Sultan ÖZ

Sultan ÖZ

Yastayız!

01 Mart 2020 - 10:51

Daha önceki ilk yazımda 2020 yılı için bahsederken "Hoşgelmedin 2020" başlığını atmıştım, aynı zamanda ülkemiz ve dünya için daha ilk zamanlarında yaşanan olumsuzluklardan bahsetmiştim.

Bu sefer ülke olarak yasa boğulduk.Suriye'nin İdlib kentinde Mehmetçiklerimize yönelik olarak düzenlenen hava saldırısında 34 askerimiz şehit oldu bir o kadarda yaralımız var.

Hayatlarının baharında, hepsi gencecik 34 çocuğa ağlıyor memleket. 34 Dünya yıkıldı, 34 güneş battı, yetim kaldı çocuklar, darmadağın oldu umutlar, hayaller, gelecekler.

Evlerden gözü yaşlı anaların, çocukların, eşlerin feryatları yükseliyor. İnsanın boğazına lokmalar düğümleniyor böyle durumlarda.

Yazacak da, söyleyecek de çok fazla söz bulamıyoruz ve kelimelere dökemiyoruz. Ülke olarak hepimizin tekrardan başı sağolsun diyor, şehitlerimizin ailelerine rabbimden güç ve sabır diliyorum. Son olarak da terörü ve terör destekçilerine bir kez daha lanet ediyorum.

Bu yazı 2500 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Nursel cebe
  2 hafta önce
  Gercekten soyleduklerinde haklisin katiliyorum super bibyazi olmus devamini bekliyorum
 • Kiymet
  1 ay önce
  Amin cnmm ağzına sağlık
 • Selin
  1 ay önce
  Giden 36 rakam değil giden tüm Türkiye..Ne yazık ki bu yapılan kötülüğü ne aklım anlıyor ne de vicdanım. Bir annenin " Şehit helvası sizin evde pişmedikçe hep tatlı olur" cümlesi, bir babanın "Evlat senin değilse ne kolaydır feda etmek" sözü uzun süre kulaklarımızdan, yüreklerimizden silinmesin. Dediğiniz gibi dünyamız yıkıldı. Çok üzgünüz çok... "Acı diyorum efendim O da evrensel olmalı; Bir çocuğun eline diken batsa, İnsanoğlu yanmalı.." Farid Farjad
 • Begüm
  1 ay önce
  Sondaki Farid Farjad'ın şiiri tüm olanları özetliyor ama ne yazık ki insanoğlu yanmıyor..
 • Gonca ulas
  1 ay önce
  Acımız buyuk başımız sağ olsun kaleminize saglik
 • Nalan duru
  1 ay önce
  Evet sultan hanim yastayiz keske yorumlarinizi biraz daha uzun tutsaydinız ben cok seviyordum olaylari yorumlamanizi yuriginize saglik. Fotografinizi da yeniden eklerseniz daha iyi olur.