OSB ve Nursaçan
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

OSB ve Nursaçan

16 Mart 2020 - 01:50

Çetin Agaşe'nin haber sitesinde Kuzeyli Nursaçanlar ve Kırım Dosyası yazmıştı. Yazıdan hemen sonra Nursaçan abim Çetin Agaşe'yi dava etmişti. Dava tek celsede sonuçlandı ve beraat kararı verildi tabi. Dava sürecinden dolayı OSB ile ilgili yeni bir haber yapmadı. Nursaçan ( Çeven) ailesi ile ilgili birçok belge ve iddia abime gönderilsede, etik olarak yeni bir dosya haberin yapılmasını uygun görmedi. 

Gelen bilgi ve belgelerde Tahir Nursaçan yönetiminin yaptığı usulsüzlüklerin yanı sıra daha önceki yöneticilerinde bazı şaibeli işlere karıştıkları bilgisine ulaşıldı. Anlayacağınız evvelide ahiride sıkıntılı bir yapı var karşımızda. 

Çetin Agaşe'nin sitesinde Nursaçan'larla ve Osb ile ilgili yazı çıktıktan sonra ihbar niteliğindeki bu yazının savcılığı harekete geçireceğini düşünmüştüm, olmadı. Üstüne üstlük Tahir Nursaçan'ın abimi dava etmesine sinirlenmiştim. Mahkeme tebligatını gösteren abim " Devletin acelesi yok. Bugün biz yargılanır beraat ederiz. Ama Tahir Nursaçan mutlaka hesap verecek, er yada geç" demişti. Unutmadığım bir başka meselede burada adını vermeyeceğim bir gazeteci arkadaş aracılığı ile yine adını vermeyeceğim bir siyasinin " Çetin bey OSB ve Tahir Nursaçan ile ilgili yazıyı kaldırırsa sevinirim" demesiydi.

Gün geldi bakanlık OSB ye müfettiş gönderdi, aylar süren incelemenin sonunda ;

SANAYİ TEKNOLOJİ BAKANLIĞI'NIN  OSB'YE  KAYYUM ATAMASI BEKLENİYOR  ...
 

Bakanlık Teftiş kurulu OSB Başkanı Tahir Nursaçan  hakkında ki incelemesi tamamlandı..
 
OSB teknik çalışanlarının ve sanayicilerin şikayeti üzerine  Kayseri cumhuriyet Savcılığı  soruşturma başlatmış ve Bakanlık müfettişleri 8 aya yakın OSB de inceleme yapmışlar idi..

TAHİR (çeven) NURSAÇAN Hakkında Kayseri Cumhuriyet Savcılığının Yürüttüğü Soruşturmada İşlendiği iddia edilen Fiil Suçlar 79 Fabrikaya Usulsuz Yapı Ruhsatı

1-Resmi Belgede Sahtecilik TCK Madde 204 ve devamı
2-Görevi Kötüye kullanma TCK Madde 257/1
3-Kişilerin Huzur Ve Sükûnunu Bozma TCK Madde 123
4-Imar Kirliliğine Neden olma TCK Madde 184
5-İhaleye Fesat Karıştırma TCK Madde 235
6-Zimmet

İşte teftiş raporundan bir bölüm.

Bundan sonrasını bu suç ve suistimalleri yapanlar düşünsün.

Sayın siyasi, kimin arkasında durduğunuza çok dikkat edin. Herkes kendi işini yapmalı. Siyasi siyasetini, gazeteci gazeteciliğini.

Çetin Agaşe'nin haber sitesinde yayınlanan " Derin Kayseri "aklıma geldi birden. Nursaçan'lar meselesine Derin Kayseri penceresinden bakınca daha farklı görüyor insan.

Okuyanlar bilir, Derin Kayseri yazısında hani vardıya Şehrin yani Kalenin Efendileri. İşte onlar harcanabilecekleri tesbit eden ve devletin önüne diyet olarak atanlar. Şimdiye kadar atılanlardan uzun uzadiye bahsetmeyeceğim. Boydak ailesi buna en güzel örneklerden biri. Harcanabilir bir aileydi onlara göre. Boydak lara ben masum demiyorum. Yargı gereğini yapmıştır. Ancak nedense azmettiricilere hala sıra gelmedi. Harcanamayacak olanların kimini Fahri Konsolos yaptılar, kimini biyerlere başkan yaptılar... Eee bunlarda gelip geçecek. 

Sonra bir sabah...

Ey Kayseri nin ağaları beyleri. 

Hak yiyenler.

Kibir abideleri.


Koca koca koltuklarda oturan küçücük adamlar. ( onlar kendilerini bilir, teşbihte hata olmasın)
Ölümde var. Şansınız varsa mahcubiyetten sokağa çıkamaz olmadan ölürsünüz. Gittiğiniz yerdeki hesap nice olur ben bilmem. Yok eğer ölmezseniz hem vallahi, hem billahi bu devlet sizden hesap sorar. 

Kayseri bir devlet değil, sizde onun sahibi değilsiniz. Kayseri bu Ülkenin bir şehri, ve tüm şehirleri Ankara'ya bağlı. Bilin istedim.

Demem o ki kimileri Kayseri'yi vatikan gibi görüyorsa çok yanılıyor.

" Devletin sessiz orduları vardır. Seyrederler, sabrederler, not ederler. Hesap günü tüm defterler ortaya konur. İşte o gün hesap sorulur" işte o güne kadar gezin tozun. Yiyin için gününüzü gün edin. Kibrinizle dolaşın.

Gücünüz sizi sarhoş etsin.

 Aldığınız her nefes sayılır. 

Bilin istedim.

Bu yazı 1367 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum