Kayseri OSB Başkanının Algı Oyunları!
Reklam
Reklam
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

Kayseri OSB Başkanının Algı Oyunları!

18 Şubat 2021 - 23:51

Kayseri OSB Yönetim kurulu Başkanı Sayın Tahir Nursaçan ne yapacağını bence şaşırmış durumda.

Sayın başkan hazır aklıma gelmişken sormak istiyorum, şahsınıza ait olan Fabrikanızın kurşunlanma olayı ne oldu? ''Failleri devlet tarafından biliniyor ve yapan ve yaptıranlardan hesap sorulacaktır'' demiştiniz son düzenlediğiniz basın toplantısında.

Büyük ihtimal şu ana kadarda yapan veya yaptıranlar her halde Emniyet tarafından biliniyor dediğinize göre bu kadar zaman içinde herhalde birileri bu konu ile ilgili ya yakalanmış olmalı yada belirlenmiş olmalı bunu siz artık öğrenmişsinizdir illaki.

Bu konuyu eğer biliyorsanız açıklamakla da yükümlü olduğunuzu illaki biliyorsunuzdur. Çünkü bu konu ile ilgili vebale de girdiniz. Başka sanayicileri de isim vermeden suçlamıştınız. Bence bu konu aydınlatılmış işe sizin bir an önce Kamuoyunu ve zan altında bırakılan Sanayicilerimizi de  aydınlatmanız gerekmez mi?

Yoksa bu bir algı oyunumuydu? demekten kendimi alıkoyamıyorum.

Sayın OSB Yönetiminin ve Başkanın Basın toplantısına bende katıldım, Sayın başkanın eline gelen hazır metni öyle hazırlanmıştı ki Sayın Cumhurbaşkanımızın da arkasında olduğu ve Sayın OSB Başkanını destekliyor imajı verilmeye çalışılmıştı.

Son olarak ta Bakan yardımcıları ile fotoğraf vermeyle neyi ima etmeye çalıştığınızı herkes çok iyi biliyor Sayın Başkan.

Bakın Sayın Başkan bence siz ne kadar dikkatleri başka yere çekmeye çalışsanız da  artık kimse yemiyor. O yüzden bence sizde artık kenara çekilip Sonucu beklemelisiniz.

Bakın Duayen Gazeteci ağabeyim Sayın Veli Altınkaya son köşe yazısında aynen şu cümleleri kurmuş.

'' Duyumlarıma göre soruşturma savcısı iki raporda yer alan iddialar ve tarafların ifadeleri üzerindeki çalışmasını son aşamaya getirmiş. Savcılık öncelikle iddiaların hangisinin ceza hukuku açısından ‘suç’ olduğuna bakacak. Muhaliflerin ‘şüpheli’ görüp dillendirdiği bir faturalı ödeme Savcılık açısından ‘suç’ olmayabilir. Savcı böyle bir konu için,  ‘Bu beni ilgilendirmez, bu OSB Genel Kurulu’nun meselesi’ derse şaşırmayın.

Özetle önümüzdeki birkaç ayda OSB ile ilgili suç duyurusu hakkında Savcılık kararını verecek. Savcılığın tüm dosya ile ilgili topyekün bir ‘Kovuşturmaya yer olmadığı’ kararını beklemiyorum. Belki bazı mali konularda savcılık ‘topa’ girmeyebilir. Ama yapı kullanma izin belgeleri, resmi evrak düzenlemesi ve yetki kullanımı gibi konularda Savcılığın ceza hukuku açısından iddianame hazırlayacağını sanıyorum.''

Sayın Başkan lütfen insanların aklıyla oynamaktan ve daha fazla vebale girmekten vazgeçin.

Müfettişlerin Kayseri’ye geldiği gün OSB’nin bilgisayarlarının hacklendiğini söylediniz ve bunun suçlusu olarak ta iş insanı Bekir Kiracıoğlu'na ithamda bulunup suç duyurusunda bulundunuz ve Sayın Bekir Kiracıoğlu'da bu konu ile ilgili ifade verdi.

Allah aşkına bu kadarda yapmayın, bu kadarda insanların aklıyla oynamayın, Sanayi Bakanlığına gidip dilekçe verip sonrasında şu an denetimleriniz için burada bulunan Müfettişlerin gelmesini talep eden Bekir Kiracıoğlu hackletti derseniz vallahi de Billahi de herkes size güler ve güldü de zaten.

Peki bunlar algı oyunu değil de nedir? Soruyorum size...

Sayın Veli Altınkaya'nında belirttiği gibi bende Savcılığın tüm dosya ile ilgili topyekün bir ‘Kovuşturmaya yer olmadığı’ kararını beklemiyorum, ancak ceza hukuku yönünden ciddi konular var. En önemlisi 79  yapıya verilen uygunsuz mesken belgeleri olacak bence.  Bu konu da savcılık ciddi süreli mahkûmiyet talep edebilir.

Sayın başkan artık yaptığınız daha doğrusu yapmaya çalıştığınız algıyı sanayici yemiyor. Bence artık bir an önce sandığı sanayicinin önüne getirip bu konulara bir son vermeniz gerekiyor.

O yüzden ne diyorduk sayın devlet büyüklerimiz. Bu kadar aşikar kirliliklere bu ülkenin yargısı ve gerekli kurumları er geç el koyacaktır ancak "GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR" sözünü hatırlatmak isterim.
 
Kalın Sağlıcakla...
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazı 7603 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum