OSB de sona yaklaşıldı
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

OSB de sona yaklaşıldı

17 Mart 2020 - 21:00

Basından takip etmişsinizdir. OSB ve Tahir NURSAÇAN ile ilgili birçok haber yapıldı ve yapılmakta. 

Araştırmacı - Gazeteci ağabeyim Çetin AGAŞE, OSB ve Tahir NURSAÇAN ile ilgili yaptığı haberlerden dolayı mahkemede ifade vermiş ve beraat etmişti. Çetin AGAŞE'nin haber sitesinde yayınlanan yazısına bir gece ansızın yayın yasağı getirildi. Bunun üzerine davadan beraat eden abim daha detaylı bir çalışma yapmaya başladı. OSB'nin Kırım'a giden heyetinde bulunan bazı kalemşörlerin neler yaptıklarına kadar birçok şahit, bilgi ve belgeye ulaştı. Sayın Tahir NURSAÇAN beyin neler yaptığını, kimlerle neler görüştüğüne kadar birçok detay da kendisine anlatıldı. Hatta bu seyahatta Tahir NURSAÇAN beyin bir rahatsızlığının nasıl tedavi olduğuna da vakıf oldu. Rahatsızlığının ne olduğunu söylemedi ama şifa bulduğunu söyledi. Çetin ağabeyimin ilk yazısından sonra heyette bulunan bir kalemşörün telefonda  "Çetin abi senin yazdıkların ne ki, daha neler var neler?" dediğini ben kulaklarımla duydum. İnkar ederlerse ses kayıtlarıyla da ispatlayabilirim.
 
Çetin AGAŞE, Tahir NURSAÇAN ve OSB ile ilgili "Kişilerin Özel Hayatını İhlal" olabileceği için birçok meseleyi gündeme dahi getirmedi. Bizler ailemizden ve kültürümüzden aldığımız terbiye gereği bugüne kadar ve bundan sonra da çirkin işlere hiç tevessül etmedik, etmeyeceğiz.

Ancak OSB meselesinin tekrar gündeme gelmesiyle bazı basın mensupları Tahir NURSAÇAN'A yeniden güzellemeler yapmaya başlaması beni çok şaşırttı. 

Tahir beyin OSB'de yaptığı hizmetler, yapılan yatırımlar falan filan. 

Değerli meslektaşlarımın bu yaklaşımını hayretle izledim ve okudum. 

Hayırdır; Tahir NURSACAN (ÇEVEN) i parlatarak yargı önünde ve toplumda bir algı oluşturmaya mı çalışıyorsunuz? Tahir NURSAÇAN'ın OSB'ye hizmetleri tabiki vardır ve hatta birçok ilke de imza atmıştır bu da doğrudur ama biz bunları konuşmuyoruz. 

Sayın kalemşör arkadaşlar yapılan hizmet ve Kayseri sanayisine OSB'ye katkıları esas alınarak bir savunma yapıyorsanız buyrun Boydak Holding'i anlatın. Sektöründe neler başardığını, Dünya'da Kayseri markası olma başarısını anlatın. Onu neden anlatmıyorsunuz? Boydaklar FETÖ / PDY terör örgütü üyesi olarak yargılanırken, işlerindeki başarıları ve kazançları hiç birşey ifade etmedi / etmemeli. Şimdi bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapor, savcılığa intikal etmişken "NURSAÇAN şunu başardı, bunu yaptı..." güzellemelerinin yargıya etki edeceğini mi sanıyorsunuz? 

Hiç sanmıyorum. 

Bu süreçte yargı gereğini yapacaktır / yapmalıdır.

OSB'den gönderilen haberleri, tekzip yazılarını kendi basın organlarında yayınlayan değerli meslektaşlarıma da bir kardeşleri olarak tavsiyem olacak.

"Haberi yaparken bilgi ve belgelere dayanarak yapmışsanız, yaptığınız haberin doğruluğundan emin iseniz gönderilen tekzibi elinizin tersiyle itin ve yaptığınız haberin arkasında durun. Arkasında durmanın bedelini ödeyemeyecekseniz o haberi yapmayın. Aksi takdirde rüzgarda savrulan yaprak gibi olursunuz. Rüzgara göre yer değiştirirsiniz."

Yıllarca basın sektöründe emek vermiş benden yaşça büyük ve mesleklerinde benden daha tecrübeli insanlara bu satırları yazmak istemezdim. Ama ne yapayım ben Araştırmacı Yazar Çetin AGAŞE'NİN kardeşiyim. Kral çıplak diyebilecek kadar yürekli bir adamın kardeşiyim. Bizde de aynı damar var. Söylemesem olmazdı.

Meslektaşlarım ile ilgili yaptığım eleştirilerden dolayı kimsenin kırılmasını, incinmesini istemem. Benimki birazda camiamızın durumunu gösteren bir özeleştiridir. Affola.

Ben ve ağabeyim Çetin AGAŞE, OSB ve Tahir NURSAÇAN meselesinin takipçisi olacağız.

Şimdi top yargıda bakalım neler olacak?

Bu yazı 8193 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nalan duru
    1 hafta önce
    Cok guzel yaziyorsunuz kaleminize sağlık.