. Covid - 19 isminin sonunda 19 u ilk çıktığı yıl olan 2019 yılından alıyor.

İlk başlarda dünya üzerinde ciddi bir endişe ve paniğe yol açıp, ülkemizde ilk vakanın görüldüğü Mart 2020 den itibaren bir dizi önleyici ve koruyucu tedbirler alınmış, halen mevcut şekilde devam etmektedir.  Salgının ilk evresi diye tabir edilen süreçte ülkemizde kısıtlamalar açısından yaklaşık 7 hafta gibi bir sokağa çıkma yasağı uygulanması yapılırken, Aralık 2020 itibariyle  uygulanan yasaklar halen devam etmektedir.

Geçen hafta yapılan kabine toplantısından sonra Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Mart ayında kademeli olarak iller bazında ki vaka sayılarına göre normalleşme süreceğinin başlayacağı belirtilmiştir.Ülkemiz virüsle mücadele konusunda başta sağlık bakanımız ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere iyi bir mücadele vermiştir.

Son zamanlarda Avrupa ülkelerinde  medyaya çok fazla yansıtılmasada  bu yaşananların, ülkelerin ekonomilerini felce uğratmak, küçük esnafı ortadan kaldırmak, dünya genelinde eğitim sistemlerini çökertmek ve eğitim öğretimi kendi istekleri doğrultusunda yeniden dizayn etmek ve insanları kontrol altında tutmak için belli başlı güçler tarafından yönetildiği düşünülerek bundan dolayı protestolar yoğunlaşmıştır.
Gerçektende süreç dikkatle incelendiğinde yıl başından itibaren başta ülkemizin girişimleri olmak üzere dünyada aşılanmaya başlanıldığı süreçte önce İngiltere' de ortaya çıktığı iddaa edilen sözde " mutasyonlu virüs" görüldüğünün belirtilmesi bu protesto ve eleştirilerin haklılığını ortaya çıkaran bir durum olarak görülmektedir.

Yine yakın zamanda pandemiden beri dünyada çok yoğun bir eleştiri hedefi haline getirilen Bill Gates'in Koranavirüsün uzun süreceğini, tamamen yok olması için dünya nüfusunun yüzde 60'ından fazlasının aşılanması gerektiğini söyleyip aşı geliştirilene kadar çok fazla insan ölecek şeklinde ki insanlara korku ve panik pompalayan açıklamaları büyük tepkiye yol açmıştır.

Çok değil 2021'in yılbaşı gecesi pek çok sayıda ülke yılbaşını kısatlamaların gölgesinde evinde geçirirken, virüsün çıktığı ve dünyaya yayıldığı Çin'in Vuhan şehrinde ki nüfusu 100 milyon, binlerce insan sokaklardaydı ; maskeli-maskesiz ve sarmaş dolaş olarak... Oysa 1 yıl kadar önce aynı şehirde virüsün ilk çıktığı günlerde Vuhan sokakları virüsten dolayı hayatları kaybedenlerin cesetleriyle doluydu.
Tüm bu süreçler sonucunda yurt dışında bazı güçlerin bu süreci kasıtlı olarak engelleyip manipüle etme, insanlara umut vermek bir yana gereksiz şekilde korku ve endişe pompalaması , insanların akıllarına doğal olarak birilerinin bu işi kasıtlı olarak sürdürme eğiliminde olduğu düşüncesini yerleştirmiştir.

Yinede olaylara umutla bakarak karanlık içinde olduğumuz bu günlerin en kısa zamanda hem ülkemiz hem dünya için son bulmasını diliyorum, en yakında zaman güneşi görmek deliğiyle...

Bu yazı 12312 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Cemal gündoğdu
  1 ay önce
  Keser döner sap döner hesabı bu insanların hesabını nasıl verecekler hesap günü
 • Meral ipek
  1 ay önce
  Çok guzel bilinçlendirici bir yazi olmus yazılarınızı beğenek okuyorum sultan hanim.
 • Hamit ulaş
  1 ay önce
  Çok doğru şeylerei ele almışsınız ama, bizim halkımız uyanana kadar atı alan üsküdarı geçer kalmeminize sağlık.