Kayseri OSB Başkanı ve Yönetimi Adaletten Kaçamadı!
Reklam
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

Kayseri OSB Başkanı ve Yönetimi Adaletten Kaçamadı!

08 Haziran 2021 - 00:55

Kayseri OSB’ye Müfettişler gelip ve tuttukları rapor ortaya çıktığı ilk günden beri köşe yazılarımda hep yazdım. Dedim ki bu rapor önemli, bu rapordan çok kişinin canı yanacak, bu raporda yolsuzluk yok ise bile Sanayicinin boşa harcanan parası var diye bir ben bağırdım bir de OSB’ne sahip çık platformu sözcüsü Sanayici İş adamı Sayın Bekir Okay Kiracıoğlu bağırdı. Biz bağırdıkça OSB Başkanı Sayın Tahir Nursaçan kendini rahat anlatabileceği TV Kanallarını seçerek o kanallara çıkıp sadece ‘’bu raporda hiçbir şey yok 3 tane madde var’’ dediğinde ‘’Sayın başkan yaşlanıyorsun sana bir okuma gözlüğü lazım iyi oku, raporu okurken bazı konuları atlamışsın, ya da iyi okuyamamışsın, yada dalgınlıktan görememişsiniz’’ demiştim.

‘’ Sayın Başkan gel bizim sorularımıza bir TV Kanalında hangisinde isterseniz çıkalım biz soralım siz cevap verin’’ demiştim. Başkan ne yapmıştı TV Kanallarında sadece ve sadece hakaret etmişti.
Peki daha neler olmuştu TV Kanallarında bu ülkenin Sanayi Bakanlığının Müfettişlerine ‘’ŞEREFSİZ ve DANGALAK’’ ve Sanayicilerine de ‘’ TERÖRİST, FETÖCÜ ve VATAN HAİNİ’’denmişti hatta ramazanda bir programda ‘’BAYRAMDAN SONRA İDDİALARIN Sahiplerinin aslında ne iş yaptıklarını bayramdan sonra açıklayacağım mübarek günler bir geçsin açıklayacağım’’ denmişti. ‘’Bu rapordan Dava çıkmaz hatta çıksa da reddedilir’’ diyorlardı.

Peki gelinen noktada neler oldu.

Bugünki Haber başlığımız, ‘’ OSB iddianamesinde flaş karar’’ Peki ne vardı bu haberin detayında hemen size olduğu gibi aktarıyorum.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu hakkında yapılan suç duyurusu sonrasında hazırlanan iddianame, yeniden düzenlenecek. Mahkeme başkanlığı, takipsizlik kararı verilen şikâyet konularının tekrar incelenmesini ve muhatapları için dava açılmasını istedi. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetim kurulu üyeleri hakkında yargı yolu yeniden açılmış oldu.
Aylardır Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan ve artık yargıya taşınan konular ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve yönetim kurulu üyeleri hakkında Mesken usulsüzlüğü, Osmanlı odasına yapılan harcamalar, basın kuruluşlarına ödenen paralar, dağıtılan kitaplar, ciddi rakamlar ödenerek alınan telefon ve tesbihler ile ilgili savcılığa yapılan şikâyetler yeni bir boyut kazandı.

Kayseri’de faaliyet gösteren 3 sanayici tarafından 5 madde üzerinden yapılan şikâyet sonrasında İmar Kanununa muhalefetten dava açılması istenmiş, basımı yaptırılan ve dağıtılan kitaplar için Genel Kurula sunulması kararı verilmiş, diğer üç madde için de takipsizlik kararı çıkmıştı.

Kayseri 1.Sulh Ceza Hakimliğine yapılan itiraz sonrasında 79 meskenle ilgili, Osmanlı odası, medyaya ödenen para ve telefonlar ile ilgili dava açılmasına karar verildi. Ceza hâkimliği, meskenlerin imar kanununa muhalefet noktasında “İmar kanununa muhalefet varsa evrakta sahtecilik de vardır” düşüncesi çerçevesinde yeniden incelenmesine ve dava açılmasına karar verdi. OSB’ye alınan ve çalışanlara verilen cep telefonları ve medyaya ödenen paraları ile ilgili olarak da kamu yararı olmadığı düşüncesi çerçevesinde zimmet çıkarılması istendi. 

Kayseri 1.Sulh Ceza Hakimliği’nin 3 Haziran 2021 tarihli Değişik İş Kararı’nda;

-- İddianamede yeralan isnadın sübutu halinde TCK’nın 204/2. Maddesinde tanımlanan kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği suçunu oluşturabileceğinin belirtildiği, bu nedenle fikri sahtecilik oluşturan ve mevzuata aykırı olarak verilen yapı kullanma izin belgeleri ile ilgili olarak resmi belgede sahtecilik suçundan ilgililer hakkında birleştirme talepli iddianame düzenlenmesi gerektiği..

-- Bilirkişi raporuna göre; promosyon telefonların OSB’nin kurumsal aboneliğine ait puan ile alındıkları, bu nedenle bu iddianın yargılamaya konu yapılarak mahkemece delillerin takdiri ile suçun unsurlarının değerlendirilmesi gerektiğinden ilgililer hakkında iddianame düzenlenmesi gerektiği..

-- Bilirkişi raporuna göre Osmanlı odası adı altında düzenlenen ve 1.500.000 TL harcama yapılan yerle ilgili olarak yapılan harcamanın OSB’nin kuruluş amacı yada sevk ve idaresi ile ilgili olmadığı, bu nedenle bu iddianın yargılamaya konu yapılarak mahkemece delillerin takdiri ile suçun unsurlarının değerlendirilmesi gerektiğinden ilgililer hakkında iddianame düzenlenmesi gerektiği..

-- Bilirkişi raporunda, OSB icraatlarının reklamının yapılmasına ihtiyaç olmadığı, OSB icraatlarıyla dahi ilgili olmayan bazı haberlere ilişkin ödeme yapılmasının, herhangi bir karar alınmaksızın yerel medya mensuplarına hediye alınarak dağıtılması hususlarının mevzuata aykırı olduğunun belirtildiği, bu nedenle bu iddianın yargılamaya konu yapılarak mahkemece delillerin takdiri ile suçun unsurlarının değerlendirilmesi gerektiğinden ilgililer hakkında iddianame düzenlenmesi gerektiği tesis edildi.


Sayın başkan raporu okurken göremediklerinizi herhalde bugünkü kararı okurken görmüşsünüzdür.
Sizinle birlikte hakaret edenlerde okumuştur. Vallahi bu kararı ben veya hakkını arayan Sanayiciler yazmadı. Sizin bir türlü inanamadığınız TÜRKİYE CUMHURİYETİ HAKİMLERİ yazdı.

Biz bu Adalete sonsuz inandık sizde inanın çünkü bu ülkede Adalet var.

Sayın Başkan ve Yönetimi bence Sanayicinin istediğini artık yapın size yakışanda budur, hiç beklemeden sandığa gidin ama bu saatten sonra o sandık sizi kurtarır mı bilemem. Ama yine çıkıp ta ‘’Ne var ki canım o kararda ‘’ derseniz eh buna da şaşırmam.

Bugün her zaman ki gibi bitirmeyeceğim yazımı.

‘’ Allah’ı unutanlara Allah mutlaka kendini hatırlatır’’

Kalın Sağlıcakla…
 

Bu yazı 2592 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum