İYİ Partili Adnan Kenanoğlu'nun İstifasının Ardından!
Reklam
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

İYİ Partili Adnan Kenanoğlu'nun İstifasının Ardından!

21 Haziran 2021 - 01:30

13 Haziran 2021 sabahı saat 10.00 gibi İYİ Parti Melikgazi Belediyesi Grup Başkan vekili Adnan Kenanoğlu’nun facebook hesabından bir paylaşımıyla gündem bir anda değişti.

Adnan Kenanoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı;

 ''Son zamanlarda uzun süredir bedensel sağlığım ve ruhsal sağlığım olumsuz etkilenmeye başladı işimi iyi yapmak ve sahalarda çok yoğun bir şekilde olmam iş yerime yeterli zaman ayıramamak iş kolum çanta sektörünün kısıtlama ve yasaklar nedeni ile sıkıntıya girmesi bana ayrı sektörlerde ek faaliyet göstereceğim iş kolunda şehir dışı seyahatlerin sık olacağından sadece meclis toplantılarına katılan bir meclis üyesi olmak istemiyorum bu nedenle İYİ PARTİ Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliğimden 14.06.2021 tarihi itibarı ile İSTİFA ediyorum''

Tabi kendisiyle farklı bir dostluğumuzun da olmasından kaynaklı hemen telefona sarıldım durumu kendisinden duymak adına, ama o gün telefonu akşama kadar hep kapalıydı.

Bu paylaşımdan bir gün sonra ise anlam veremediğimiz bir şekilde istifasını geri çektiğini anlatan ‘’BASINA VE KAMUOYUNA’’  başlıklı başka bir basın açıklaması geldi.

Tabi ki bu açıklama herkesi şok etti, bu açıklamanın da hepsini sizinle paylaşacağım.

İşte o açıklama;

Kayseri Melikgazi Belediye meclis üyesi olarak Kayseri İdare Mahkemesine 27.11.2020 tarihinde açmış olduğum yürütmeyi durdurma talepli “uygulama imar plan değişikliğinin iptali” istemli dava sebebiyle yaşadıklarımı ve bu süreçte aldığım tehditleri baskıları kurulan kumpas ve yapılan şantajları tüm açıklığı ve belgeleri ile kamuoyunun bilgisine sunma kararı alarak İSTİFA KARARIMDAN VAZÇETİĞİMİ ve mücadeleme İYİ Partide devam edeceğimi bildiririm.

Kayseri 2. İdare Mahkemesinde 2020/1217 Esas numarası ile görülen davada Mahkeme Yürütmenin durdurulması talebimi kabul ederek “yürütmenin durdurulmasına” 21.04.2021 tarihinde kararını vermiştir. Mahkeme süreci halen devam etmektedir. Nihai bir karar verilmemiştir.

Açmış olduğum bu dava sebebiyle Gültepe mahallesi 8906 ada 1,2,3 nolu parsellerde yapılan imar plan değişikliğini 06.03.2019 tarihli Melikgazi Belediye Meclis kararını (91 nolu karar) 13.05.2019 tarihli Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis kararının (128 nolu karar) iptal edilmesi için yapmış olduğum başvurulara ilişkin alınan yürütmenin durdurulması neticesinde neler yaşadığımı kamuoyunun takdirine sunuyorum. Açıklama kısmına geçmeden önce neden bu davayı açtığımı tek kelime ile özetlemek gerekirse “KAYSERİ HALKININ MENFAATİ” ve ÜSTÜN YARARI ile BELEDİYELER ELİ ile arsaların ne hale getirildiğine karşı bir duruştur.

