Projenin başlangıç noktasında, geçen yıl güz döneminde 400 dekarlık bir alanda mera karışım yem bitkisi tohumu ekimi gerçekleştirildi. Bu alanda genç çiftçilere yönelik desteklenen pilot uygulama, bölgenin tarımsal altyapısını güçlendirmeyi ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor.
Başkan Çolakbayrakdar, projenin Türkiye için bir milat olacağını vurgularken, proje paydaşları da tarıma ve kırsal kalkınmaya verdikleri destekleri dile getirdi. Kocasinan Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kocasinan Ziraat Odası’nın işbirliğiyle yürütülen proje, gençlerin tarımsal alanda daha fazla rol almasını ve ülke genelinde tarımsal üretimin artmasını hedefliyor.
Başkan Çolakbayrakdar’ın önderliğinde başlatılan bu önemli proje, Kayseri’nin tarımsal alanda çağ atlamasına ve kırsal kalkınmanın önünü açmasına katkı sağlayacak. Ayrıca, projenin diğer bölgelere de örnek olması ve tarımsal altyapının güçlenmesiyle birlikte ülke ekonomisine olumlu yansımaları olması bekleniyor.
![](https://www.gastepress.com/images/files/2024/05/664219bae05f0.jpg)
![](https://www.gastepress.com/images/files/2024/05/664219ccabccb.jpg)