Bizimki Bir OSB Hikayesi
Reklam
Reklam
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

Bizimki Bir OSB Hikayesi

21 Ocak 2021 - 21:35

Çok uzun zamandır Kayseri OSB ile ilgili yazılarda 408 sayfalık rapordan bilgileri ve gereksiz yapılan harcamaları yazıyorum.  Doğru neyse yazmaya da devam edeceğim, bunu da hiçbir Allah’ın kulu da engelleyemez.

Çünkü bu yazılarda hiç kimseye hakaret etmedim ve etmeyeceğim, lakin duyduklarım ve gördüklerimden sonrasında yazacağım her yazıya yüreği olan varsa buyursun cevabını versin.

Bakın öncelikle üstüne basa basa söylüyorum, ben ve benim gibi gazetecisi, sanayicisi, OSB’ne Sahip Çık Platformu ve sözcüsü iş insanı Bekir Kiracıoğlu gibi rapor odaklı konuşan ve yazan herkesin arkasındayım sonuna kadar da destekçisiyim.

Bence artık Kayseri OSB Yönetim Kurulu başkanı ve yönetimi artık bizim sorularımıza, yazdıklarımıza ve söylediklerimize mümkünse cevap dahi vermesin, hatta vermek için kendini yormasın.

Neden mi?

Çünkü artık bu konunun konuşulmasındansa devlet büyüklerinin ve Sanayi Bakanlığı’nın gereğini yapma zamanı gelmiştir.

3 gün önce yapılan gereksiz harcamalarla ilgili Ulusal TV ve gazetelerde boy boy haberleri çıkmışken; OSB Başkanı ve yönetimi hala hiç bir şey yokmuş gibi hareket ederek Dubai’ye gidebiliyorsa, “Bu ne rahatlık Başkanım?’’ diye sormazlar mı?

Yahu bırakın bizlerin yazdıklarını, bu kadar iddia varken, kimse çıkıp bu raporda yazılanları yalanlamadığı sürece siz hala nasıl bu kadar rahat davranabiliyorsunuz?

Bekir Kiracıoğlu’nun bu konuyla alakalı Sosyal Medya paylaşımını aynen veriyorum.

Sn. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin bir kısmı ve yöneticilerimiz Dubai çıkarması yapmışlar. 10 gün süreceği söylenen bu çıkarmanın maliyetlerini kim ödeyeceğini daha doğrusu, son yayınlanan medya ödemeleri gibi şahıslarından mı karşılayacakları merak edilen konular arasında yer almakta. Bu gezinin maliyetlerini eğer OSB’miz ödeyecekse şu soruyu sormak istiyoruz. 6 firmamız için yapılan bu gezinin hem maddi hem de mesai bakımından diğer sanayicilerimize yüklenmesi ne kadar doğrudur? Bu durum manevi dünyamızda kul hakkı gasbı ile eşdeğer değil midir?

******

Tespihler konusuna gelecek olursak; sizin yerel basına yaptığınız açıklamada bu Tespihleri Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Meclis Başkanımıza hediye ettiğinizi üstüne basa basa kalın yazıyla yayınladınız… Peki, Cumhurbaşkanımız bu konuyu duyduğunda eğer sizi doğrulamazsa ki ben açıklamanızın bu kısmını -Ulusal Basına yolladığınız basın açıklamasında göremedim sadece yerel basında vardı- Sayın Cumhurbaşkanımızın yüzüne nasıl bakacaksınız merak ediyorum.

Ayrıca şunu belirtmek isterim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tahir Nursaçan, kendi adıma evet OSB için takdir edilecek çok iş yaptınız, takdir edilecek hizmetlerinizin hiç birine tek kelime edecek lafım yoktur bu konuda da gerçekten kim OSB için güzel işler yaptıysa ALLAH ondan Razı Olsun. Bugün önümüze gelen devletin müfettişlerinin yazdığı raporda da sizin için para çaldı ifadesi geçmiyor. Sizin için yanlış ve abartılı harcamalar yaptığınız belirtiliyor.

 
Bir dip not;

Bir önceki yazımda orası burası oynayanlardan bahsetmiştim. Orası burası oynayanlar, orada burada konuşmaya devam ediyor. Bak geveze kardeşim kim olduğunu da biliyorum ama yüreğin varsa 24 saat telefonum açık, istediğiniz zaman araya bilirisin, ne merak ediyorsan sorabilirsin ve cevabını da alırsın. OSB yazılarımla alakalı yazdıklarım net, ayrıca benim için sonradan bu mesleğe girenlerden demişsin 1994 yılında haber kameramanlığı ile başladığımı da en iyi bilenlerdensin. Doğru ben gazeteci değilim, daha öncede belirttiğim gibi önümüzdeki duayen ağabeylerim varken bana gazeteciyim demenin düşmeyeceğini de iyi bilenlerdensin, ama belirteyim ben medya çalışanıyım, 1994 yılından bu tarafa da bu sektöre hizmet veriyorum. Sen beni değil önce kendini sorgula!


O yüzden ne diyorduk sayın devlet büyüklerimiz? Bu kadar aşikar kirliliklere, bu ülkenin yargısı ve gerekli kurumları er geç el koyacaktır. Ancak "GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR" sözünü hatırlatmak isterim.
 
Kalın Sağlıcakla...

Bu yazı 7269 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum