''Oyun Bitti OSB''
Yusuf AĞAŞE

Yusuf AĞAŞE

''Oyun Bitti OSB''

21 Kasım 2020 - 02:05

Hatası olan, yaptığı hatayı erdemli bir insan gibi kabul eder ve gereğini yapar.
 
Ne demiştik;
 
SÖZ KONUSU VATAN İSE
GERİSİ TEFERRUATTIR…
 
Gün bu gündür. 

Herkes üzerine düşeni yapmalıdır…
 
Aylardır, hatta Kayseri OSB’ye müfettişlerin yazdığı 406 sayfalık rapor ortaya çıktığı ilk günden bu yana yazarım OSB ve Yönetimini.
 
Ve bugün;
 
Sanayici artık sanayiciye seslendi "OSB’ne sahip çık!" dedi.
 
Bugün OSB’ne sahip çık platformu adına sanayicilerden Bekir Kiracıoğlu öyle şeyler anlattı ki bizim yazdıklarımızı 20'ye katladı.

Hani bir yazımın başlığında ‘’Yaz Yaz Bitmez Bu OSB!’’ demiştim

Yok bu sefer ’’Oyun Bitti OSB’’

Bugün ki basın toplantısına gelecek olursak aylardır yazdıklarımızın detayına indi sayın Bekir Kiracıoğlu. Öncelikle bir şey dikkatimi çekti kameraman arkadaşlar yerini almıştı, tam Bekir beyin karşısına kurulmuşlardı. Özellikle kameraların arasında bir kamera vardı. Aslında hiç kimse canlı yayın yapmadı. Eminim çünkü özellikle baktım tüm tv sosyal medyalarına ve platformlarına ve özellikle arkadaşları yakın tanıdığım için kendilerine de sordum ve canlı yayın yapan yoktu.
 
Ama o kameralardan bir tanesi canlı yayın veriyordu. Az çok benim medya sektöründe ki geçmişimi bilen bilir teknik geçmişide dolu dolu geçmiş biriyim. Ama benim kafama takılan o kamera nereye canlı yayın veriyordu? Soru buydu aklımdaki.
 
Tabi bunu tam anlayamadan basın toplantısı başladı ama benim kafamda bir yandan Bekir beyin anlattıkları çünkü hiçbir şekilde anlatılanları da kaçırmamam gerekiyordu pür dikkat Bekir beyi ve anlattıklarını dinliyordum ama bir yandan da o canlı yayın nereye veriliyordu.
 
Sonra aslında gelmesini beklediğim gazetecilerden de özellikle orada olmasını istediklerim yoktu.
 
Tabi bu arada 2 saate yakın süren basın toplantısı sona erdi. Ve oradan ortağımla birlikte çıktık, sonra biraz araştırdıktan sonra o canlı yayının nereye verildiğini ve kimlerin seyrettiğini, o odada kaç kişinin ve kimlerin izlediğini öğrenince  şaşırdım mı tabiki hayır!

Bakın bir konuyu savunuyorsanız sonuna kadar bu oyunu delikanlıca oynayın, ben hemen sormak istiyorum.

Sayın OSB Başkanı tek bir şey soracağım bakalım ne cevap vereceksiniz?
 
İllaki bu anlatılanlara bir cevap vereceksiniz. Sizde bu kadar gazeteciyi karşınıza alıp hatta Bekir Kiracıoğlu’nun da olduğu bir canlı yayında bütün bu anlatılanlara cevap verebilirmisiniz?
 
Bizler vereceğiniz cevapları biliyoruz ama, benim yukarıda belirttiğim şartlarda canlı yayında cevap verebilir misiniz?
 
Gerçekten buna cevap istiyorum sizden.
 
SORU:
Ama emin olduğum bir şey var ki bugün basın toplantısını canlı olarak beraber izlediğiniz bu o basın toplantısına gelmeye bile yüzü olmayan ve cesaret edemeyen gazetecilerin bu kadar kirliliğin tamamen kararı verildiği gün çok merak ediyorum bu kadar insanın yüzüne baka bilecekler mi?
 
SORU:
Nemalandıkları ve zengin oldukları paraları nasıl kazandıkları ortaya çıktığında yüzleri kızaracak mı?
 
SORU:
OSB de bulunan ekmek kavgası veren helal para kazanmak için ellerinden gelen sanayici ve çalışanların paralarıyla zenginliği en tepede yaşayan sizler ALLAH’ın huzuruna çıktığınız da bu kadar vebalin hesabını verebilecek misiniz?
 
SORU:
Büyük paralara aldığınız tesbihleri öbür dünyada günahlarınız yüzünüze söylenirken, günahlarınız affedilsin diye çekmek için mi aldınız?
 
Bu sorular sormakla bitmez…
 
O yüzden ne diyorduk sayın devlet büyüklerimiz. Bu kadar aşikar kirliliklere bu ülkenin yargısı ve gerekli kurumları er geç el koyacaktır ancak "GEÇ GELEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR" sözünü hatırlatmak isterim.

Kalın sağlıcakla...

Bu yazı 5603 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum