Kendini Bilmektir İlim
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

Kendini Bilmektir İlim

29 Haziran 2019 - 22:59

Beni bilen bilir. Bilenlerde bana yeter zaten.

Bunu neden söyledim onuda açıklıyayım. Gatepress.com köşe yazarlarının hepsi haddini bilir haddi kadar yazar. Ve yazdıkları yazının kendilerini bağladıklarını bilerek yazarlar. 

Bizde gastepress.com olarak gizlilik politikasına uyduklarını biliriz. Ama yazarlarımıza hadsizlik yapanlarada haddini bildirmesini biliriz.

İşte bu yazımı da haddini bilmeyene bildirmek amaçlı yazıyorum. Ve şimdiye kadar yazdığım yazılara bakarsanız hiç bir şekilde bu tarz bir yazı yazmadım. 

Oyüzden birileri kendini Belediye Başkanı yerine koyarak kendi belediyesiyle alakalı çıkan haber veya yazılara ne hikmetse takip ediyorum yetkili birimin cevap vermesi gerekirken hatta Belediye başkanı  cevap vermesi gerekirken herkesten önce haddine düşmeden cevap veriyor .

İşte ozaman benim gibi biri çıkar sana HOOOP der kardeşim. Dostluğunda arkadaşlığında bi sınırı var.

Biz gastepress.com olarak yazarlarımızın yazdıkları yazıya bi açıklama yapılırsa yani yetkili ağızdan,  onu manşetten çekinmeden vermesinide biliriz. Bunu yaparken de senden izin almayız.

Biz kimlerin hangi sıfatla ve yetkiyle  oturduklarını biliriz belediyelerin basın işlerinde. Kendisini fen işleri müdürü hatta belediye başkan vekili sanan arkadaşlar var. Sanırsın, asfalt atma konusunda yüksek lisans egitimi almış.Sağdan soldan duyduğu gazetecilik ve meslek ilkeleri gibi terimlerin, kendisine de o sıfatı kazandırdığı düşüncesiyle, bir gazeteciye cevap verme çabasında.Herkes haddini bilecek arkadaş. Bir yerde yol yoksa ve gazeteci bunun sebebini soruyorsa emin ol sana sormuyordur. Muhatabı direkt olarak belediye başkanının kendisidir.

Basınla nekadar alakan var, bu sektörde hangi yollardan geçtin, kaç gazetede yazdın? 

2 kare fotograf çeken ben basın işlerinden sorumluyum diyor tamam da güzel kardeşim, adam yazısında, yol diyor asfalt diyor. 

SEN ne alaka? 

Belediye başkan adayı olacaksın da bizim, haberimiz mi yok?

Bu yazı 1162 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • hacı bekir deligöz
  10 ay önce
  yusuf bey sitenizi takip ediyorum yazılarnızıda beğeniyorum bu bahsettiğiniz kişilerde ne yazıkki yok onun bunun tanıdıklarını belediyelere sokarak kraldan çok kıralcılar çoğaldı kaleminize sağlık çok güzel dile getirmişsiniz
 • hamit bakan
  11 ay önce
  Yusuf bey yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum özellikle küçük ilçelerde bu daha çok
 • Kayserili
  11 ay önce
  Helal olsun ağzına yüreğine sağlık
 • Adsız Adam
  11 ay önce
  Kaleminize sağlık. Kraldan çok kralcılar bu ülkeyi mahfetti malesef. Bir gün kral devrilirse o zaman ne yapacaklar çok merak ediyorum.
 • Hayatı AĞASE
  11 ay önce
  Yerden göğe kadar haklısın. Kalemine sağlık. İşte benim oğlum. Öptm