Söz konusu davanın açılması ile kimlerin canı sıkıldı, kimlerin kazanacağı milyonlara engel olduğu kısmına gelince yapılan bu imar değişikliği ile bu arsalarda müsaade edilen kat yüksekliği ile fazladan 20 dairenin (4+1 yaklaşık değeri 100 Milyon Tl) sahibi olan Kamuoyunun yakından tanıdığı ve bu tür işlerle anılan “Google” da EKREM SARAR ismini arattığınız zaman “ARSA BARONU” olarak bir çok yayın ve köşe yazısının mevcut olduğunu isteyen herkes görebilir. EKREM SARAR Bu dava sürecinde çeşitli defalar bana yakın olan isimlerden ve çarşıda esnaf olmam hasebiyle bir çok tanıdığım vasıtası ile gelerek bu davadan vazgeçmem gerektiğini bana iletmiştir. Yine işyerime çanta imal ederek getiren “BÜNYAMİN YILMAZTÜRK” vasıtası ile EKREM SARAR’A yakın olan (ancak bu yakınlığı benim sonradan öğrendiğim) FERASET EMLAK isimli iş yerine davet edildim arkadaşım BÜNYAMİN ile iş yerine birlikte gittik. Bu emlakçıda yaklaşık 1 saatten fazla oturarak söz konusu davayı çekmem  gerektiği bana emlakçı CELALEDDİN ERGÖZ ve ortağı MEHMET YILMAZTÜRK tarafından söylendi. (arkadaşım Bünyamin’in oğlu ile 4 kişinin olduğu bir görüşme gerçekleştirdik.)

Bu görüşme dediğim gibi 1 saaten fazla sürmüştür. Yapılan bu görüşmede geçen konuşmalar KESİLEREK KIRPILARAK BİRLEŞTİRİLEREK 16 dakikalık bir video kayıt oluşturulmuş ve benim sanki bir menfaat elde etme çabasında olduğum bir kanaat oluşturulmak istenmiş. Tam bir FETÖ taktiği ile hazırlanan bu videoda ki kayıt izlendiği zaman uzman incelmesine dahi gerek kalmaksızın sözlerin birbirini tamamlamadığı kesilip birleştirilerek olay örgüsü olmaksızın hazırlandığını herkesin kolayca anlayabileceği şekildedir. Örneğin; ben  emlakçıya “bu dava sizi niye ilgilendiriyor diye sorduğumda”  celaleddin arsa toplama karşılığı 1 daireye anlaştıklarını söyledi bende daireyi nereden verecek dedim burdaki daireler çok pahalı başka yerden verecek diye cevapladı ancak videoda sadece “daireyi nereden verecek” kısmı yer almakta.

Bir başka konuda ise; celaleddin bana “sen bu davayı Bekaş inşaat sahibi BEKİR KARAHASANOĞLU'NUN  talebi ile açtın bu işi şöyle bağlayalım bunlar zengin oturur çay kahve içer anlaşırlar sende bende dışarıda kalırız Sana da BEKİR KARAHASANOĞLU bu davayı çekmeni söyler dedi. Bende Bekir  davayı çek derse ben çekecekmiyim dediğim hazırlanan kumpas videoda var ancak devamında söylediğim BEKİR KARAHASANOĞLU'NUN bir talebi yok davayı da ben açtım kimseden bir şey istediğimde yok dediğim kısım yer almamakta.

Önemli başka bir konu ise ; EKREM SARAR NURİ ÇİFTÇİ VE KANTARCI SOYİSİMLİ 3 Ortaklı bir parselin inşaatını yapmak üzere BEKAŞ’a versin bu  işi Kazım YÜCEL bağlar. Videoda benim 500 Bin Tlnin 100 Bin tl sini siz alacaksınız geri kalanı avukat alacak bana ne kalıyor cümlesi var  devamında söylediğim “iletmem için bekire” kısmı yer almıyor Şimdi aklı başında herkes şu soruyu sorar videoda 500 Bin tlnin kimden isteneceği nasıl alınacağı gibi konular kesilmiş iken ben kendi kendime 500 bin tl rakamını telaffuz etmişim gibi algı yaratılıyor. Ben söz konusu emlakçıdan ayrıldıktan sonra Bekir KARAHASANOĞLUNU arayıp bunlar sana inşaat ve 500 bin tl para teklif ediyorlar beni bu işlere bulaştırma bir daha bana bu  tür şeylerle gelmesinler dedim. Benimde bir talebim yok zaten dedi Bekir ile yaptığım bu konuşma HTS kayıtlarından tespit edilebilir.

 
Kesilip kopyalanıp yapıştırılarak daha öncede söylediğim gibi FETÖ taktiği ile anlam bütünlüğü ve olay örgüsüne bağlı kalınmaksızın video oluşturulmuş.

Bu video şu anda kamu oyuna yansımadı bilen ve izleyen 4-5 kişi var ancak ben davadan vazgeçemedikçe ve Belediye meclis üyeliğinden istifa etmezsem yayınlanacak ve ARSA BARONU EKREM SARAR amacına ulaşacaktı. Ben video yayınlanmadan önce Basına ve Kamuoyuna bu olayları anlatarak şahsıma kurulan kumpas ve iftira dolu olayların önüne geçmek istedim.

Yine aynı emlakçıda EKREM SARARIN GELİP bana “ben cumhurbaşkanından randevu almadan gidip gelebilen biriyim” “sana yazık olmasın bu işin maliyesi var SSK sı var” tehditvari imalı sözler kullanarak beni baskı altına almaya çalıştı ben bu işi mahkemeden çözerim sen bilirsin diye devam etti. Bende kendisine Mahkeme ne karar verirse herkes saygı duysun dedim ve oradan ayrıldım bu konuşmada videoda yer almıyor.

Emlakçı CELALEDDİN tarafından 04.06.2021 saat 12:40 ta arandım ve görüşme talep etti bende konuşacağım bir şey yok dedim öylemi diyorsun abi dedi canı yanan eşşek tazıdan hızlı gidermiş bunu bil dedi bende yerim yurdum belli nasıl giderse gitsin dedim emlakçı tarafından arandığım HTS kayıtları ile ortaya çıkabilir.

12.06.2021 tarihinde Bünyamin YILMAZTÜRK işyerime gelerek sana bu şerefsizlik nasıl yapılır. Ölümlü dünya oğlum Mehmet karantinada yatarken bu  video kaydını celaleddin EKREM SARAR’A vermiş oda senin partine göndermiş dedi bu  işin davası mahkemesi ne olursa ben gelir tanıklık yaparım diyerek kendi imzası ile bana hitaben yazmış  olduğu belgeyi teslim etti. 

Şubat 2021 tarihinden bugüne kadarda ne emlakçı ne EKREM SARAR hiç kimse ile görüşmedim.


Bu dava ile Büyükşehir Belediyesinin hangi işinin aksadığına değinecek olursak Yapımı devam eden Millet Bahçesinin inşaatına engel olmaktadır. Şimdi Gültepede ki inşaat ile Millet Bahçesinin ne alakası var sorusu akıllara gelebilir. Gültepede yer alan inşşat için Büyükşehir’e gösterilmesi gereken yeşil alan bir şeklide ayarlanarak Millet Bahçesinden gösterilmiş Gültepede yer alan inşşat ile ilgili mahkeme kararı ile YÜRÜTMENİN DURDURULMASI kararı var iken Miillet Bahçesinin inşşatıda haliyle durmuş oldu. Bu durumdan rahatszı olan Büykşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kazım Yücel Ve Nuri Çiftçiyi görüşme yapmaya çağırmış bu işi temizleyin Millet Bahçeside sıkıntıya giriyor demiş. Bu olayı görüşmeden çıktıktan sonra arayan görüşmeye gidenlerden birisi BEKİR KARAHASAOĞLUNU arayıp söylemiş. Bana iletende Bekirdir.

İlgili şahıslar ve konu ile ilgili adı geçen herkes hakkında yargıya müracaat ederek ilgililerin cezalandırılması için Savcılığa suç duyurusunda bulunması yönünde avukatıma talimat verdim gerekli hazırlıkları yaparak müracaatını gerçekleştirecek.

Ben yıllardır Kayseri ilinde çarşı merkezde esnaflık yaparım küçük bir çanta dükkanım benim ve eşimin emekli maaşından başka hiçbir şeyim yoktur. Bu zamana kadar namusumla şerefimle evime ekmek götürdüm. Kişilerin arasında yaşanan menfaat çatışmasına beni alet etmek istiyorlar. Benim tek derdim Kayseri’de haksız bir şekilde belediye ile arası iyi olan ARSA BARONU EKREM SARARIN yaptığı hukuksuzluğa karşı yargı önünde elimden geldiğince mücadele etmek. Yargılamanın sonunda ne sonuç verilir şimdiden bir şey söylenemez ama  YÜRÜTMENİN DURDURULMASI benim açmış olduğum davada haklı olduğumun en büyük delili ispati niteliğindedir.14.06.2021
 
Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.


Bu açıklamanın hemen ardından kendisini yeniden aradım ve kendisi hemen telefona baktı. Kendisiyle biraz bu konu hakkında konuştuktan sonra dostluğumuza dayanarak kendisini akşam 18.30 da canlı yayına almak istediğimi dile getirdim ve kabul etti. Tabi ki habercilik anlamında ilkleri yapmak önemlidir. Sonrasında telefonu kapattık 2 saat sonra duydumki Nuh Mehmet Yakuter ağabeyimizin KAYSERİ TV Sosyal medya tv kanalında akşam gazeteci büyüğümüz, abimiz Recep Bulut ile yayına çıkacağının paylaşımlarını gördüm. Tekrar kendisini aradım dedim ki, ‘’Abi akşam benimle çıkacaktın ama paylaşımlarda Recep ağabeyle çıkıyormuşsun’’ dedim kendisi de ‘’evet kardeşim öyle oldu bir günde iki yayın olmasın seninle de yarın yapalım dedi, peki’’ deyip kapattık telefonu.

O gün yayını sonuna kadar izledim ilk defa Recep Bulut ağabeyimin programında bir de video paylaşıldı. Onu da ilk defa orada izledim evet duyduklarımız gördüklerimiz beni şaşırttı mı ne yalan söyleyeyim şaşırttı. Ama tabi ki bu yaşananlara benim bir yorum yapmam yargıdan önce tabi ki olmaz olamaz da. Ertesi gün akşam benimle canlı yayına çıkacağı için o programı seyrederken çok notlar aldım çünkü kendi yayınımda soracağım sorulara ekleme yapacaktım.

Ertesi gün öğlen saatleriydi yine bir sosyal medya paylaşımı dikkatimi çekti, Adnan Kenanoğlu 21.00 da ETV’ye konuk oluyormuş. Ben de tabi ki bunu görünce tekrar Adnan Kenanoğlu'nu aradım ‘’abi hani bugün bana çıkacaktın neden böyle oldu’’ diye  sorduğumda ise kafasının çok dolu olduğunu ve unuttuğunu söyledi. Bende buna da eyvallah diyerek kapattım telefonu. Zaten artık benim içinde o yayının bir anlamı kalmamıştı çünkü gerçekten kendisine çok bozulmuştum.

Akşam ETV’de Sevgili Kardeşim Dostum Ferhat Yağmur ve Dostum, Ağabeyim Mahmut Tursun’un Moderatörlüğünü yaptığı programı da baştan sona seyrettim. Adnan Kenanoğlu zaten programa başlarken bu konu ile ilgili bu programın kendisi için son olduğunu ve bu konu ile ilgili kesinlikle bir daha hiçbir programa çıkmayacağını söyledi.

Adnan ağabey sana bu köşe yazımdan sadece bana verdiğin değer ve ilgi için teşekkür ediyorum. Ama bir telefon açıpta açıklama yapmanı da bekledim. Ama bu saatten sonra böyle bir açıklamayı da zaten beklemiyorum. Ama benim haberciliğimi de çok çok iyi bilenlerdensin. İYİ Parti'nin yaptığı açıklamayı da ilk yayınlayan sitelerden bir tanesi de tabi ki gastepress.com’du, dedim ya haberciliğimi en iyi bilenlerdensin bizim gastepress.com ailesi olarak terör örgütlerine ait partiler ve terör örgütü sempatizanlığı yapanların haricinde hangi siyasi parti olursa olsun ve hangi siyasi olursa olsun basın açıklamalarını her zaman vermişizdir. Sizin bu konu ile ilgili istifanız dahil basın açıklamanızı ilk biz verdik. İYİ Partinin yaptığı açıklamayı da verirken ‘’İYİ Partili Adnan Kenanoğlu'na partiden ihraç kararı!’’ attığımız başlığında yanlış olduğuna inanmıyorum.

Adnan Kenanoğlu’unun yaşadıklarına gelince kesin hükümle yorum yapmak yanlıştır. Bilirsiniz ki uzun süredir OSB’de müfettiş raporlarının ortaya çıkmasının ardından çokça yazı ve eleştiriler yaptım, ve yapmaya da devam ediyorum. Diyeceksiniz ki o zaman bu konu ile ilgili neden yorum yapmıyorsunuz çünkü OSB’de ortada olan Sanayi Bakanlığımızın saygı değer müfettişlerinin tuttuğu raporu okudum yani zaten devletin yetkililerinin ortaya koyduğu kanaatler var. Bu konuda daha ne yargıya giden nede ortaya çıkmış resmi bir belge veya yazı var. Bu yüzden ben sadece İYİ Parti il teşkilatının yazılı yaptığı açıklama ve İl başkanı Sebati Ataman’ın ve Adnan Kenanoğlu’nun katıldığı Gazeteci büyüğümüz Recep Bulut’un programındaki söylevler üzerinden yorum yapabilirim.

İYİ Parti il başkanı Sebati Ataman’ın söylevlerine gelince, İl Başkanı Sebati Ataman , Adnan Kenanoğlu’nun önce şahsi dava açtım dediğini daha sonrasında Adnan Kenanoğlu’nun meclis üyesi vasfıyla dava açtığını öğrendiklerini ve bu konun İYİ Parti teşkilatına zarar vereceğini, Partiyle bu konunun hiçbir şekilde alakasının olmadığını, ayrıca bu video da yaşananlarında kendileriyle hiçbir şekilde ilişkilendirilmemesi gerektiğini ve İYİ Parti teşkilatının yönetim olarak İhraç kararı ile disiplin kuruluna sevk edildiğini, Adnan Kenanoğlu’nun Partiden ilişiğinin kesildiğini dile getirdi.

İl Başkanı Sebati Ataman’ın KAYSERİ TV'de Gazeteci Recep Bulut’un programında söylediklerini çok oturaklı ve anlamlı bulduğumu söyleyebilirim. Çünkü bu tarz konularda eğer siyasi bir kimliğiniz varsa ve bu konulara bu kimliği dahil ederek hareket ediyorsanız o zaman partiniz ile birlikte hareket edip hatta partinizin gücünü de arkanıza almanız en uygun olanıdır, diye düşünüyor ve partinin duruşunu en azından bu süreçte daha yargı sonucu belli olmadığı için doğru bulduğumu söylemek isterim.

Adnan Kenanoğlu’nun yanlış bir şey yapmadığına tabi ki inanlardanım ama tabi ki kendisinin de programlarda söylediklerine katılıyorum en doğru cevabı ve kararı yargı verecektir. 

Kalın Sağlıcakla….
 

Bu yazı 6995 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum