İncesu Halkı Bunun Hesabını Sorar...
Reklam
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

İncesu Halkı Bunun Hesabını Sorar...

17 Aralık 2019 - 10:18

Evet geçtiğimiz seçimlerde İyi Parti İncesu Belediye Başkanlığı'na aday olup ve İncesu belediye başkanı olan Mustafa İlmek 16.12.2019 tarihi itibariyle Ak parti'ye geçti.

***

Mustafa İlmek'in bu davranışını, İncesu halkına ve İyi parti'ye yapılan ihanet olarak yorumluyorum. Mustafa İlmek'in İyi Parti'den Ak Parti'ye değilde Ak Parti'den seçilip sonrasında İyi Parti'yede geçmiş olsaydı yine aynı sözleri söylerdim.

***

Hatta sayın başkana illa ki bunu hatırlatmışlardır ki unuttuğunu da zannetmiyorum. Göreve ilk geldiğinde yaptığı ilk icraat Ak Parti'li belediye başkanının geçmiş borçlarını belediye binasının ön yüzeyine asmıştı. Şimdi geçtiği parti ise Ak Parti.

***

İncesu halkı İyi Parti ve Millet ittifakına verdiği bu oyların hesabını bence sayın başkana sorar ve sormalıdır da.

Başkan Ak Parti İl Binası'nda yapılan basın toplantısında, ''İncesu'yu düşündüğünü ve İncesu için meclis üyesi arkadaşlarıyla birlikte geçmeyi uygun gördüklerini'' söyledi.

Peki o zaman başkan beye sormak lazım siz ilk İyi Parti'den aday olurken İncesu'yu düşünmüyor muydunuz?

***

Yine söylüyorum İnsesu halkının bu duruma çok da sessiz kalacağını düşünmüyorum. Ben bu olayı siyasi partiler arası bir yer değişimi olarak değil farklı planlar içinde yapıldığına inanıyorum çünkü partinle sorunun olmayacak, her şey gayet iyi gidecek ve ortada hiçbir şey yokken pat diye ''Ben Ak Parti'ye geçiyorum!'' diyeceksin, bunun çok inandırıcı olmadığı kanaatindeyim.
 
Ve bu durumun çok şık olmadığını belirtmek istiyorum.

Kalın sağlıcakla...
 

Bu yazı 2425 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muzaffer Ufakca
    2 ay önce
    Yusuf kardeşi. KKalemine ve kalbine sağlık. Çok nezaketli ve çok güzel kaleme almış ve büyük çoğunluğun duygu ve düşüncelerine tercüman olmuşsun. Yapılan bu hareketi bende şıkve etik bulmuyorum Sanada sonuna kadar katılıyorum. .