Neden sadece Kocasinan?
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

Neden sadece Kocasinan?

26 Eylül 2019 - 23:16

Evet, neden sadece Kocasinan Belediyesi'nin borçları dillendiriliyor?

Yada şöyle sorayım ''Türkiye genelinde borçsuz belediye var mı?"

Türkiye geneli gibi Kayseri olarak baktığımda da borçsuz belediye bence yoktur. Peki ya neden son     haftalarda sadece Kocasinan Belediyesi'nin borçları konuşuluyor ve dikkat çekiliyor? 

Peki sözkonusu olan bu borcu sadece şimdiki Başkan Ahmet Çolakbayrakdar mı yaptı? Benim cevabım hayır, geçmişten gelen borçlarda Başkan Çolakbayrakdar'a mal edilmeye çalışılıyor gibi düşünenlerden birisiyim.

Bunun yanı sıra Kayseri'de son haftalarda çok garip olaylar dönüyor bu olayların sonu nereye varacak kestiremiyorum. Sanki medya kuruluşlarının bir çoğu karar almış ve birlikte hareket ediyorlarmış gibi geliyor bana. Çünkü çok gariptir ki bu birliktelikte var olan bazı medya kuruluşları beni çok şaşırtıyor.

Bu oluşumun en çok dikkatimi çekmesine neden olan olaysa AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile ilgili yazılan, çizilen ve tabiki söylenenler. Bir anda ne oldu da tüm medya sadece  Kocasinan ve AK Parti İl Başkanına odaklandı. Beni gerçekten çok meraklandırıyor. Ayrıca bu iki konuda kesin yargı yapılıyor. Asıl beni düşündüren burası, net ve kesin şeyler söyleniyor ve yazılıyor.

Bir başka dikkat çekici şeyde Kayseri ile ilgili iş adamlarının oluşturduğu odaların, derneklerin ve önemli abilerin bir araya gelirken, asıl bulunması gereken ve hatta o toplantıya başkanlık bile yapması beklenen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın olmaması.

Davet bile edilmemiş. İlginç değil mi?

Kayseri siyasetinde birileri "Yeni Oluşumlar" peşinde anlaşılan. Dün omuz omuza olduklarıyla hasım, hasım olduklarıyla dost olanları görüyoruz. Yani kısaca durum "Kel Ali'nin Bağı" durumu.

Ha birde unutmadan Kayseri İl Emniyet Müdürü dualar hatta göz yaşlarıyla birçok siyasi ve işadamının eşliğinde yeni görevine yolcu ediliyor. İl Emniyet Müdürü Devletin memurudur, görevini iyi yapmıştır kötü yapmıştır o devletin değerlendireceği bir konudur. Bu şehire bir çok vali ve emniyet müdürü geldi geçti. İşini çok iyi yapanlarda oldu, savsaklayanlarda ama Kayseri, Kayseri olalı böyle dualı, ekabirin toplandığı bir veda töreni düzenlenmedi. Sahi bu arada Belediye Başkanları neden yoktu? Oysa Nursaçan ailesi tam kadroydu. Hayırdır Emniyet Müdürü ile hukukları ne ola dedirtecek bir ilgi alaka dikkat çekici. Sayın Müdürün Kayseri OSB'ye ne gibi katkıları olmuştur? Nursaçanlar daha önce hangi bürokratın uğurlama törenine tam kadro katılmıştır.

Kayseride ilginç bir dans başladı. Sonunda birileri birilerinin ayağına basacak gibi bakalım ilk kim bağıracak.

Ben gazeteciyim benim aklım ermez ben sadece tavsiyede bulunabilirim.

Kendine güvenen insan kimseye ihtiyaç duymadan dimdik siyasetinide yapar, kendi işinide. Birileri birileriyle ittifak kuruyor diye paniğe kapılıp Fetöcü - totocu birileriyle gizli görüşmeler yapanlar varsa yanlış yaparlar. Şekerin tadının kaçtığını bilmeyen yok.

Bir dip not daha eklemeden geçemeyeceğim. Belediyelerdeki kadrolaşma; kendi ekibiyle çalışmak istediğini söyleyen belediye başkanlarına naçizane bir hatırlatma, Belediyelerde liyakat sahibi ve tecrübeli idari personel dururken, birilerinin manipülasyonları ile itibarsızlaştırılmaya çalışılan İnsan Kaynaklarınızı lütfen gözden geçirin. İnanın çok şaşıracaksınız. Size yakın olanlarla mı, liyakat ve tecrübe sahipleriyle mi çalışmayı tercih ediyorsunuz. Buna siz karar vereceksiniz tabi. Sonuçlarını da hepbirlikte göreceğiz. Geçmiş yıllarda yerel gazetelerde çıkan Belediye haberlerine bir göz atın derim.

 

Bu yazı 932 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İsmail yücer
  8 ay önce
  Kayseri'de bir şeyler oluyor.Haydi hayırlısı inşaallah
 • İsmail yücer
  8 ay önce
  Tesbitler mükemmel.A.çolakbayraktar Başkan görevini layıkı ile yerine getirmektedir.