Kayseri OSB'de Sanayici Artık ''Genel Kurulu Siz...
Reklam
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

Kayseri OSB'de Sanayici Artık ''Genel Kurulu Siz Yapmazsanız, Biz Yaparız'' diyor.

21 Mayıs 2021 - 09:48

Öncelik yazıma Kayseri’nin yeni yüzü olan ve tecrübelerime göre de Kayseri’nin en büyük ve en donanımlı IP TV’si olan ETV sahipleri gazeteci arkadaşlarım, dostlarım Ferhat Yağmur ve Yüksel Yıkılmaz’ı Kayseri’ye böyle bir TV Kanalı kazandırdıkları için şahsım adına tebrik ediyorum. Şunu da ilave etmek isterim ki kısa sürede ses getiren programlara ekibiyle birlikte imza attıkları için de ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü Kayseri’nin gerçekten böyle tarafsız Gazetecilere ve TV kanalarına ihtiyacı vardı bu eksiği de ETV’nin tamamlayacağına inandırdılar.

20 Mayıs Çarşamba günü ETV stüdyolarında Gazeteci kardeşim Ferhat Yağmur ve ekibiyle Gündem Özel programında “OSB’ne Sahip Çık Platformu” Sözcüsü Sanayici İş İnsanı Bekir Okay Kiracıoğlu’nu ağırladık ve tam 3 saat süren programda Kayseri OSB’de yaşananları konuştuk.

Kayseri OSB’de yaşananları uzun süredir gastepress.com haber sitemizde kendi adıma gerek köşe yazılarımla ve gerekse de haberlerini de yaparak sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

Tabi ki burada şunun altını çizmek isterim, ben köşe yazılarımda kendi doğrularımı, kendi inandıklarımı yazmaktan sorumluyum ve yazdıklarımın ve söylediklerimin de, savunduğum konularında sonuna kadar arkasındayım.

Ben kaleme aldığım OSB yazılarının birçoğunda da isimlerini zikrettiğim konuların muhataplarına her zaman çağrıda bulunmuşumdur. Çünkü yazdıklarım ve söylediklerim karşısında cevap hakları her zaman vardır. Hatta Kayseri OSB Başkanı Sayın Tahir Nursaçan ile özel röportaj yapmak ve burada yazdıklarımı sormak adına 3 defa Kayseri OSB Yönetim binasını arayarak özel kalem müdürü ile görüşmek istedim ve sağ olsun özel kalem müdürü beni çokta kale almadı (kendilerini seçen sanayicilerini almadıkları gibi)

Benim Kayseri OSB Başkanı Sayın Tahir Nursaçan ve yönetimine naçizane bir tavsiyem var. Eğer sizinle ilgili müfettiş raporlarında yer alan, sizin sanayicilerinizin iddia ettikleri ve bizim yazıp çizdiklerimizin yanlış olduğunu düşünüyorsanız bunları kapalı kapılar ardında söylemekle bir yere varamazsınız. Önemli olan size bu iddiaları kamuoyu karşısında nezaket çerçevesi içerisinde cevap vererek kendinizi anlatırsınız.
Ama iddia edilenler doğru ise tabi ki kamuoyunda size karşı iddia edenlerle değil sizin gibi düşünenlerle bu konuları konuşursunuz. Siz de bugüne kadar zaten böyle yaptınız.

Çıktığınız tüm TV Programlarında ve yaptığınız basın açıklamalarında,  işten çıkarttığınız çalışanlarınızı nasıl vatan hainliği ile suçladıysanız, sizin önünüze bu iddiaları getiren sanayicilerinizi de terörist ilan ettiniz. Yani siz bu yolu seçtiniz.

ETV’de gazeteci arkadaşım Ferhat Yağmur ile birlikte OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Sayın Bekir Okay Kiracıoğlu’na OSB’de yaşananları detaylıca sorduk. Tabi ki ben burada üç saat süren bu programın tamamını anlatmayacağım. Ama bu programın sonunda Sayın Bekir Kiracıoğlu öyle bir şey söyledi ki sanayicinin artık son raddeye geldiğini anladım.

Sayın Bekir Kiracıoğlu’na, Ferhat Yağmur “Peki OSB’de son durum nedir? Sanayici genel kurul hakkında ne düşünüyor? Yakında bir genel kurul görünüyor mu?” sorusuna verdiği cevabı aynen sizlerle paylaşıyorum.
Bekir Okay Kiracıoğlu; "Şu an bütçe hazırlıklarına başladıklarını duyuyoruz. Ama şunu açık olarak söylemek istiyorum bir ay içerisinde her hangi bir tarih alınmazsa biz artık genel kurul isteme tarafına gideceğiz. Şu an bizim Genel Kurulu isteme hakkımız var ama biz bunu yapmak istemiyoruz. Çünkü biz istersek genel kurul maddelerinde sadece müfettiş raporlarındaki maddeler olacak bu yüzden genel kurulu onlar talep etsinler, bizde kurtulalım sanayicimizde rahatlasın" dedi.

Yani Sayın Başkan şunu anlıyoruz ki siz zaten artık bizlerin karşısına çıkmayın neden biliyor musunuz? Bizim şimdiye kadar sorduğumuz ama cevap bile vermediğiniz soruları siz isteseniz de, istemeseniz de sanayici Genel Kurula gidecek ve bu soruları yine siz isteseniz de istemeniz de cevaplarını vereceksiniz.
Ayrıca yazımın sonunda sormak istediğim ama cevap alamayacağımı bildiğim bir soru daha var.

Sayın Başkan madem doğru olduğunuza inanıyordunuz peki neden sizin karşınıza iddia olarak gelen konuları tek tek iade etmeye ve tasfiye etmeye başladınız? Ama ben biliyorum ki Sayın Başkan siz bunu da yapılacak olan genel kurulda açıklayacaksınız zaten. O yüzden cevap vererek kendinizi yormayın.

“O yüzden ne diyorduk sayın devlet büyüklerimiz. Bu kadar aşikâr kirliliklere, bu ülkenin yargısı ve gerekli kurumları er geç el koyacaktır ancak ‘GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR’ sözünü hatırlatmak isterim.”
 
Kalın Sağlıcakla….
 
 
 
 
 

Bu yazı 4940 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum