Ah istanbul İstanbul Olalı
Reklam
Bilal KÖSRECİ

Bilal KÖSRECİ

Gazeteci - Yazar

Ah istanbul İstanbul Olalı

22 Mayıs 2019 - 23:38

İstanbul da kaybedilen seçimin ardından yeniden sayılan oylar da sonucu değiştirmeyince YSK nın tartışmalı kararı ve trollerin mantar gibi türemesini şaşkınlıkla takip ediyorum. Oylar çalındı diyen arkadaşlara tavsiyemdir YSK nın kararını iyice okusunlar ama korkmadan, anlayarak okusunlar..A ya da B partisi olarak değil vatandaş olarak okusunlar. Arkadaşlar, tapmanız gereken bir Allah var. Rızkınızı veren de O, alacak olan da O, korkman gereken de O. Bu ülkede mühürsüz oylar geçerli sayılırken kimse hukuktan adaletten bahsetmedi. İnanın oy sayımında trafoya giren kedi bile gülüyor şuanki halinize.

Beni en çok şaşırtan ise, referandumda İstanbul ve Ankara dan zaten hayır oyu çıktı bunu bile bile "neden kaybettik?" demeleriydi. Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklamasında "Ekrem İmamoğlu, belediyenin verilerini dış güçlere vermek için kopyalıyordu" dedi. varsayalım komik de olsa bu beyan gerçek, ohalde ben de bir vatandaş olarak diyorum ki madem usulsüz bir durum yok belediyenizde, ohalde bu korkunun sebebi ne ki mahkeme kararı ile durduruldu? Eğerki, fetöcü damat a 33 milyona satılan arsanın 370 milyona tekrar alınması ortaya çıkacak diye korkuyorsanız, korkmayın onu zaten biliyoruz hatta size oy veren seçmen unuttu bile çünkü toplum olarak dünü unutmaya programlandık. Gelecek kaygı verici ve herkes bir şekilde borçlu hatta doğmamış çocukların bile borcu var bu ülkede. Ne ilgiçtir ki, emekli maaşını alamam diye oy verenler var bu ülkede, sanki emeklilik sistemi 16 yıl önce  kuruldu. Pkk ile işbirliği yaptılar dediğiniz gün, Terörist başı ile avukatları aracılığı ile tekrar müzakereye başladınız amaç HDP seçmeninden oy alabilmek mi? Seçimden önce pkk ın üstdüzey sorumlusu öldürüldü diye demeçler verdiniz seçimden sonra adam çıktı canlı yayına katıldı tekrar ölmek için haziran seçimini mi bekliyor? Başkanlık sistemi gelsin ülke şaha kalkacak dediniz ki dünya da abd dışında bir örnegi daha yok, kırmızı biber 20 tl oluverdi.
Devlet işi ciddiyet ister beyler, damattan ekonomi bakanı yapar, rüşvet alan bakanlarını aklarsan..

Man adalarına sırf vergi vermemek için para transferi yapar, baş fetöcüleri ve kardeşleri pkk lı kişileri aday gösterirsen seçmenin de  anlar ve kaybedersin bukadar basit. Ne buyuruyor Allah ın Resülu "devlet malından bir hırka dahi çalarsan savaşta ölsen bile şehit sayılmazsın." Hırka sayınızı bilemem ama garibanın, fukaranın hakkı var üzerinizde bilesiniz.

Bilal KÖSRECİ
Gazeteci - Yazar

Bu yazı 1409 defa okunmuştur .

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İsmail MAGUNACI
  1 yıl önce
  Ne yazık ki bizim insanımız ezilmeye alışmış, korkularından dolayı alışmış oldukları duruma ses çıkartamıyorlar.
 • Pars uygar
  1 yıl önce
  Dogruları yazan koca yürekli adama selam olsun..